dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C

Zázemí pro transformaci bytového fondu a posílení kontroly

Rada na svém dnešním jednání projednala změnu Organizačního řádu Magistrátu hl. m. Prahy. Tato změna se bezprostředně dotkne Odboru evidence, správy a využití majetku Magistrátu hlavního města Prahy, zejména v oblasti nakládání s bytovým fondem, kde vznikne nové Oddělení podpory transformace bytového fondu. Současné vedení Prahy dalo občanům slib, že provede transformaci bytového fondu vlastněného Prahou do konce roku 2014.

„Abychom termín stihli, musíme provést celou řadu administrativně i technicky náročných kroků. Za stávajícího personálního stavu a v dnešní organizační struktuře by bylo zvládnutí transformace bytového fondu na straně města velmi obtížné. A měli bychom problém i zabezpečit, aby kupující měli včas nezbytné podklady pro dohody s bankovními ústavy atd. Personální posílení a organizační změny jsou proto nezbytnou podmínkou plynulého převodu městských bytových domů do rukou nových nabyvatelů,“ řekl radní Jan Vašíček.

Dále v rámci schválených změn dojde ke zrušení oddělení investičního a zřízení:

  • Oddělení investorsko-inženýrské činnosti
  • Oddělení projektového řízení a controllingu
  • Oddělení veřejných zakázek
  • Oddělení realizace staveb

Tato změna navazuje na předem deklarovanou snahu o zvýšení kontroly při zadávání veřejných zakázek, kdy rada změnila pravidla pro jejich zadávání. Nově musí být radě předkládány ke schválení zakázky již od 30 tisíc korun. Na jedné straně tím dochází k zásadnímu posílení veřejné kontroly, neboť veškerá usnesení rady jsou veřejnosti přístupná. Na straně druhé jde o zvýšení administrativní zátěže odboru. Výsledkem by mělo být zajištění vyšší úrovně systematičnosti, transparentnosti, ale také kontroly kvality a efektivnosti vykonávaných činností.

„Celý proces, kterým se dosud toto jediné oddělení zabývalo, klade ve svých jednotlivých etapách množství velmi specifických požadavků na specializaci řešitelů. Proto dáváme přednost rozdělení jednotlivých celků a posílení zodpovědnosti a kontroly nad jejich průběhem. Díky tomu předpokládáme dosahování tržních cen a tím úsporu veřejných prostředků,“ shrnul radní Vašíček.


Setkání maminek z Prahy 1

Včera v 18:58

Mama Klub Prahy 1, nový klub určený pro maminky z této městské části, začíná ve čtvrtek 11. ledna 2018 od 15 hodin.

Prezidentští kandidáti donesou večer velké srdce na Hrad

Včera v 10:16

Dnes večer se uskuteční večerní pochod s prezidentskými kandidáty s názvem Srdce na Hrad. Shromáždění začíná v neděli 17. prosince v 17 hodin na Palachově náměstí.

Suchdol: Pietní akt k výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického

Včera v 07:51

Ve čtvrtek 21. prosince se od 11 hodin na Brandejsově náměstí v Suchdole koná pietní akt u příležitosti 12. výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického a 73. výročí zahájení operace Tungsten.

Svíčka pro Václava Havla na Jungmannově náměstí

16. prosince 2017 v 08:33

Vzpomínková kulturní akce Svíčka pro Václava Havla v pondělí v 11 hodin na Jungmannově náměstí. V průběhu odpoledne postupně přijdou zahrát, zavzpomínat nebo se přidat k četbě například Ladislav Heryán, socioložka Jiřina Šiklová, Hayato Okamura, čerstvě bývalý ministr kultury Daniel Herman,...

Běžecká škola Prahy 4 zve na Novoroční výběh

16. prosince 2017 v 07:19

První běh nového roku se koná 1. ledna ve 12 hodin ve Žlutých lázních. Na běžce čeká občerstvení, čaj a novoroční punč.

Praha 10 zve na Gutovku

15. prosince 2017 ve 22:39

Na Gutovce se v sobotu a v neděli bruslí. Během víkendu začíná veřejné bruslení od 10 hodin, stodvacetiminutové bloky střídají půlhodinové přestávky na úpravu ledu.

Diskohrátky na ledě

15. prosince 2017 v 19:11

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“.

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

15. prosince 2017 v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

15. prosince 2017 ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

15. prosince 2017 ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

15. prosince 2017 ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

15. prosince 2017 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

15. prosince 2017 ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

15. prosince 2017 v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Další krátké zprávy
Nahoru