Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Závěrečné stavební práce omezí provoz na předpolích Barrandovského mostu
Doprava na Barrandovském mostě. Foto: barrandak.cz

Závěrečné stavební práce omezí provoz na předpolích Barrandovského mostu

Hlavní stavební práce II. etapy rekonstrukce jižní poloviny Barrandovského mostu skončily. Nicméně stejně, jako tomu bylo před zahájením hlavních prací v polovině května, kdy se dělaly přípravné práce, je třeba provést i dokončovací práce na předpolích na Modřanské a Smíchovské straně. To přinese pro řidiče jistá omezení. Informovala o nich mluvčí Technické správy komunikací v Praze (TSK) Barbora Lišková.

Dokončovací práce navázaly v neděli 3. září na otevření mostu a rampy z ulice K Barrandovu a měly by skončit nejpozději do víkendu 15. září. Zahrnovat budou úpravu povrchu v místě napojení větve z ulice K Barrandovu na Barrandovský most, stavební úpravu rozštěpu Barrandovského mostu a větve na Modřanskou ulici, a napojení předpolí na most. 

Rozsah omezení: 

Barrandovský most – jižní most (směr z Prahy 5 na Prahu 4) – bude uzavřený prostor v místě napojení větve z ulice K Barrandovu na Barrandovský most. Uzavřeny budou zpevněná krajnice, vyhrazený jízdní pruh a část pravého jízdního pruhu. 

Barrandovský most – jižní most (směr z Prahy 5 na Prahu 4) – bude uzavřený pravý jízdní pruh od místa rozštěpu Barrandovského mostu a sjízdné větve na Modřanskou. Délka uzavírky bude cca 150 metrů. Uzavřený bude levý jízdní pruh sjízdné větve na Modřanskou od místa rozštěpu Barrandovského mostu a sjízdné větve na Modřanskou. Délka uzavírky bude 130 metrů. 

Doprava na Barrandovském mostě bude na Smíchovském předpolí vedena v místě uzavírky ve dvou jízdních pruzích, a to v jednom jízdním pruhu převedeném na severní most a v jednom jízdním pruhu na jižním mostu v opravené části. 

Na Modřanském předpolí povede doprava ve třech provizorních jízdních pruzích, a to v jednom na severním mostu a ve dvou na jižním mostu. Sjízdná větev na Modřanskou ulice povede v jednom jízdním pruhu. 

Od Jižní spojky na Smíchov povede doprava ve třech jízdní pruzích.

Zdroj: TSK 

„Upozorňujeme řidiče, že došlo k ukončení platnosti objízdných tras, a tedy již není možné dle zákona o pozemních komunikacích v rámci oprav Barrandovského mostu využívat trasu po Pražském okruhu bez poplatku," sdělila TSK. 


Autor: puc

Provoz tramvají v centru Prahy zkomplikovala stržená trolej

Včera ve 13:19

Kvůli stržené troleji v Křižovnické ulici v historickém centru Prahy v sobotu ráno tři hodiny nejezdily tramvaje mezi zastávkami Národní divadlo a Malostranská, respektive Čechův most. Troleje v Křižovnické ulici strhlo nákladní auto.

Osazení nového mostu v ulici K Horkám v Hostivaři

Včera v 08:06

Podle informací z Technické správy komunikací z důvodu technicky náročného osazení nových mostove, bude přes den v neděli 1. října zastaven silniční provoz v ulici K Jezeru v úseku pod mostem.

Začne zatím nepovinná registrace aut Ukrajinců

28. září 2023 v 10:34

Od 1. října bude spuštěn registr vozidel ukrajinských vozidel provozovaných na území České republiky (mimo mezinárodní provoz). Do konce roku se mohou řidiči těchto vozidel v registru zapsat jako provozovatelé dobrovolně, od 1. ledna 2024 to bude jejich povinnost. Informoval o tom mluvčí pražského...

V Praze 14 se bude opravovat přechod pro chodce ve Slévačské

27. září 2023 ve 13:52

Od 9. do 31. října se bude opravovat přechod pro chodce ve Slévačské ulici před křižovatkou s ulicí Vizírská.

Praha 6: Uzavření Gymnasijní ulice

25. září 2023 v 09:01

Od 25. září do 4. října bude z důvodu obnovy vodovodního řadu uzavřena v obou směrech Gymnasijní ulice.

Silniční běh Běchovice - Praha přinese dopravní omezení

23. září 2023 v 06:05

V neděli 24. září se uskuteční 127. ročník silničního běhu Běchovice – Praha, který budou doprovázet dopravní opatření.  

Další články
Nahoru