Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Závěrečné stavební práce omezí provoz na předpolích Barrandovského mostu
Doprava na Barrandovském mostě. Foto: barrandak.cz

Závěrečné stavební práce omezí provoz na předpolích Barrandovského mostu

Hlavní stavební práce II. etapy rekonstrukce jižní poloviny Barrandovského mostu skončily. Nicméně stejně, jako tomu bylo před zahájením hlavních prací v polovině května, kdy se dělaly přípravné práce, je třeba provést i dokončovací práce na předpolích na Modřanské a Smíchovské straně. To přinese pro řidiče jistá omezení. Informovala o nich mluvčí Technické správy komunikací v Praze (TSK) Barbora Lišková.

Dokončovací práce navázaly v neděli 3. září na otevření mostu a rampy z ulice K Barrandovu a měly by skončit nejpozději do víkendu 15. září. Zahrnovat budou úpravu povrchu v místě napojení větve z ulice K Barrandovu na Barrandovský most, stavební úpravu rozštěpu Barrandovského mostu a větve na Modřanskou ulici, a napojení předpolí na most. 

Rozsah omezení: 

Barrandovský most – jižní most (směr z Prahy 5 na Prahu 4) – bude uzavřený prostor v místě napojení větve z ulice K Barrandovu na Barrandovský most. Uzavřeny budou zpevněná krajnice, vyhrazený jízdní pruh a část pravého jízdního pruhu. 

Barrandovský most – jižní most (směr z Prahy 5 na Prahu 4) – bude uzavřený pravý jízdní pruh od místa rozštěpu Barrandovského mostu a sjízdné větve na Modřanskou. Délka uzavírky bude cca 150 metrů. Uzavřený bude levý jízdní pruh sjízdné větve na Modřanskou od místa rozštěpu Barrandovského mostu a sjízdné větve na Modřanskou. Délka uzavírky bude 130 metrů. 

Doprava na Barrandovském mostě bude na Smíchovském předpolí vedena v místě uzavírky ve dvou jízdních pruzích, a to v jednom jízdním pruhu převedeném na severní most a v jednom jízdním pruhu na jižním mostu v opravené části. 

Na Modřanském předpolí povede doprava ve třech provizorních jízdních pruzích, a to v jednom na severním mostu a ve dvou na jižním mostu. Sjízdná větev na Modřanskou ulice povede v jednom jízdním pruhu. 

Od Jižní spojky na Smíchov povede doprava ve třech jízdní pruzích.

Zdroj: TSK 

„Upozorňujeme řidiče, že došlo k ukončení platnosti objízdných tras, a tedy již není možné dle zákona o pozemních komunikacích v rámci oprav Barrandovského mostu využívat trasu po Pražském okruhu bez poplatku," sdělila TSK. 


Autor: puc

Pro řidiče: Začne oprava sjezdů a nájezdů na Chlumecké ulici

Dnes ve 14:19

Koncem května začne komplexní oprava sjezdů a nájezdů na Chlumecké ulici z ulice Ocelkova, v blízkosti autobusového terminálu Černý Most a parkovacího domu P+R.

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

17. května 2024 ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Stržená trolej zastavila provoz tramvají na Výtoni

16. května 2024 v 09:16

Provoz tramvají na Výtoni zastavila dnes ráno krátce před půl sedmou stržená trolej. Na svědomí to měl řidič nákladního auta, které projíždělo frekventovanou křižovatkou. K obdobným událostem dochází v místě opakovaně. Jak uvedl dopravní podnik na svém webu, ke stržení troleje a přerušení provozu...

Praha 6 slaví 45 let linky 180

16. května 2024 v 08:17

Třikrát byla zavedená, dvakrát zrušená. Od 28. května 1979 jezdí linka 180 v trase, která z velké části vede Prahou 6. Ve čtvrtek 30. května od 18 hodin můžete oslavit 45 let linky 180 na šestce jízdou muzejním autobusem jak v historické, tak současné trase.

Nové zóny placeného stání na Hradčanech a ve Vokovicích

15. května 2024 ve 14:25

Na základě požadavku Prahy 6 došlo k rozšíření zón placeného stání v oblasti Hradčan a Vokovic.

Kvůli závadě nejezdilo na soupravě nejezdilo metro na části linky B

15. května 2024 v 09:37

Technická závada na jedné ze souprav přerušila ve středu od 6:45 na půl hodiny provoz metra na lince B v úseku mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most. Cestující mohli v době omezení využít autobusové a tramvajové linky, dopravní podnik jejich trasy prodloužil.

Další články
Nahoru