Dnes Sobota - zatazeno 8°C
Zítra Neděle - zatazeno 5°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Lifestyle / Zdraví

Zaujalo nás: Novinky z trhu, co přinesly uplynulé měsíce?

Třebaže letošní rok utekl neuvěřitelně rychle, poslední měsíce nám stihly přinést i několik zajímavých novinek i tipů pro lepší budoucnost. Na své si přijdou jak zastánci zdravého životního stylu, tak manažeři firem i ti, kteří byli kvůli covid-19 tak trochu ztracení. 

Naprogramujte svou lepší budoucnost s Coding Bootcamp Praha

coding-bootcamp-praha-kurzy-4 Programy od Coding Bootcamp Praha jsou nejrychlejším způsobem, jak začít svou kariéru v IT. Intenzivní coding bootcamp je zaměřený na web development. Ve třech fázích (Kódér, Programátor a Developer) proniknete do světa web developmentu a v rámci bootcampové metody výuky ‚learning by doing‘, vytvoříte 7 projektů – 1 individuální portfoliový web, 4 týmových projektů během hackathonů a 1 týmový finální projekt. Na rok 2021 jsou otevřené tři sezónní „běhy“ – Zimní, Jarní a Podzimní. Nejbližší termín: 4.1. – 26.3. 2021. Více informací na https://codingbootcamp.cz/cz

RIM CZ reaguje na aktuální trendy domácích pracoven

Tento měsíc přináší otrokovická nábytkářská firma RIM CZ produktové novinky. Výrobce je specialistou na ergonomické kancelářské sezení. Během letošního roku uvedla firma na trh kolekce nábytku spadající do kategorie soft seating neboli měkkého sezení. Reagovala tak na aktuální trendy kancelářského vybavení, domácích pracoven a chování spotřebitelů během současné situace. V rámci svých novinek přináší RIM CZ novou kancelářskou židli MUUNA, sedací systém ORGANIX a třetí generaci modulární sedačky MODULAR. Více na https://news.rim.cz/.

Nakopněte se pomocí Bio Matcha Tea Harmony

matcha-tea-harmony-zdroj-matchatea-2 Matcha má obrovské množství benefitů. Z hlediska nutričních hodnot je přibližně 10× silnější než běžný zelený čaj, a to hlavně proto, že když pijeme matcha, pijeme celý list čajovníku nadrcený na extra jemný prášek. Naše tělo tak využívá všech prospěšných látek obsažených v čajových listech. Bio Matcha Tea Harmony obsahuje 30 kusů 2 g sáčků. Díky nim vydrží originální japonský Matcha Tea neustále čerstvý a jednotlivé porce není třeba odměřovat. Velmi šikovné a praktické. Více na https://www.matchatea.bio/.

CzechIdM vychází ve verzi 10.6 – zaměřuje se na vylepšení UX a nezapomíná ani na bezpečnost

Aktuálně vyšla další verze českého správce identit CzechIdM – verze 10.6 od tuzemské společnosti BCV solutions. Tentokrát se vývojáři zaměřili zejména na zlepšení uživatelské přívětivosti úpravou grafického rozhraní. A dále? Průvodce napojením systému, upravená grafika hromadných operací, synchronizace katalogu rolí ze systému, upravená grafika knihovny skriptů. Více na https://blog.bcvsolutions.eu/nova-verze-czechidm-10–6

LEPŠÍ.TV: Češi tráví u televize přes internet více času. Může za to i covid

cz-chlap-lepsi-tv Pandemie koronaviru ovlivnila nejen průmysl, obchod a školství, ale i české domácnosti.  V těch můžeme sledovat značný nárůst sledovanosti televize, nově i té online. Z dat televize přes internet Lepší.TV vyplývá, že za říjen a listopad zaznamenala služba nárůst uživatelů o 20 %. Během druhé vlny pandemie diváci nejvíce sledovali filmy (skoro 33 %) a seriály (skoro 28 %).  Denně strávili diváci u TV 3,5 hodiny. Zájem o zpravodajství klesl o 7 %, oproti první vlně koronaviru. Tip, jak přežít karanténu? Zkuste třeba televizi přes internet Lepší.TV. Více informací na www.lepsi.tv.

Beneš & Michl: E-shop bez brandu je jako sex bez orgasmu

To je motto plzeňské webové a grafické agentury. Která položila dotaz, jestli má smysl dělat značku pro e-shopy. Jednoduchá odpověď podle ní zní: smysl to má vždy. Ve světě e-commerce se nesetkáte s firmou, která nepracuje na své značce, a přesto má dostatek poptávek a je úspěšná. Pokud tedy neprodává něco jako jediná na světě. A i taková značka musí na svém vnímání pracovat. Otázkou tedy je, proč se budováním značky vlastně zabývat? Odpověď je jednoduchá. Kvůli dlouhodobému úspěchu a profitu.  V agentuře Beneš & Michl, značku vnímají jako jakousi duši firmy a jejích hodnot, jako odraz vnitřního nastavení i firemní kultury. Více na www.benes-michl.cz.

Konopné lékárny: Silná trojka na imunitu

hempin-sirup-rakytnik Nepříjemné počasí, všudypřítomné viry, stále více práce. To nám moc nepřidá, a proto je vhodné se udržovat fit, pomocí přírodních prostředků. Třeba těch, co mají nově v nabídce i Konopné lékárny. Bio konopný sirup s rakytníkem Hempin je výborný pro udržení vitality organismu a je vhodný pro dospělé i děti. Neobsahuje cukr a je slazen přírodně jablečným bio koncentrátem. Konopné semínko a potravinové výrobky z něj patří podle světových vědců zabývajících se výzkumem konopí jednoznačně mezi jedny z nejdůležitějších přírodních potravinových doplňků pro lidský organismus a Konopné lístky (Cannabis Sativa) s heřmánkem k přípravě čajů, nálevů, obkladů a inhalačních kůr. Více na Konopne-lekarny.cz. 
 

Jak snížit náklady nejen v logistice? Třeba pomocí Interim managementu nebo hlášením Intrastat

Koronavirová pandemie a následná krize zasahuje mnoho sektorů. Výjimkou není ani ten automobilový, který je závislý na provozu velkých továren. S jejich uzavřením počátkem roku se výroba takřka zastavila. Řešením může být interim management nebo také snížení nákladů v logistice.  „Automobilový průmysl je v České republice jedním z hlavních tahounů zaměstnanosti,“ říká Stanislav Petříček, spoluzakladatel společnosti TP Consulting, která se věnuje a specializuje na interim management zejména v automobilovém průmyslu. Při vnitrounijním obchodu patří mezi výdaje bezpochyby i zpracování výkazů pro Intrastat. Ušetřit na něm firmy mohou díky nové službě www.intrastateu.com, která je dokonce na 3 měsíce zdarma.


Iniciativa Daruju Krev spouští novou aplikaci pro dárce

5. dubna 2021 v 07:53

K příležitosti Světového dne zdraví spustí iniciativa Daruju Krev novou verzi mobilní aplikace, s jejímž vývojem začal loni student David Stančík. Nová verze má zpříjemnit proces darování krve a motivovat stávající i nové dárce. 

Letiště Praha spouští službu Fly via Prague pro přestupující cestující

30. března 2021 v 07:24

Letiště Praha od prvního dubna spustí službu pro nový segment cestujících, kteří v Praze přestupují mezi na sobě nezávislými lety různých dopravců. Projekt Fly via Prague posílí potenciál pražského letiště jako přestupního bodu a přispěje k většímu komfortu i v době postupného obnovování leteckého...

Jana Jůzlová: Toulky Pojizeřím

22. března 2021 v 15:31

Jizera je s délkou 165 km devátou nejdelší řekou v České republice. Její tok prochází rozmanitými oblastmi, z nich některé jsou turisticky dobře známé (Jizerské hory, Český ráj), jiné méně navštěvované (Boleslavsko a Dolní Pojizeří), přesto však nabízejí pozoruhodné kulturní památky a...

Severní stezka – Českem od západu k východu. Nová kniha cestovatele Jana Hocka

22. března 2021 v 15:19

První ucelená trasa pro pěší i pro cyklisty postupuje napříč celou zemí.

Lidé se oblečou do fialové, podpoří pacienty s epilepsií

22. března 2021 v 11:28

Někteří lidé s onemocněním epilepsií bojují s izolací a samotou – upozorňuje na to mezinárodní akce tzv. Purple day, která každoročně připadá na 26. března. Každý, kdo chce pacienty s epilepsií podpořit, si proto v tento den zvolí oblečení ve fialové barvě. Letošní akce zdůrazňuje také to, že...

Další články
Nahoru