Dnes Středa - zatazeno 4°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 3°C
Středa 26. 1. 2022
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zatýkací dopis pro Babiše: Senátorka chystá premiérovi v reakci na kritiku Blatného dokument s požadavkem
Dlouholetá poslankyně Miroslava Němcová loni uspěla v senátních volbách. Foto: se svolením M. Němcové

Zatýkací dopis pro Babiše: Senátorka chystá premiérovi v reakci na kritiku Blatného dokument s požadavkem

Prezident Miloš Zeman tlačí na odvolání ministra zdravotnictví, protože odmítá dát výjimku vakcíně Sputnik. Premiér tvrdí, že k odvolání není důvod, přesto poslal ministrovi vytýkací dopis. Senátorka Miroslava Němcová, která si zpravidla při kritice premiéra i prezidenta nebere servítky, v tomto ohledu dostála své pověsti i nyní a navrhuje vytvořit takzvaný zatýkací dopis při Babiše. 

Němcová použila příměr k začátku dopisu Blatnému. V něm Babiš píše toto: „Jeví se mi, že Ministerstvo zdravotnictví pod vaším vedením rezignovalo na řádný výkon funkce tohoto rezortu.” 

Jak Němcová uvedla, zatýkací dopis Babišovi by začínal takto: „Jeví se mi, že vláda ČR pod vaším vedením rezignovala na řádný výkon funkce vedení státu.” 

Dále následuje seznam kritických bodů. „Dopustil jste, aby zemi v době pandemie místo odborníků řídili specialisté na politický marketink. Vaše politické a finanční zisky mají přednost před zdravím, vzděláváním, ekonomikou,“ nebere si servítky. 

„V přepočtu na počet obyvatel jsme zemí s největším počtem zemřelých, naše děti byly ve školách nejméně, ekonomika je v rozvrat. Financování Vašeho soukromého byznysu z veřejných rozpočtů pokračuje i v době, kdy krachují celá ekonomická odvětví a obrovské množství lidí se propadá do existenčních problémů. Tok dotací pro holding Agrofert se nezastavil. Týká se to zemědělství, chemického a potravinářského průmyslu nebo zdravotnické větve Vašeho podnikání,“ vzkazuje premiérovi senátorka, která byla do loňských senátních voleb poslankyní a v minulosti také kandidovala na prezidentku. 

„Jenom v letech 2014 až 2019 získaly Vaše firmy dotace a různé podpory ve výši 10,4 miliardy korun. Každý občan ČR Vám tak ze svých daní přispěl tisícem korun. Je to násobně více, než když jste v politice nebyl,“ uvádí Němcová. 

Na závěr zvažovaného kritického dokumentu by vznesla na na premiéra požadavek. „Zveřejněte veškeré výdaje z veřejných rozpočtů firmám Vašeho holdingu (nyní ve svěřeneckých fondech) za celou dobu pandemie. Tvrdíte, že fondy Vám nepatří a k žádným informacím o jejich hospodaření nemáte přístup. K informacím o veřejných rozpočtech snad jako premiér přístup máte, neměl by to tedy být problém,“ dodává.


Autor: Karel Netolický

Vyrovnaný rozpočet Prahy 4 na letošní rok dosáhl výše 1,124 miliardy korun

23. ledna 2022 v 18:30

Zastupitelstvo městské části Praha 4 schválilo 17. prosince 2021 jako jedna z prvních městských částí rozpočet na rok 2022. Praha 4 bude podle něj v příštím roce opět hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Ke schválení rozpočtu se nyní městská část vrátil v tiskové...

Další články
Nahoru