Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zatkněte mě, jinak někoho přepadnu nebo zabiju. Opilec na sebe zavolal policii
Telefonát muže vyvolal policejní manévry. Ilustrační foto: Karel Netolický

Zatkněte mě, jinak někoho přepadnu nebo zabiju. Opilec na sebe zavolal policii

Opilý řidič volal na linku 158, že chce být zatčen, jinak to nemusí dopadnout dobře. Na jeho zadržení se nepřímo podílel i operátor, který držel muže „na drátě“ do té doby, než ho zajistily policejní hlídky pod Nuselským mostem. O kuriózním případu informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V sobotu 15. října krátce po čtrnácté hodině přijal operátor tísňové linky 158 telefonát od muže, který začal vyhrožovat, že pokud nebude zadržen policií, někoho zabije nebo přepadne.

„Důvodem byl nejen jeho zdravotní stav, ale i tíživá životní situace a obava o svůj život, což vyhrůžku umocňovalo. Operátor okamžitě zareagoval a snažil se zjistit další podrobnosti k volajícímu a především adresu, kde se nachází,“ uvedl Rybanský.

Nebylo to však jednoduché. Dle komunikace byl volající evidentně pod vlivem alkoholu nebo drog, což potvrdil sám dotyčný, který se popsal slovy: „Jsem ožralý jako prase.“

Operátor také zjistil, že opilec sedí v autě a jezdí po Praze. Dále se operátorovi postupně podařilo určit místo pohybu, kde se muž v podroušeném stavu za volantem pohybuje a zároveň navigovat přes vysílačku policejní hlídky na uvedené místo.

„To se během několika dlouhých minut ještě několikrát změnilo, nicméně operátor dokázal muže stále držet na lince a vhodnými dotazy ho odvádět od úmyslu spáchat závažný trestný čin,“ sdělil Rybanský.

Do pronásledování po nebezpečném řidiči se nakonec zapojilo několik policejních hlídek a jedné z nich se ho povedlo nalézt na místě, které operátor určil jako další možnou adresu jeho pohybu. Hlídka následně provedla i vlastní zadržení.

Orientační dechová zkouška potvrdila, že dopadený jednašedesátiletý muž nelhal. Opakovaně nadýchal kolem dvou a půl promile a dušoval se, že nikomu ublížit nechtěl, a také, že má myšlenky na sebevraždu.

„Po provedení všech nezbytných úkonů skončil protagonista této odpolední akce na protialkoholní záchytné stanici a celá věc je projednávána pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a není vyloučeno, že se o další podezření rozroste,“ dodal mluvčí pražské policie Jan Rybanský.


Autor: Karel Netolický

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Včera v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru