Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zatkněte mě, jinak někoho přepadnu nebo zabiju. Opilec na sebe zavolal policii
Telefonát muže vyvolal policejní manévry. Ilustrační foto: Karel Netolický

Zatkněte mě, jinak někoho přepadnu nebo zabiju. Opilec na sebe zavolal policii

Opilý řidič volal na linku 158, že chce být zatčen, jinak to nemusí dopadnout dobře. Na jeho zadržení se nepřímo podílel i operátor, který držel muže „na drátě“ do té doby, než ho zajistily policejní hlídky pod Nuselským mostem. O kuriózním případu informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V sobotu 15. října krátce po čtrnácté hodině přijal operátor tísňové linky 158 telefonát od muže, který začal vyhrožovat, že pokud nebude zadržen policií, někoho zabije nebo přepadne.

„Důvodem byl nejen jeho zdravotní stav, ale i tíživá životní situace a obava o svůj život, což vyhrůžku umocňovalo. Operátor okamžitě zareagoval a snažil se zjistit další podrobnosti k volajícímu a především adresu, kde se nachází,“ uvedl Rybanský.

Nebylo to však jednoduché. Dle komunikace byl volající evidentně pod vlivem alkoholu nebo drog, což potvrdil sám dotyčný, který se popsal slovy: „Jsem ožralý jako prase.“

Operátor také zjistil, že opilec sedí v autě a jezdí po Praze. Dále se operátorovi postupně podařilo určit místo pohybu, kde se muž v podroušeném stavu za volantem pohybuje a zároveň navigovat přes vysílačku policejní hlídky na uvedené místo.

„To se během několika dlouhých minut ještě několikrát změnilo, nicméně operátor dokázal muže stále držet na lince a vhodnými dotazy ho odvádět od úmyslu spáchat závažný trestný čin,“ sdělil Rybanský.

Do pronásledování po nebezpečném řidiči se nakonec zapojilo několik policejních hlídek a jedné z nich se ho povedlo nalézt na místě, které operátor určil jako další možnou adresu jeho pohybu. Hlídka následně provedla i vlastní zadržení.

Orientační dechová zkouška potvrdila, že dopadený jednašedesátiletý muž nelhal. Opakovaně nadýchal kolem dvou a půl promile a dušoval se, že nikomu ublížit nechtěl, a také, že má myšlenky na sebevraždu.

„Po provedení všech nezbytných úkonů skončil protagonista této odpolední akce na protialkoholní záchytné stanici a celá věc je projednávána pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a není vyloučeno, že se o další podezření rozroste,“ dodal mluvčí pražské policie Jan Rybanský.


Autor: Karel Netolický

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru