Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Zátarasy ochrání obyvatele Malého Břevnova před dopady tranzitu

Na deset dnů bude od pondělí 21. srpna přerušen provoz tramvají v oblasti smyčky Bílá Hora. To s sebou přinese i komplikace v dopravě, kdy ulice Bělohorská a Karlovarská budou pro automobilovou dopravu průjezdné jen ve směru z centra. Snahou radnice Prahy 6 je, aby tímto omezením byli co nejméně postiženi obyvatelé Bílé hory. Sdělil to radní pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS). Proto dojde k umístění zátarasů, které by měly zamezit tranzitní dopravě zkracování a objíždění uzavřeného úseku oblastní Malého Břevnova.

„Naší prioritou je ochránit obyvatele Malého Břevnova před tranzitní dopravou. Proto na jednání s magistrátem hl. m. Prahy jsme požadovali instalaci nejen dopravního značení, ale také fyzických bariér, které znemožní vjezd tranzitní dopravě na příjezdu do Prahy do ulic Malého Břevnova,“ řekl Ondřej Matěj Hrubeš. 

V průběhu rekonstrukce tramvajové tratě budou mít možnost jezdit auta směrem z centra na Karlovarskou. V opačném směru však bude nutné využít objízdných tras. Aby si řidiči svévolně nezkracovali cestu objížďkou přes Bílou Horu, budou v této oblasti umístěny tři zátarasy.

První v ulici Kralupská, další na křížení ulic Karlovarská a K Mohyle a třetí bude na křížení ulic Karlovarská a Řepská. Značená objízdná trasa povede od křižovatky Pražského okruhu a dálnice D6 po Pražském okruhu a dále po Rozvadovské spojce. Místní obyvatelé budou moci z obytné zástavby směrem do centra vyjíždět ulicí Bubnova na Bělohorskou či ulicí Slezanů. 

„Chtěl bych poděkovat dopravnímu podniku, že se podařilo zajistit náhradní dopravu pomocí obousměrných tramvají. Původní plán totiž počítal jen s náhradní autobusovou dopravou, u které hrozila silná nepravidelnost v provozu. Obousměrné tramvaje na lince 25 zajistí lidem přímé spojení na Hradčanskou a přes Letnou až na Palmovku,“ dodal radní. 

V průběhu rekonstrukce budou zřízeny náhradní tramvajové zastávky Bílá Hora (nástupní a výstupní) v ulici Bělohorská, u křižovatky s ulicí Haberfeldova.


Autor: red

Doprava: Provoz mezi ulicemi Verdunská a Jugoslávských partyzánů je nově obousměrný

Dnes v 08:44

Praha 6: úsek komunikace na Vítězném náměstí mezi ulicemi Verdunská a Jugoslávských partyzánů je nově obousměrný.

Pro řidiče: Začne oprava sjezdů a nájezdů na Chlumecké ulici

25. května 2024 ve 14:19

Koncem května začne komplexní oprava sjezdů a nájezdů na Chlumecké ulici z ulice Ocelkova, v blízkosti autobusového terminálu Černý Most a parkovacího domu P+R.

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

17. května 2024 ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Stržená trolej zastavila provoz tramvají na Výtoni

16. května 2024 v 09:16

Provoz tramvají na Výtoni zastavila dnes ráno krátce před půl sedmou stržená trolej. Na svědomí to měl řidič nákladního auta, které projíždělo frekventovanou křižovatkou. K obdobným událostem dochází v místě opakovaně. Jak uvedl dopravní podnik na svém webu, ke stržení troleje a přerušení provozu...

Praha 6 slaví 45 let linky 180

16. května 2024 v 08:17

Třikrát byla zavedená, dvakrát zrušená. Od 28. května 1979 jezdí linka 180 v trase, která z velké části vede Prahou 6. Ve čtvrtek 30. května od 18 hodin můžete oslavit 45 let linky 180 na šestce jízdou muzejním autobusem jak v historické, tak současné trase.

Nové zóny placeného stání na Hradčanech a ve Vokovicích

15. května 2024 ve 14:25

Na základě požadavku Prahy 6 došlo k rozšíření zón placeného stání v oblasti Hradčan a Vokovic.

Další články
Nahoru