dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Zastupitelé se neshodli na rozvoji brownfieldu
Kolonie Na Slatinách. Foto:Wikimedia Commons

Zastupitelé se neshodli na rozvoji brownfieldu

I když výbor územního rozvoje souhlasil se změnami v území Prahy 10 Bohdalec-Slatiny, komise pro územní rozvoj, která je poradním orgánem pražské rady, byla proti. Zastupitelé následně během dnešního zasedání nepřijali žádné usnesení.

Starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS) řekl, že lokalita je ve velmi špatném a složitém stavu. Dvacet let se tam podle jeho slov nedá nic rozvíjet, stavbu obývají lidé bez přístřeší. „Na značném místě území je nepořádek,“ řekl.

Na místě by měl podle jeho slov vzniknout park či výstavba, vše musí schválit příslušné orgány. „Není ale třeba zastavovat zadání celoměstsky významné změny. Nechápu rozpor mezi názorem výboru a komise pro územní plán,“ dodal.

Zastupitel Rudolf Blažek (ODS) řekl, že místo by se mělo měnit k lepšímu hned, a nemělo by se čekat na metropolitní územní plán. Připomněl, že se na tom shodly všechny dotčené orgány.  „Brownfieldy je třeba rozvíjet,“ dodal.

Náměstek Tomáš Hudeček (TOP 09) reagoval, že komise pro územní plán se na zamítavém stanovisku shodla jednoznačně. Předseda výboru pro územní rozvoj Vladimír Schmalz (ODS) navrhl na základě usnesení výboru, aby změna byla schválena.

Hudeček navrhl, aby schválena nebyla. Zastupitelé následně neschválili žádné usnesení. Podle Hudečka musí nyní pražská rada najít politickou shodu.


Autor: Anna Skálová

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru