dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražská politika

Zastupitelstvo Prahy 3 podpořilo Kliniku a vyzvalo starostku k jednání o pronájmu budovy

Na jednání zastupitelstva MČ Praha 3 včera dorazilo několik desítek zástupců a podporovatelů iniciativy Klinika, která začala provozovat kulturní program ve zdevastovaném a nevyužívaném objektu bývalé kliniky v Jeseniově ulici 60.

„Po dvouhodinové diskusi zastupitelstvo podpořilo návrh Žižkov (nejen) sobě, aby MČ Praha 3 vstoupila do jednání s Ministerstvem financí o pronájmu objektu Jeseniova 60 pro účely jeho poskytnutí iniciativě Klinika,“ uvedl zastupitel Žižkov (nejen) sobě Matěj Stropnický.

Zastupitelstvo naopak odmítlo podpořit návrhy ŽNS na nesouhlas s policejním zásahem, dále návrh na zahájení jednání s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových o dodatečné legalizaci pobytu iniciativy v objektu do doby vyřešení majetkových vztahů a o převedení objektu do vlastnictví MČ Praha 3.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru