dnes
Úterý - obcasny-dest
13°C
zítra
Středa - polojasno
17°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
17°C
Zastupitelstvo Prahy 15 podpořilo výkup pozemků v Trojmezí za účelem zachování zeleně, zástavbu odmítlo
Výhled z Trojmezí na Zahradní Město. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons CC BY 4.0

Zastupitelstvo Prahy 15 podpořilo výkup pozemků v Trojmezí za účelem zachování zeleně, zástavbu odmítlo

Zastupitelé Prahy 15 na svém jednání minulý týden přijali usnesení ohledně lokality Trojmezí. Navázali tak na únorové usnesení radních této městské části. Podle přijatého dokumentu Praha 15 souhlasí s vykupováním pozemků v lokalitě za účelem zachování a vybudování odpočinkových ploch pro občany a zároveň odmítá budoucí zástavbu.

„Zastupitelstvo městské části Praha 15 souhlasí s vykoupením pozemků od současných vlastníků Hlavním městem Prahou a následným vybudováním parku a městské zeleně pro občany Prahy,“ stojí v aktuálním usnesením. Obdobný postoj ostatně deklarovalo zastupitelstvo „patnáctky“ již před deseti lety.

„Zastupitelstvo nesouhlasí s budoucí zástavbou území takzvaného Trojmezí v katastrálním území Hostivař z důvodu zachování zeleně v této oblasti,“ je v usnesení z minulého týdne.

Na konci letošního ledna pražský radní Jan Chabr (TOP 09) řekl, že hlavní město chce jednat se soukromými vlastníky o výkupech pozemků v Trojmezí a navázat tak na záměr předchozího vedení Prahy. To v roce 2018 přišlo se záměrem vybrat přírodní lokalitu Trojmezí jako nejvhodnější místo v Praze pro výstavbu dostupného bydlení.

Starostové městských částí Praha 4, Praha 11 a Praha 15, mezi nimiž se rozprostírá jedna z nejcennějších dosud nezastavěných přírodních lokalit v Praze, se proti tomu společně postavili, a dokonce v září 2018 podepsali memorandum za ochranu této lokality. Memorandem se vymezili proti výstavbě.

Když média letos v lednu přinesla zprávu o Chabrově postoji, vyvolalo to u čelních představitelů dotčených částí Prahy nesouhlasnou reakci. Na únorové schůzce s radním se dohodli na vzniku pracovní skupiny, která bude řešit budoucnost Trojmezí.

Na vzniku se za hlavní město dohodli radní Jan Chabr a 1. náměstek primátora Petr Hlaváček (oba za TOP 09), starostka Prahy 10 Renata Chmelová (Vlasta), starosta Prahy 11 Jiří Dohnal (Piráti), starosta Prahy 15 Milan Wenzl (za ANO) a také zástupci Institutu a plánování rozvoje (IPR).

Do další schůzky, která proběhne na konci března, provede hlavní město pasportizaci pozemků v oblasti, udělá přehled o vlastnických strukturách. „Díky tomu se na té další schůzce už komise bude moci zabývat představami jednotlivých radnic o budoucnosti Trojmezí, jak konkrétně chtějí s rozsáhlým územím naložit,“ sdělil radní Chabr. Magistrát podle něj do budoucna vypracuje ve spolupráci s IPR koncepční studii rozlehlého území.


Praha 5: Uzavření úřadu pro veřejnost z důvodu konání voleb

Včera ve 20:32

Úřad městské části Praha 5 bude v pátek 2. října z důvodu konání voleb do Senátu Parlamentu ČR pro veřejnost uzavřen.

Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

Včera v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Další články
Nahoru