dnes
Čtvrtek - obcasny-dest
20°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
21°C
pozítří
Sobota - bourky
22°C
Zastupitelstvo Prahy 15 podpořilo výkup pozemků v Trojmezí za účelem zachování zeleně, zástavbu odmítlo
Výhled z Trojmezí na Zahradní Město. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons CC BY 4.0

Zastupitelstvo Prahy 15 podpořilo výkup pozemků v Trojmezí za účelem zachování zeleně, zástavbu odmítlo

Zastupitelé Prahy 15 na svém jednání minulý týden přijali usnesení ohledně lokality Trojmezí. Navázali tak na únorové usnesení radních této městské části. Podle přijatého dokumentu Praha 15 souhlasí s vykupováním pozemků v lokalitě za účelem zachování a vybudování odpočinkových ploch pro občany a zároveň odmítá budoucí zástavbu.

„Zastupitelstvo městské části Praha 15 souhlasí s vykoupením pozemků od současných vlastníků Hlavním městem Prahou a následným vybudováním parku a městské zeleně pro občany Prahy,“ stojí v aktuálním usnesením. Obdobný postoj ostatně deklarovalo zastupitelstvo „patnáctky“ již před deseti lety.

„Zastupitelstvo nesouhlasí s budoucí zástavbou území takzvaného Trojmezí v katastrálním území Hostivař z důvodu zachování zeleně v této oblasti,“ je v usnesení z minulého týdne.

Na konci letošního ledna pražský radní Jan Chabr (TOP 09) řekl, že hlavní město chce jednat se soukromými vlastníky o výkupech pozemků v Trojmezí a navázat tak na záměr předchozího vedení Prahy. To v roce 2018 přišlo se záměrem vybrat přírodní lokalitu Trojmezí jako nejvhodnější místo v Praze pro výstavbu dostupného bydlení.

Starostové městských částí Praha 4, Praha 11 a Praha 15, mezi nimiž se rozprostírá jedna z nejcennějších dosud nezastavěných přírodních lokalit v Praze, se proti tomu společně postavili, a dokonce v září 2018 podepsali memorandum za ochranu této lokality. Memorandem se vymezili proti výstavbě.

Když média letos v lednu přinesla zprávu o Chabrově postoji, vyvolalo to u čelních představitelů dotčených částí Prahy nesouhlasnou reakci. Na únorové schůzce s radním se dohodli na vzniku pracovní skupiny, která bude řešit budoucnost Trojmezí.

Na vzniku se za hlavní město dohodli radní Jan Chabr a 1. náměstek primátora Petr Hlaváček (oba za TOP 09), starostka Prahy 10 Renata Chmelová (Vlasta), starosta Prahy 11 Jiří Dohnal (Piráti), starosta Prahy 15 Milan Wenzl (za ANO) a také zástupci Institutu a plánování rozvoje (IPR).

Do další schůzky, která proběhne na konci března, provede hlavní město pasportizaci pozemků v oblasti, udělá přehled o vlastnických strukturách. „Díky tomu se na té další schůzce už komise bude moci zabývat představami jednotlivých radnic o budoucnosti Trojmezí, jak konkrétně chtějí s rozsáhlým územím naložit,“ sdělil radní Chabr. Magistrát podle něj do budoucna vypracuje ve spolupráci s IPR koncepční studii rozlehlého území.


Praha 5: Betonové květináče jsou prozatím všechny zamluveny

Dnes v 09:21

Ještě jednasedmdesát betonových květináčů zůstává v ulicích Prahy 5. V minulosti je městská část nabídla občanům, část z nich si je sice objednala, ale ve stanoveném termínu neodvezla. Nyní jsou již opět všechny zamluveny.

Program celoměstské podpory vzdělávání na rok 2021

14. července 2020 v 17:55

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila otevření Programu celoměstské podpory vzdělávání na území hlavního města Prahy pro rok 2021. Dotaci lze poskytnout pouze na základě Žádosti o poskytnutí dotace, přičemž každý žadatel může podat pouze jednu žádost, která může obsahovat více projektů u jednotlivých...

Praha 2 přistoupila k realizaci slíbené podpory nájemcům nebytových prostor

14. července 2020 v 17:35

Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání navázali na svá předchozí rozhodnutí o podpoře podnikatelských nebo jiných činností provozovaných v nebytových prostorách ve správě městské části, které byly znemožněny nebo podstatně ztíženy v důsledku mimořádných opatření ke zmírnění dopadů epidemie...

Ủy ban Praha 11. Radnice založila stránku ve vietnamštině

14. července 2020 v 08:06

Radnice Prahy 11 založila pro informování o dění nejen v městské části pro vietnamské sousedy facebookovou stránku Ủy ban Praha 11.

Další články
Nahoru