dnes
Pondělí - oblacno
4°C
zítra
Úterý - prehanky-snih
4°C
pozítří
Středa - jasno
6°C
Zastupitelstvo Prahy 15 podpořilo výkup pozemků v Trojmezí za účelem zachování zeleně, zástavbu odmítlo
Výhled z Trojmezí na Zahradní Město. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons CC BY 4.0

Zastupitelstvo Prahy 15 podpořilo výkup pozemků v Trojmezí za účelem zachování zeleně, zástavbu odmítlo

Zastupitelé Prahy 15 na svém jednání minulý týden přijali usnesení ohledně lokality Trojmezí. Navázali tak na únorové usnesení radních této městské části. Podle přijatého dokumentu Praha 15 souhlasí s vykupováním pozemků v lokalitě za účelem zachování a vybudování odpočinkových ploch pro občany a zároveň odmítá budoucí zástavbu.

„Zastupitelstvo městské části Praha 15 souhlasí s vykoupením pozemků od současných vlastníků Hlavním městem Prahou a následným vybudováním parku a městské zeleně pro občany Prahy,“ stojí v aktuálním usnesením. Obdobný postoj ostatně deklarovalo zastupitelstvo „patnáctky“ již před deseti lety.

„Zastupitelstvo nesouhlasí s budoucí zástavbou území takzvaného Trojmezí v katastrálním území Hostivař z důvodu zachování zeleně v této oblasti,“ je v usnesení z minulého týdne.

Na konci letošního ledna pražský radní Jan Chabr (TOP 09) řekl, že hlavní město chce jednat se soukromými vlastníky o výkupech pozemků v Trojmezí a navázat tak na záměr předchozího vedení Prahy. To v roce 2018 přišlo se záměrem vybrat přírodní lokalitu Trojmezí jako nejvhodnější místo v Praze pro výstavbu dostupného bydlení.

Starostové městských částí Praha 4, Praha 11 a Praha 15, mezi nimiž se rozprostírá jedna z nejcennějších dosud nezastavěných přírodních lokalit v Praze, se proti tomu společně postavili, a dokonce v září 2018 podepsali memorandum za ochranu této lokality. Memorandem se vymezili proti výstavbě.

Když média letos v lednu přinesla zprávu o Chabrově postoji, vyvolalo to u čelních představitelů dotčených částí Prahy nesouhlasnou reakci. Na únorové schůzce s radním se dohodli na vzniku pracovní skupiny, která bude řešit budoucnost Trojmezí.

Na vzniku se za hlavní město dohodli radní Jan Chabr a 1. náměstek primátora Petr Hlaváček (oba za TOP 09), starostka Prahy 10 Renata Chmelová (Vlasta), starosta Prahy 11 Jiří Dohnal (Piráti), starosta Prahy 15 Milan Wenzl (za ANO) a také zástupci Institutu a plánování rozvoje (IPR).

Do další schůzky, která proběhne na konci března, provede hlavní město pasportizaci pozemků v oblasti, udělá přehled o vlastnických strukturách. „Díky tomu se na té další schůzce už komise bude moci zabývat představami jednotlivých radnic o budoucnosti Trojmezí, jak konkrétně chtějí s rozsáhlým územím naložit,“ sdělil radní Chabr. Magistrát podle něj do budoucna vypracuje ve spolupráci s IPR koncepční studii rozlehlého území.


Praha 8: Na účtu pro boj proti koronaviru je více než 160 tisíc korun

Dnes v 10:13

Na radnici Prahy 8 se obrátili občané s přáním pomoci v současné epidemiologické situaci formou finančního příspěvku.

Praha 6 objednala a koupila roušky a respirátory

Dnes v 07:47

Ochranné pomůcky Praha 6 objednala a koupila v Hongkongu za něco přes 3 miliony korun. Dorazilo 9 tisíc respirátorů a 150 tisíc roušek, které radnice posílá dál, do domovů seniorů v Praze 6 – seniorům a personálu, který se o ohrožené seniory stará, do domů s pečovatelskou službou a pečovatelům,...

Odběry k testům na COVID-19 bude vinohradská nemocnice dělat ve stanu

Včera ve 21:50

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady dnes zahájila zkušební provoz vyšetřovacího stanu pro lidi, kteří mají doporučení k odběru na testování na koronavirus. Plně by stan měl fungovat od úterý.

Praha 4 odložila splatnost nájemného

Včera v 07:49

Rada městské části Praha 4 rozhodla minulý týden o pomoci podnikatelům a živnostníkům. Schválila odklad splatnosti nájemného nájemcům nebytových prostorů ve správě městské části Praha 4, kteří byli postiženým krizovými opatřeními.

Praha 13 rozdala tisíc litrů dezinfekce

27. března 2020 v 09:10

Radnice Prahy 13 zajistila 1000 litrů dezinfekce, Bezpečnostní rada Prahy 13 rozhodla o její redistribuci. Celkem čtyři sta litrů dostanou polikliniky, které jsou v majetku městské části.

Praha 21 se připojila k Mobilnímu rozhlasu

26. března 2020 v 15:14

Mobilní rozhlas je nástroj pro sdělování okamžitých a praktických informací veřejnosti. V tuto chvíli jde o nejrozšířenější aplikaci určenou pro moderní komunikaci města a obcí s občany – aktuálně jej používá více jak 600 českých samospráv a 300 000 lidí. Jedná se o systém, který má silné zázemí a...

Další články
Nahoru