Dnes Neděle - oblacno 11°C
Zítra Pondělí - polojasno 12°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zastupitelé Prahy 13 schválili vyrovnaný rozpočet na letošní rok
Radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí. Foto: archiv

Zastupitelé Prahy 13 schválili vyrovnaný rozpočet na letošní rok

Radnice Prahy 13 bude letos hospodařit s vyrovnaným rozpočtem s příjmy a výdaji zhruba 497,53 milionu korun. Na investice plánuje městská část vydat 34,04 milionu korun. Investice budou mířit především do školství, životního prostředí, revitalizací veřejného prostoru a péči o seniory. Návrh rozpočtu dnes na svém jednání schválili zastupitelé. Na loňský rok měla radnice schválený rovněž vyrovnaný rozpočet, a to 448,2 milionu korun.

Rozpočet třinácté městské části na rok 2023 vychází ze zastupitelstvem schváleného rozpočtového výhledu na roky 2023 až 2027, dále z očekávaných vlastních příjmů, z předpokládaných transferů ze státního rozpočtu, z transferů z hlavního města Prahy a z převodů ze zdaňované činnosti.

„Rozpočet se podařilo schválit a tím pádem nebudeme tedy muset pracovat s rozpočtovým provizoriem. To nám umožní okamžitě zahájit jednotlivé projekty již začátkem roku a nečekat do března, jak je při rozpočtovém provizoriu nutné,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

„Dlouhodobě se nám daří vše financovat bez jakýchkoliv úvěrů a městskou část nezadlužovat. Tohoto faktu si velmi cením, obzvlášť v současné době nechceme zatěžovat budoucí generace úvěry. Investovat se bude především do školských zařízení, životního prostředí, péče o seniory a revitalizace veřejného prostoru,“ pokračoval.

Celkové příjmy ve výši 497,5 milionu tvoří daňové i nedaňové příjmy a transfery ze státního rozpočtu činí (49,7 milionu korun) a od hlavního města (298,9 milionu korun).

Daňové příjmy jsou navrženy výši 70 milionů korun, oproti minulému roku je objem příjmů navýšen o 7,9 milionu. Celkové nedaňové příjmy činí 3,5 milionu korun. V roce 2023 se očekává vyšší úročení na bankovních účtech. Celkové vlastní příjmy městské části pro rok 2023 jsou navrženy ve výši 73,6 milionu korun.

Výdajová stránka rozpočtu ve výši 497,5 milionu korun zahrnuje výdaje neinvestiční, investiční a rozpočty příspěvkových organizací. Objem neinvestičních výdajů dosahuje v návrhu rozpočtu na rok 2023 výše 463,5 milionu korun. Jsou určené na výkon činností souvisejících s provozem úřadu a s výkonem státní správy.

Dále jsou v oblasti neinvestičních výdajů rozpočtovány zejména neinvestiční příspěvky pro mateřské školy a základní školy (55,6 milionu), Dům dětí a mládeže (750 tisíc korun) a pro Středisko sociálních služeb (12,2 milionu) a další.


Autor: puc

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

Dnes v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

Dnes v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Očkování zvířat osob bez domova

Včera v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

17. května 2024 ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

17. května 2024 v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Další články
Nahoru