Dnes Středa - skorojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zastupitelé Prahy 13 schválili vyrovnaný rozpočet na letošní rok
Radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí. Foto: archiv

Zastupitelé Prahy 13 schválili vyrovnaný rozpočet na letošní rok

Radnice Prahy 13 bude letos hospodařit s vyrovnaným rozpočtem s příjmy a výdaji zhruba 497,53 milionu korun. Na investice plánuje městská část vydat 34,04 milionu korun. Investice budou mířit především do školství, životního prostředí, revitalizací veřejného prostoru a péči o seniory. Návrh rozpočtu dnes na svém jednání schválili zastupitelé. Na loňský rok měla radnice schválený rovněž vyrovnaný rozpočet, a to 448,2 milionu korun.

Rozpočet třinácté městské části na rok 2023 vychází ze zastupitelstvem schváleného rozpočtového výhledu na roky 2023 až 2027, dále z očekávaných vlastních příjmů, z předpokládaných transferů ze státního rozpočtu, z transferů z hlavního města Prahy a z převodů ze zdaňované činnosti.

„Rozpočet se podařilo schválit a tím pádem nebudeme tedy muset pracovat s rozpočtovým provizoriem. To nám umožní okamžitě zahájit jednotlivé projekty již začátkem roku a nečekat do března, jak je při rozpočtovém provizoriu nutné,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

„Dlouhodobě se nám daří vše financovat bez jakýchkoliv úvěrů a městskou část nezadlužovat. Tohoto faktu si velmi cením, obzvlášť v současné době nechceme zatěžovat budoucí generace úvěry. Investovat se bude především do školských zařízení, životního prostředí, péče o seniory a revitalizace veřejného prostoru,“ pokračoval.

Celkové příjmy ve výši 497,5 milionu tvoří daňové i nedaňové příjmy a transfery ze státního rozpočtu činí (49,7 milionu korun) a od hlavního města (298,9 milionu korun).

Daňové příjmy jsou navrženy výši 70 milionů korun, oproti minulému roku je objem příjmů navýšen o 7,9 milionu. Celkové nedaňové příjmy činí 3,5 milionu korun. V roce 2023 se očekává vyšší úročení na bankovních účtech. Celkové vlastní příjmy městské části pro rok 2023 jsou navrženy ve výši 73,6 milionu korun.

Výdajová stránka rozpočtu ve výši 497,5 milionu korun zahrnuje výdaje neinvestiční, investiční a rozpočty příspěvkových organizací. Objem neinvestičních výdajů dosahuje v návrhu rozpočtu na rok 2023 výše 463,5 milionu korun. Jsou určené na výkon činností souvisejících s provozem úřadu a s výkonem státní správy.

Dále jsou v oblasti neinvestičních výdajů rozpočtovány zejména neinvestiční příspěvky pro mateřské školy a základní školy (55,6 milionu), Dům dětí a mládeže (750 tisíc korun) a pro Středisko sociálních služeb (12,2 milionu) a další.


Autor: puc

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

Dnes ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

Včera v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Včera v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Další články
Nahoru