Dnes Neděle - skorojasno 2°C
Zítra Pondělí - oblacno 0°C
Neděle 28. 2. 2021
Svátek má Lumír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zastupitelstvo Prahy 13 schválilo vyrovnaný rozpočet na letošní rok
Praha 13 bude i letos investovat do modernizace herních a sportovních prvků. Ilustrační foto: archiv

Zastupitelstvo Prahy 13 schválilo vyrovnaný rozpočet na letošní rok

Zastupitelé Prahy 13 dnes projednali a schválili rozpočet městské části na letošní rok. Je koncipován jako vyrovnaný a počítá s příjmy a výdaji ve výši téměř 409 milionů korun. Oproti rozpočtu na rok 2019 se jeho celkový objem snížil o zhruba pět procent.

Příjmovou stránku tvoří zejména transfery ze státního rozpočtu, z rozpočtu hlavního města a z vlastní hospodářské činnosti. Součet těchto tří částek činí 353,3 milionu korun. Nejvíce peněz dostane Praha 13 od magistrátu, a to téměř 245 milionů korun. Transfer z magistrátu je o 10,6 milionu korun vyšší oproti roku 2019.

Stejně jako v loňském roce jsou do rozpočtu zapojeny prostředky z prodejů bytových domů a bytů. Tentokrát ve výši 21,7 milionu korun. Jsou určeny na krytí investičních akcí, které již zastupitelstvo schválilo. Další část příjmů tvoří předpokládané daňové a nedaňové příjmy ve výši 55,6 milionu korun, jedná se například o správní a místní poplatky.

Výdajová stránka rozpočtu na letošní rok zahrnuje 378,4 milionu korun neinvestičních výdajů a přibližně 30,5 milionu na investice. Na oblast školství bude vydáno více jak 83 milionů korun. Z této částky téměř 49 milionů korun tvoří neinvestiční příspěvky pro ZŠ a MŠ, přes 20 milionů půjde na opravy a údržbu ZŠ a MŠ a investiční výdaje do školství jsou rozpočtovány ve výši 11,8 milionu korun. V plánu je například rekonstrukce kuchyně v ZŠ Janského.

Pro oblast životního prostředí je vyčleněno přibližně 48 milionů. Výdaje jsou určeny na opravy, ekologickou výchovu i osvětu. Především však na služby a práce související s údržbou zeleně. V rámci investičních výdajů jsou vyčleněny dva miliony korun na modernizaci herních a sportovních prvků, rekonstrukci cyklotras, modernizaci vodohospodářského zařízení a na projektové dokumentace na realizaci dětských hřišť a sportovišť.

Neinvestiční výdaje do sociální oblasti a zdravotnictví jsou ve výši 19 milionů korun. Přes 15 milionů jde do oblasti dopravy, z toho je více než 9,7 milionu určeno na opravy a údržbu komunikací, kanalizačních vpustí a dopravního značení a více než 5 milionů míří na rekonstrukce a úpravy chodníků v majetku Prahy 13 a na řešení parkování v oblasti Velké Ohrady.


V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

26. února 2021 v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

25. února 2021 v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Další články
Nahoru