Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zastupitelstvo Prahy 11 schválilo rozpočet na letošek s výdaji 771,2 milionu korun
Radnice Prahy 11 sídlí na Jižním Městě. Foto: Jan Puci

Zastupitelstvo Prahy 11 schválilo rozpočet na letošek s výdaji 771,2 milionu korun

Praha 11 bude letos hospodařit s příjmy 448,7 milionu a výdaji 771,2 milionu korun, schválilo včera na svém zasedání zastupitelstvo. O rozpočtu na letošní rok jednalo několik hodin, na programu zastupitelstva včera přitom bylo projednávání rozpočtu potřetí. Na rok 2021 zastupitelé schválili rozpočet s příjmy 439,8 milionu a výdaji zhruba 840 milionů korun.

Na kapitálové výdaje budou 244,28 milionu korun. Za chod městské části radnice by měla radnice zaplatit 526,92 milionu korun. Rozpočet v této podobě podpořilo svým hlasem 28 z přítomných 40 zastupitelů. 

Opoziční zastupitelé se většinou hlasování zdrželi. Schválením rozpočtu tak pro Prahu 11 skončilo rozpočtové provizorium, v němž byla od začátku roku. Radnice tak mohla každý měsíc užívat jen dvanáctinu výdajů schválených pro předešlý rok a nesmí investovat.

Největší investicí Prahy 11 bude rekonstrukce bývalé ubytovny Sandra. Do polyfunkčního domu by se mělo letos investovat asi 166,2 milionu. V plánu je mimo jiné zateplení pláště budovy. Podle starosty městské části Jiřího Dohnala (Piráti) by mohlo zateplení stát asi 230 milionů korun.

Celková částka za rekonstrukci budovy je nyní odhadovaná na 650 milionů korun, informoval dnes zastupitele Jižního Města starosta. V budově, která se opravuje od roku 2019, by v budoucnu mělo podle plánů vedení radnice vzniknout 174 bytů zvláště pro mladé rodiny a také kanceláře, sál a restaurace.

Přestavbu bývalé ubytovny dlouhodobě kritizují zvláště opoziční zastupitelé z Hnutí pro Prahu 11 (HPP11). Podle nich je cena rekonstrukce vysoká a upozorňují i na to, že se před opravami vnitřních prostor nerekonstruovala střecha objektu. Tou nyní zatéká, řekla už dříve opoziční zastupitelka Šárka Zdeňková (HPP11).

Na Jižním Městě vládnou Piráti, ANO, ODS, TOP 09 a STAN. Mezi koaličními partnery na Jižním Městě jsou od jara 2021 spory a některé politické subjekty následně uvedly, že se necítí být dále vázané koaliční smlouvou. Městská část, kde žije 77 600 obyvatel, zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru