dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Zastupitelstvo Prahy 10 schválilo memorandum k Ďolíčku. Pomůže vyřešit nejistotu, tvrdí radnice
Legendární vršovický stadion přezdívaný Ďolíček. Foto: archiv P10

Zastupitelstvo Prahy 10 schválilo memorandum k Ďolíčku. Pomůže vyřešit nejistotu, tvrdí radnice

Memorandum jako krok k zachování fotbalu v Ďolíčku dnes schválilo zastupitelstvo Prahy 10. Dohoda mezi městskou částí a hlavním městem pomůže ochránit jak fotbal na stadionu prvoligového týmu Bohemians 1905, tak parkovací stání na přilehlém pozemku, uvedla radnice.

Městská část ve zrychleném režimu schvalování umožnila na začátku léta hlavnímu městu odkoupit stadion. Hlavní město si přitom nárokovalo zároveň také neomezené nakládání se sousedním pozemkem.

„Jeho rozumnému budoucímu využití se městská část nebrání. Tento pozemek je ale v centrální části Vršovic a pro jejich obyvatele plní několik důležitých funkcí. Proto si chceme být jistí, že i v případě, že bude spravován hlavním městem, bude i nadále využíván ve prospěch obyvatel městské části,“ říká místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek.

Proto vzniklo memorandum, které ve čtvrtek schvalovalo zastupitelstvo Prahy 10. Dokument, na kterém pracovali jak zástupci městské části, tak hlavního města, proto obsahuje podmínky pro budoucí nakládání s pozemkem.

„Blížíme se k dohodě o využití pozemku. Definovali jsme podmínky týkající se územního rozvoje, životního prostředí i dopravy. Chceme prostě obyvatelům zachovat stávající kvalitu života ve Vršovicích,“ doplnil Tomáš Pek.

Praha 10 podle vlastního vyjádření postupuje v krocích, které vedou k jasnému cíli: zachování fotbalu v Ďolíčku a zachování parkoviště a biokoridoru na sousedním pozemku. Plní je před požadovanými lhůtami.

„Představa, že se dá celý problém vyřešit ihned, jak se občas snaží tvrdit někteří zástupci opozice, je sice lákavá, ale bohužel zcestná. Okamžité řešení v tuto chvíli neexistuje – a už vůbec ne takové, aby bylo zároveň v mezích platných zákonů,“ vysvětluje radní Prahy 10 Ondřej Počarovský.

„Rozumíme obavám fanoušků Bohemians a chápeme, že nejistota je pro ně velkou komplikací. Proto Praha 10 dělá všechno pro to, aby se to vyřešilo nejen rychle, ale také jednou provždy. Doufáme, že stejně bude k celé záležitosti přistupovat i hlavní město. Po dnešním schválení memoranda městskou částí totiž – řečeno fotbalovou terminologií – dostalo hlavní město luxusní přihrávku k vítězství fotbalu v Ďolíčku i k zajištění jistot obyvatel Vršovic,“ uzavírá Počarovský.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru