Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Zastupitelstvo Prahy 1 potvrdilo nesouhlas se stavbou na náměstí M. Formana

Zastupitelstvo Prahy 1 potvrdilo tento týden v úterý nesouhlas se stavbou na náměstí M. Formana. Pro přijetí usnesení bylo 19 zastupitelů, zbylí zastupitelé se zdrželi nebo nehlasovali, nikdo ze zastupitelů nebyl proti.

„Je skvělé že se zastupitelé Prahy 1 postavili za své občany a řekli jasné ne stavbě na náměstí. Nyní je třeba, aby si jak městská část, tak sousedé pohlídali, aby úřady rozhodovaly nezávisle a v souladu se zákony. Už jednou se totiž magistrátní památkáři a odbor rozvoje pokusili stavbu nezákonně povolit. Stavební úřad Prahy 1 při nedávném prodlužování územního řízení argumentoval memorandem schváleným Radou HMP. Je nutné ohlídat, aby státní správa věc posuzovala skutečně nezávisle a v souladu se zákony,“ upozorňuje Anna Vinklárková z organizace Arnika.   

„Pro občany je dobrou zprávou, že se včas podařilo zastavit připojení MČ Prahy 1 k memorandu, které se tady zničehonic objevilo s podporou některých zastupitelů. V pořadí třetí petice občanů, kterou podepsalo téměř 3 000 lidí, je jasným důkazem, jaký zájem mají občané. Zastupitelstvo Prahy 1 dalo jasně najevo svůj postoj a znovu potvrdilo požadavek na nezastavitelnost náměstí Miloše Formana. Politici by měli svoje sliby dodržovat a my jim je budeme připomínat. Slíbili nezastavitelné náměstí, slíbili stromy, vodu a zeleň a v tomto duchu mají vyjednávat s developery, ne s nimi připravovat společná memoranda, která mají umožnit stavět domy na náměstích, " shrnul Tomáš Basjusz za spolek Občané Prahy 1.


Autor: red

Praha 6 zve do Café Jirásek

Včera v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

Včera v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Šestka pro příští školní rok sjednocuje platby za předškolní vzdělávání a družinu

11. dubna 2024 v 11:16

Praha 6 od příštího školního roku sjednotí platby za předškolní vzdělávání v mateřských školách a zájmové vzdělávání ve školních dužinách a školních klubech.

Další články
Nahoru