dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Zastupitelský klub ODS se opět ztenčil, k Nezávislým přešla Vlásenková
Jednání pražského zastupitelstva. Andrea Vlásenková stojí uprostřed. Foto: archiv

Zastupitelský klub ODS se opět ztenčil, k Nezávislým přešla Vlásenková

Z ODS i zastupitelského klubu občanských demokratů vystoupila zastupitelka Andrea Vlásenková. „Nejsem solitér, takže bych ráda přešla do klubu Nezávislých,“ řekla. S tím, že důvody svého rozhodnutí říkat na plénu zastupitelstva nebude. Řekne je těm, kterým bude chtít.

Místopředseda klubu Nezávislých Bohumil Zoufalík reagoval, že je rád, že se klub rozroste na pět členů – nyní v něm jsou vedle Zoufalíka i předsedkyně klubu Gabriela Kloudová, starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík, bývalý náměstek primátora Josef Nosek a zastupitel Ivan Vinš.

„Mnoho lidí pochopilo, kde je správné místo v těchto lavicích,“ řekl Zoufalík. Podle něj se nemusí jednat o konečný počet. Bohumil Zoufalík s Ivanem Vinšem byli ze strany vyloučeni poté, kdy se na květnovém jednání zastupitelstva zúčastnili hlasování v rámci odvolávání radních za ODS. Porušili tak dohodu klubu, kdy zbytek schválil stanovisko, že nikdo z ODS hlasovat nebude.

vlasenkova-andrea-nahled

Andrea Vlásenková

Nosek stranu opustil po říjnovém sněmu pražské ODS. Kloudová odešla už před několika měsíci a v říjnových parlamentních volbách kandidovala za blok Hlavu vzhůru Jany Bobošíkové. Za Hlavu vzhůru jako lídr v Praze kandidoval i Zoufalík.

V zastupitelstvu hlavního města je celkem pět zastupitelských klubů. Nejsilnější klub TOP 09 má 26 zastupitelů, druhá ODS jich má nyní 16, ČSSD 14, Nezávislí pět a komunisté tři. Celkem zastupitelstvo 63 členů.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru