Dnes Středa - oblacno -2°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest -2°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zastupitelský klub hnutí ANO si zvolil nové vedení, Nachera ve funkci předsedy nahradil Nepil
Radomír Nepil. Foto: archiv P8

Zastupitelský klub hnutí ANO si zvolil nové vedení, Nachera ve funkci předsedy nahradil Nepil

Klub pražských zastupitelů hnutí ANO na svém pondělním jednání zvolil novým předsedou Radomíra Nepila. Ten tak v čele klubu nahradil Patrika Nachera, který už dříve předání funkce předsedy klubu avizoval.

„Já si velmi vážím důvěry kolegů, ale nejprve se sluší poděkovat Patriku Nacherovi za to, jak ty dva roky náš zastupitelský klub vedl,“ říká nový předseda klubu Radomír Nepil.

„Můžu tedy slíbit, že budu hájit zájmy hlavního města navzdory nejen současné vládní koalici na magistrátu, ale i některým návrhům z Poslanecké sněmovny. Náš klub bude nadále aktivní a konstruktivní. Naposledy se nám třeba podařilo přesvědčit koalici ke zřízení komise pro podporu podnikání, která pomůže pražským podnikatelům postavit se na nohy,“ dodává Nepil.

Patrik Nacher zůstane řadovým zastupitelem i nadále. „Pro Prahu a Pražany budu pracovat samozřejmě i dál. Nicméně v poslední době jsem se stále častěji dostával do pozice, kdy mi moje poslanecká agenda neumožňovala se funkci předsedy klubu věnovat tolik, kolik by bylo potřeba,“ vysvětluje Patrik Nacher.

Klub zastupitelů dovolil i jednu z místopředsednických pozic, kterou dosud zastával Radomír Nepil. Novým místopředsedou klubu byl zvolen Ondřej Prokop, který doplnil Lubomíra Brože v pozici místopředsedů klubu.


Informace o zhodnocování volných finančních prostředků Prahy 2 v loňském roce

Včera ve 21:36

Radní Prahy 2 včera vzali na vědomí informaci o zhodnocování volných finančních prostředků k 31. prosinci 2020. Druhá městská část za loňský rok zhodnotila finanční prostředky z prodeje domů a bytových jednotek v investičním portfoliu, na termínovaných vkladech a spořicích účtech celkem o téměř...

Radní Prahy 5 Čahoj z TOP 09 rezignoval z osobních důvodů, nahradil ho spolustraník Kavalírek

Včera ve 21:05

Ve vedení Prahy 5 dochází k obměně radního pro oblasti financí, IT a EU fondů. Dosavadního radního Viktora Čahoje z TOP 09 střídá ve funkci jeho stranický kolega Jan Kavalírek. Čahoj na svůj post rezignoval z osobních důvodů. Radním byl nepřetržitě od listopadu...

Praha 12 chce letos dokončit novou školku Mydlinky

12. ledna 2021 v 15:11

Prioritou dvanácté městské části pro letošní rok je dokončení stavby nové radnice. „Dále bychom v tomto roce chtěli začít se stavbou nové čtyřtřídní mateřské školy Mydlinky a dokončit ji v příštím roce,“ uvedl místostarosta Prahy 12 Jiří Fremr (ODS).

Musí prý chránit vládu před mou klávesnicí. Tak tímto mi Zeman polichotil

26. prosince 2020 v 11:11

„Lichotí mi, když si Miloš Zeman myslí, že vláda potřebuje jeho ochranu před mou klávesnicí. A dokonce to má potřebu říct ve vánočním poselství. Smyslem novinařiny je, aby mocní byli pod kontrolou. Slibuji prezidentovi i vládě, že Respekt bude tuto službu poskytovat...

Další články
Nahoru