Dnes Sobota - zatazeno 8°C
Zítra Neděle - zatazeno 5°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zastupitelský klub hnutí ANO si zvolil nové vedení, Nachera ve funkci předsedy nahradil Nepil
Radomír Nepil. Foto: archiv P8

Zastupitelský klub hnutí ANO si zvolil nové vedení, Nachera ve funkci předsedy nahradil Nepil

Klub pražských zastupitelů hnutí ANO na svém pondělním jednání zvolil novým předsedou Radomíra Nepila. Ten tak v čele klubu nahradil Patrika Nachera, který už dříve předání funkce předsedy klubu avizoval.

„Já si velmi vážím důvěry kolegů, ale nejprve se sluší poděkovat Patriku Nacherovi za to, jak ty dva roky náš zastupitelský klub vedl,“ říká nový předseda klubu Radomír Nepil.

„Můžu tedy slíbit, že budu hájit zájmy hlavního města navzdory nejen současné vládní koalici na magistrátu, ale i některým návrhům z Poslanecké sněmovny. Náš klub bude nadále aktivní a konstruktivní. Naposledy se nám třeba podařilo přesvědčit koalici ke zřízení komise pro podporu podnikání, která pomůže pražským podnikatelům postavit se na nohy,“ dodává Nepil.

Patrik Nacher zůstane řadovým zastupitelem i nadále. „Pro Prahu a Pražany budu pracovat samozřejmě i dál. Nicméně v poslední době jsem se stále častěji dostával do pozice, kdy mi moje poslanecká agenda neumožňovala se funkci předsedy klubu věnovat tolik, kolik by bylo potřeba,“ vysvětluje Patrik Nacher.

Klub zastupitelů dovolil i jednu z místopředsednických pozic, kterou dosud zastával Radomír Nepil. Novým místopředsedou klubu byl zvolen Ondřej Prokop, který doplnil Lubomíra Brože v pozici místopředsedů klubu.


Praha 5 uspořádala on-line mítinky, tento typ jednání s veřejností chce využívat i v budoucnu

29. března 2021 ve 20:45

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany, kterých se zúčastnilo přes sto lidí. Úřad počítá s on-line mítinky i do budoucna.

Praha 4 je i nadále proti výstavbě administrativního centra nedaleko stanice metra Budějovická

17. března 2021 ve 21:36

Rada čtvrté městské části se na svém dnešním zasedání jednohlasně ohradila proti postupu odboru stavebního řádu pražského magistrátu, který svým rozhodnutím z 11. března již podruhé během dvou let zrušil rozhodnutí stavebního odboru Úřadu MČ Praha 4, kterým byla zamítnuta žádost o vydání...

Další články
Nahoru