Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zastupitelka Praha 10 Markéta Petrová obdržela řád Elišky Přemyslovny
Zastupitelka Prahy 10 Bc. Markéta Petrová, MBA. Foto (2x): archiv

Zastupitelka Praha 10 Markéta Petrová obdržela řád Elišky Přemyslovny

Z rukou prezidenta Nadačního fondu Elišky Přemyslovny Augustina Karla Andrle Sylora si pro letošek odneslo Řád Elišky Přemyslovny osm žen z nejrůznějších oblastí společenského života. Jednou z oceněných byla i zastupitelka Prahy 10 Markéta Petrová (NEZÁVISLÍ PRO PRAHU 10 – HNUTÍ PRO LEPŠÍ DESÍTKU).

 „Získala jsem řád Elišky Přemyslovny za mou dosavadní práci v LDN Praze 10. Tento řád patří celému pracovnímu týmu v Léčebně, kteří se podíleli, nebo ještě podílí na dobrých výsledcích v péči o pacienty. Je to i jejich zásluha. Děkuji vám všem a doufám, že tento řád bude naší další motivací odvádět stále dobrou práci,“ uvedla čtyřicetiletá Markéta Petrová, která je dvojkou na kandidátce hnutí NEZÁVISLÍ PRO PRAHU 10 – HNUTÍ PRO LEPŠÍ DESÍTKU.

 „Dagmar Slanařová by měla určitě velkou radost! Již není mezi námi a i jí patří velký dík za to, že byla mou pravou rukou a předala mi spoustu zkušeností a mouder. Vzpomínám,“ pokračovala.

Markéta Petrová nastoupila po předchozích pracovních zkušenostech v roce 2007 jako hlavní sestra v Léčebně pro dlouhodobě nemocné v Praze 10. Ač s managementem neměla nikdy žádné zkušenosti, měla cíle, vize, nadšení něco změnit k lepšímu a to nejenom v péči o pacienty.

S malým týmem zdravotníků i nezdravotníků se jí podařilo úspěšně připravit k provozu celou budovu LDN, která byla po celkové rekonstrukci. „Nikdo z managementu se nebál vzít hadr do ruky, funkci stěhováka, nočního hlídače budovy než se zprovoznila,“ vzpomíná Petrová na nejednoduché začátky při budování dobrého jména LDN.

Z ocenění má radost Bohumil Zoufalík, radní Prahy 10 pro územní rozvoj, sport, volný čas, participativní rozpočet a problematiku loterií.  „Udělalo mi velkou radost ocenění pro naši zastupitelku a kandidátku našeho hnutí NEZÁVISLÍ PRO PRAHU 10 – HNUTÍ PRO LEPŠÍ DESÍTKU. Řád Elišky Přemyslovny získala paní Petrová za dlouholetou práci v LDN oblouková ve Vršovicích. Z mého pohledu se jedná o ocenění kvalitní práce celého pracovního kolektivu v naší LDN. Jsem rád, že takové lidi máme na kandidátce našeho hnutí," uvedl Zoufalík, jednička kandidátky.

Markéta Petrová

petrova-marketa-082-1 Po maturitě na Střední zdravotnické škole (SZŠ) v Nymburce nastoupila jako zdravotní sestra na interní oddělení nymburské nemocnice. Po tříleté praxi úspěšně vystudovala PSS – ARIP (anesteziologická resuscitační intenzivní péče). Během studia již pracovala na oddělení JIP, které bylo později spojené s urgentním příjmem a tak spadalo pod ARO (anesteziologické resuscitační oddělení).

V roce 2007 měla možnost využít své znalosti z provozu jako sestra u lůžka ve funkci hlavní sestry v Léčebně pro dlouhodobě nemocné Vršovice p. o. v Praze 10. S malým týmem zdravotníků i nezdravotníků se jí podařilo úspěšně připravit k provozu celou budovu LDN, která byla po celkové rekonstrukci.

V roce 2012 ukončila bakalářské studium v oboru Marketingová komunikace (ekonomie, management). O rok později začala studovat MBA (Management ve zdravotnictví), které úspěšně ukončila v roce 2014. V tomto roce také vstoupila do komunální politiky jako neuvolněná zastupitelka.


Autor: red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru