dnes
Úterý - zatazeno
18°C
zítra
Středa - polojasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
17°C
Zastupitelka Praha 10 Markéta Petrová obdržela řád Elišky Přemyslovny
Zastupitelka Prahy 10 Bc. Markéta Petrová, MBA. Foto (2x): archiv

Zastupitelka Praha 10 Markéta Petrová obdržela řád Elišky Přemyslovny

Z rukou prezidenta Nadačního fondu Elišky Přemyslovny Augustina Karla Andrle Sylora si pro letošek odneslo Řád Elišky Přemyslovny osm žen z nejrůznějších oblastí společenského života. Jednou z oceněných byla i zastupitelka Prahy 10 Markéta Petrová (NEZÁVISLÍ PRO PRAHU 10 – HNUTÍ PRO LEPŠÍ DESÍTKU).

 „Získala jsem řád Elišky Přemyslovny za mou dosavadní práci v LDN Praze 10. Tento řád patří celému pracovnímu týmu v Léčebně, kteří se podíleli, nebo ještě podílí na dobrých výsledcích v péči o pacienty. Je to i jejich zásluha. Děkuji vám všem a doufám, že tento řád bude naší další motivací odvádět stále dobrou práci,“ uvedla čtyřicetiletá Markéta Petrová, která je dvojkou na kandidátce hnutí NEZÁVISLÍ PRO PRAHU 10 – HNUTÍ PRO LEPŠÍ DESÍTKU.

 „Dagmar Slanařová by měla určitě velkou radost! Již není mezi námi a i jí patří velký dík za to, že byla mou pravou rukou a předala mi spoustu zkušeností a mouder. Vzpomínám,“ pokračovala.

Markéta Petrová nastoupila po předchozích pracovních zkušenostech v roce 2007 jako hlavní sestra v Léčebně pro dlouhodobě nemocné v Praze 10. Ač s managementem neměla nikdy žádné zkušenosti, měla cíle, vize, nadšení něco změnit k lepšímu a to nejenom v péči o pacienty.

S malým týmem zdravotníků i nezdravotníků se jí podařilo úspěšně připravit k provozu celou budovu LDN, která byla po celkové rekonstrukci. „Nikdo z managementu se nebál vzít hadr do ruky, funkci stěhováka, nočního hlídače budovy než se zprovoznila,“ vzpomíná Petrová na nejednoduché začátky při budování dobrého jména LDN.

Z ocenění má radost Bohumil Zoufalík, radní Prahy 10 pro územní rozvoj, sport, volný čas, participativní rozpočet a problematiku loterií.  „Udělalo mi velkou radost ocenění pro naši zastupitelku a kandidátku našeho hnutí NEZÁVISLÍ PRO PRAHU 10 – HNUTÍ PRO LEPŠÍ DESÍTKU. Řád Elišky Přemyslovny získala paní Petrová za dlouholetou práci v LDN oblouková ve Vršovicích. Z mého pohledu se jedná o ocenění kvalitní práce celého pracovního kolektivu v naší LDN. Jsem rád, že takové lidi máme na kandidátce našeho hnutí," uvedl Zoufalík, jednička kandidátky.

Markéta Petrová

petrova-marketa-082-1 Po maturitě na Střední zdravotnické škole (SZŠ) v Nymburce nastoupila jako zdravotní sestra na interní oddělení nymburské nemocnice. Po tříleté praxi úspěšně vystudovala PSS – ARIP (anesteziologická resuscitační intenzivní péče). Během studia již pracovala na oddělení JIP, které bylo později spojené s urgentním příjmem a tak spadalo pod ARO (anesteziologické resuscitační oddělení).

V roce 2007 měla možnost využít své znalosti z provozu jako sestra u lůžka ve funkci hlavní sestry v Léčebně pro dlouhodobě nemocné Vršovice p. o. v Praze 10. S malým týmem zdravotníků i nezdravotníků se jí podařilo úspěšně připravit k provozu celou budovu LDN, která byla po celkové rekonstrukci.

V roce 2012 ukončila bakalářské studium v oboru Marketingová komunikace (ekonomie, management). O rok později začala studovat MBA (Management ve zdravotnictví), které úspěšně ukončila v roce 2014. V tomto roce také vstoupila do komunální politiky jako neuvolněná zastupitelka.


Praha přijímá žádosti o slevu na nájemném

Včera v 11:28

Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“ v programu Covid – Nájemné. 

Daň z nemovitosti zůstává v Praze 2 stejná

Včera v 10:42

Ke konci tohoto měsíce je splatná roční daň z nemovitosti. Pro mnohé Pražany jde o další finanční zásah do už tak zatíženého rodinného rozpočtu. Obyvatelé dvojky, kteří vlastní dům nebo byt, jako jedni z mála za ni zaplatí stejně jako v předešlých letech. Vloni o tom rozhodli radní...

V bytě na Jarově zemřel kojenec

24. května 2020 v 16:38

Kriminalisté prošetřují tragický případ, ke kterému došlo dnes v ranních hodinách v Praze 3. V bytů domu v ulici Pod Lipami na Jarově zemřel kojenec.

Další články
Nahoru