dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská politika

Zastupitelé Újezdu nad Lesy odvolávali. Starostu i zbylé radní

Zastupitelé Újezdu nad Lesy na svém středečním zasedání odvolali starostu Zdeňka Růžičku (ANO) a radní Martina Kopeckého a Šárku Zátkovou (oba ANO).

ČTK to řekl zastupitel Michael Hartmann (Otevřený Újezd), který odvolání inicioval. Protože už dříve odstoupili místostarosta Jan Slezák (ČSSD) a místostarostka Karla Jakob Čechová (TOP 09), nemá nyní městská část Praha 21 žádné radní.

„Už delší dobu jsme měli se starostou a radou problémy," vysvětlil Hartmann. Podle něj byl jedním z důvodů neshod také plán vedlejší hospodářské činnosti městské části, kterou vedení radnice nechtělo nechat zastupitelstvem projednat.

Zastoupením starosty byla dočasně pověřena Zátková, a to do dalšího jednání zastupitelstva, které se uskuteční 23. listopadu.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru