dnes
Sobota - polojasno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Zastupitelé se vrátili k Vidouli, budoucí možnost výstavby zpětně přerušili
Přírodní památka Vidoule. Na nedalekých polích by rádi stavěli developeři. Foto: Jan Laurýn / Wikimedia Commons

Zastupitelé se vrátili k Vidouli, budoucí možnost výstavby zpětně přerušili

Pražské zastupitelstvo přesunulo do přerušených bodů své rozhodnutí z 29. května letošního roku, kdy schválilo záměr, který by v budoucnu mohl vést ke změně územního plánu, v důsledku čehož by se jednou mohlo začít stavět na stolové hoře Vidoule. Přesunutí do přerušených bodů navrhl zastupitel Miloslav Ludvík (ČSSD).

Zastupitelstvo zároveň odmítlo návrh Marty Semelové (KSČM), která navrhla květnové usnesení přímo revokovat a záměr zamítnout. Pro její návrh hlasovalo šest zastupitelů, překvapivě včetně primátora Tomáše Hudečka (TOP 09), který se posléze – při hlasování o návrhu Ludvíka – zdržel hlasování.

Občané a zástupci občanských sdružení Prahy 5 se v dopoledních hodinách vyslovovali proti zástavbě Vidoule. Na Vidouli si totiž v minulosti koupily pole do vlastnictví developerské firmy. Jiní vlastníci získali tamější pozemky v restitucích. Rádi by tam stavěli mimo jiné domy s byty.

Pražský patriot o dnešních diskusích o Vidouli již informoval zde.


Autor: Anna Skálová

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru