dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Zastupitelé se postavili proti zástavbě Vidoule. O rozšíření golfu v Motole budou ještě jednat
Příznivci golfu v Motole skákat radostí po dnešku moc nemohou. Foto: sxc.hu

Zastupitelé se postavili proti zástavbě Vidoule. O rozšíření golfu v Motole budou ještě jednat

Pražští zastupitelé zamítli záměr radnice Prahy 5, aby mohl být v budoucnu zastavěn kopec Vidoule, který je nazýván plícemi Prahy 5 a 13. Zároveň přerušili bod o rozšíření golfového hřiště v Motole.

Developerské firmy si na kopci Vidoule v minulosti koupily do vlastnictví pole. Jiní vlastníci získali tamější pozemky v restitucích. Pokud na nich chtějí finančně prosperovat, je podle nich jedinou možností prodat je developerům a nechat zastavět. Praha 5 navrhla změnu územního plánu, podle které by budoucí výstavba byla možná.

Platforma Za5, sdružující občanská sdružení páté městské části, se ale proti takovému záměru postavila. Podle ní by developeři kopec zničili. Stejný názor zastává i mnoho pražských zastupitelů, kteří dnes většinově rozhodli o tom, že záměr Prahy 5 – tedy možnost výstavby – neschvalují.

Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) ještě před hlasováním řekl, že doporučuje zamítnout záměr, ale radním v Praze 5 doporučil ve spolupráci s investory podat nový návrh, který by umožňoval zástavbu jen na východní Vidouli.

S tím vyslovil nesouhlas zastupitel Miloslav Ludvík (ČSSD): „Špatně je zástavba jak na východní, tak na západní části. V Praze se slovo developer stává synonymem slova rakovina. Snaha cpát domy až na hranu území je rakovinotvorná.“ Podle něj by se k Vidouli mělo přistupovat jako v Trojmezí.

Spor o golf v Motole

Zastupitelé vyslovili nesouhlas i s možností výstavby Komunikace Na Pomezí, týkající se území poblíž Vidoule. Zdena Jirásková ze sdružení Jinonice-Vidoule varovala před tím, že výstavbou by došlo například k rozsáhlému kácení lesní zeleně včetně dominantního 250 let starého dubu letního.

Naopak o možném rozšíření golfového hřiště v Motole budou zastupitelé jednat i v budoucnu, dnes si odhlasovali jen přerušení bodu. Podle zastupitele Josefa Noska (ODS) se ale jedná jen o to, aby golf, který tam už je, byl legální.

S touto interpretací vyslovil nesouhlas zástupce Platformy Za5 Lukáš Budín. „Nejedná se o legalizaci stavu, ale o rozšíření golfu, měl by být vykácen les a poničena zeleň,“ řekl.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru