Dnes Středa - oblacno -2°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest -2°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zastupitelé se postavili proti zástavbě Vidoule. O rozšíření golfu v Motole budou ještě jednat
Příznivci golfu v Motole skákat radostí po dnešku moc nemohou. Foto: sxc.hu

Zastupitelé se postavili proti zástavbě Vidoule. O rozšíření golfu v Motole budou ještě jednat

Pražští zastupitelé zamítli záměr radnice Prahy 5, aby mohl být v budoucnu zastavěn kopec Vidoule, který je nazýván plícemi Prahy 5 a 13. Zároveň přerušili bod o rozšíření golfového hřiště v Motole.

Developerské firmy si na kopci Vidoule v minulosti koupily do vlastnictví pole. Jiní vlastníci získali tamější pozemky v restitucích. Pokud na nich chtějí finančně prosperovat, je podle nich jedinou možností prodat je developerům a nechat zastavět. Praha 5 navrhla změnu územního plánu, podle které by budoucí výstavba byla možná.

Platforma Za5, sdružující občanská sdružení páté městské části, se ale proti takovému záměru postavila. Podle ní by developeři kopec zničili. Stejný názor zastává i mnoho pražských zastupitelů, kteří dnes většinově rozhodli o tom, že záměr Prahy 5 – tedy možnost výstavby – neschvalují.

Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) ještě před hlasováním řekl, že doporučuje zamítnout záměr, ale radním v Praze 5 doporučil ve spolupráci s investory podat nový návrh, který by umožňoval zástavbu jen na východní Vidouli.

S tím vyslovil nesouhlas zastupitel Miloslav Ludvík (ČSSD): „Špatně je zástavba jak na východní, tak na západní části. V Praze se slovo developer stává synonymem slova rakovina. Snaha cpát domy až na hranu území je rakovinotvorná.“ Podle něj by se k Vidouli mělo přistupovat jako v Trojmezí.

Spor o golf v Motole

Zastupitelé vyslovili nesouhlas i s možností výstavby Komunikace Na Pomezí, týkající se území poblíž Vidoule. Zdena Jirásková ze sdružení Jinonice-Vidoule varovala před tím, že výstavbou by došlo například k rozsáhlému kácení lesní zeleně včetně dominantního 250 let starého dubu letního.

Naopak o možném rozšíření golfového hřiště v Motole budou zastupitelé jednat i v budoucnu, dnes si odhlasovali jen přerušení bodu. Podle zastupitele Josefa Noska (ODS) se ale jedná jen o to, aby golf, který tam už je, byl legální.

S touto interpretací vyslovil nesouhlas zástupce Platformy Za5 Lukáš Budín. „Nejedná se o legalizaci stavu, ale o rozšíření golfu, měl by být vykácen les a poničena zeleň,“ řekl.


Informace o zhodnocování volných finančních prostředků Prahy 2 v loňském roce

Včera ve 21:36

Radní Prahy 2 včera vzali na vědomí informaci o zhodnocování volných finančních prostředků k 31. prosinci 2020. Druhá městská část za loňský rok zhodnotila finanční prostředky z prodeje domů a bytových jednotek v investičním portfoliu, na termínovaných vkladech a spořicích účtech celkem o téměř...

Radní Prahy 5 Čahoj z TOP 09 rezignoval z osobních důvodů, nahradil ho spolustraník Kavalírek

Včera ve 21:05

Ve vedení Prahy 5 dochází k obměně radního pro oblasti financí, IT a EU fondů. Dosavadního radního Viktora Čahoje z TOP 09 střídá ve funkci jeho stranický kolega Jan Kavalírek. Čahoj na svůj post rezignoval z osobních důvodů. Radním byl nepřetržitě od listopadu...

Praha 12 chce letos dokončit novou školku Mydlinky

12. ledna 2021 v 15:11

Prioritou dvanácté městské části pro letošní rok je dokončení stavby nové radnice. „Dále bychom v tomto roce chtěli začít se stavbou nové čtyřtřídní mateřské školy Mydlinky a dokončit ji v příštím roce,“ uvedl místostarosta Prahy 12 Jiří Fremr (ODS).

Musí prý chránit vládu před mou klávesnicí. Tak tímto mi Zeman polichotil

26. prosince 2020 v 11:11

„Lichotí mi, když si Miloš Zeman myslí, že vláda potřebuje jeho ochranu před mou klávesnicí. A dokonce to má potřebu říct ve vánočním poselství. Smyslem novinařiny je, aby mocní byli pod kontrolou. Slibuji prezidentovi i vládě, že Respekt bude tuto službu poskytovat...

Další články
Nahoru