Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zastupitelé se postavili proti zástavbě Vidoule. O rozšíření golfu v Motole budou ještě jednat
Příznivci golfu v Motole skákat radostí po dnešku moc nemohou. Foto: sxc.hu

Zastupitelé se postavili proti zástavbě Vidoule. O rozšíření golfu v Motole budou ještě jednat

Pražští zastupitelé zamítli záměr radnice Prahy 5, aby mohl být v budoucnu zastavěn kopec Vidoule, který je nazýván plícemi Prahy 5 a 13. Zároveň přerušili bod o rozšíření golfového hřiště v Motole.

Developerské firmy si na kopci Vidoule v minulosti koupily do vlastnictví pole. Jiní vlastníci získali tamější pozemky v restitucích. Pokud na nich chtějí finančně prosperovat, je podle nich jedinou možností prodat je developerům a nechat zastavět. Praha 5 navrhla změnu územního plánu, podle které by budoucí výstavba byla možná.

Platforma Za5, sdružující občanská sdružení páté městské části, se ale proti takovému záměru postavila. Podle ní by developeři kopec zničili. Stejný názor zastává i mnoho pražských zastupitelů, kteří dnes většinově rozhodli o tom, že záměr Prahy 5 – tedy možnost výstavby – neschvalují.

Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) ještě před hlasováním řekl, že doporučuje zamítnout záměr, ale radním v Praze 5 doporučil ve spolupráci s investory podat nový návrh, který by umožňoval zástavbu jen na východní Vidouli.

S tím vyslovil nesouhlas zastupitel Miloslav Ludvík (ČSSD): „Špatně je zástavba jak na východní, tak na západní části. V Praze se slovo developer stává synonymem slova rakovina. Snaha cpát domy až na hranu území je rakovinotvorná.“ Podle něj by se k Vidouli mělo přistupovat jako v Trojmezí.

Spor o golf v Motole

Zastupitelé vyslovili nesouhlas i s možností výstavby Komunikace Na Pomezí, týkající se území poblíž Vidoule. Zdena Jirásková ze sdružení Jinonice-Vidoule varovala před tím, že výstavbou by došlo například k rozsáhlému kácení lesní zeleně včetně dominantního 250 let starého dubu letního.

Naopak o možném rozšíření golfového hřiště v Motole budou zastupitelé jednat i v budoucnu, dnes si odhlasovali jen přerušení bodu. Podle zastupitele Josefa Noska (ODS) se ale jedná jen o to, aby golf, který tam už je, byl legální.

S touto interpretací vyslovil nesouhlas zástupce Platformy Za5 Lukáš Budín. „Nejedná se o legalizaci stavu, ale o rozšíření golfu, měl by být vykácen les a poničena zeleň,“ řekl.


Autor: Eva Himlová

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

28. listopadu 2023 ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Mladé ANO má v Praze nové vedení

12. listopadu 2023 v 07:35

Zástupci organizace Mladé ANO si nedávno na svém oblastním sněmu zvolili nové vedení Prahy. Předsedou se stal 21letý Adam Knedlhans, 1. místopředsedou Jan Klusoň, místopředsedy pak Aneta Hejrovská, Barbora Durdíková a Michal Baštecký.

V Praze 11 bude jednat Výbor pro územní rozvoj

9. listopadu 2023 v 11:29

Již 9. jednání Výboru pro územní rozvoj zastupitelstva Prahy 11 se bude konat ve čtvrtek 30. listopadu od 18 hodin v budově Úřadu MČ Praha 11 v Ocelíkově ulici 672/1. Pro bližší informace je potřeba sledovat web městské části www.praha11.cz.

Radní Prahy 1 projednali podporu oprav památek

8. listopadu 2023 v 19:39

V úterý 7. listopadu se uskutečnila 41. schůze rady MČ Praha 1. Radní přijali celkem 39 usnesení. Šlo například o podporu oprav památek.

Zastupitelé Prahy 6 se sejdou na osmém zasedání

6. listopadu 2023 ve 23:32

8. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6 v tomto volebním období se uskuteční 13. listopadu od 10 hodin v Hotelu DAP na Vítězném náměstí.

Celkem 33 usnesení schválili radní Prahy 1 na poslední říjnové schůzi

2. listopadu 2023 v 18:17

Během 39. schůze Rady MČ Praha 1, která se konala v úterý 31. října, bylo schváleno cekem 33 usnesení.  

Další články
Nahoru