dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Zastupitelé rozdělili 290 milionů na projekty IT
Jednací sál pražského zastupitelstva. Foto: archiv

Zastupitelé rozdělili 290 milionů na projekty IT

Pražští zastupitelé dnes dodatečně schválili rozdělení 290 milionů korun na projekty v oblasti informačních technologií. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) na jednání řekla, že jde o doplňující rozdělení peněz, které zastupitelé kvůli nedostatku informací nebyli schopni schválit při projednávání rozpočtu na letošní rok.

Materiál prošel bez větší diskuse. Dříve přitom opoziční strany vyčítaly koalici, že nemá radního ani výbor pro IT. Poukazovali na problémy spojené s končícími smlouvami, kdy mimo jiné na čas zkolaboval server praha.eu.

S oblastí informačních technologií je v Praze navíc spojena řada problematických projektů. Mezi nejvíc sledované patří třeba karta Opencard, ekonomický systém Ginis a agendový systém Proxio. Zastupitel za Piráty Jakub Michálek ale v diskusi k materiálu řekl, že ani jedna z dnes rozdělených částek není směřována na některý z podezřelých projektů.

Praha se už několik let potýká s údajně předraženými a nevýhodnými IT zakázkami za stovky milionů. Některé řeší policie. Kvůli projektu opencard mělo jít několik bývalých radních k soudu.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru