dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Zastupitelé projednají Lítačku, dostavbu okruhu nikoli. Může za to Trojkoalice, tvrdí primátorka
Člen Trojkoalice, starosta Prahy 4 Petr Štěpánek. Foto: archiv

Zastupitelé projednají Lítačku, dostavbu okruhu nikoli. Může za to Trojkoalice, tvrdí primátorka

Pražští zastupitelé budou na čtvrteční schůzi diskutovat o kartě na městskou hromadnou dopravu s názvem Lítačka, jejíž projednání slíbila primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Naopak dostavba Pražského okruhu se i přes slib daný opozičnímu klubu ODS na program nedostala. Na dotaz ČTK to po dnešním jednání rady řekla primátorka. ODS se k situaci vyjádří na odpolední tiskové konferenci.

Zastupitelé za ODS výměnou za avizované projednání tématu Lítačka a Pražského okruhu stáhli podpisy pod žádostí za svolání mimořádného zastupitelstva. Pod žádost se na konci srpna kromě ODS podepsali i zastupitelé za TOP 09 a piráty.

TOP 09 i piráti, kteří chtějí projednání významných problémů Prahy, na svolání mimořádné schůze trvají. Nedávnou dohodu primátorky a předsedkyně klubu ODS Alexandry Udženija označili za podvod. Bez ODS ale nemají dostatek podpisů. Na primátorku podali stížnost k ministerstvu vnitra. Nesvoláním mimořádné schůze prý porušila zákon o hlavním městě Praze.

Původně se na program řádné schůze nedostal ani jeden z bodů. Rada ale dnes situaci přehodnotila a zařadila Lítačku. K Pražskému okruhu předloží rada zastupitelům pouze informaci. O tématu se tak nebude na plénu diskutovat. Podle primátorky je na vině Trojkoalice.

„Pro mě je to zklamání, protože jsem si myslela, že je to téma jasné, protože je to důležitá stavba pro Prahu," řekla primátorka. „Musíme respektovat koaličního partnera,“ doplnila.

Radní Jan Wolf (Trojkoalice/KDU-ČSL) primátorčino nařčení rezolutně odmítl. „Naprosto se ohrazujeme proti výrokům paní primátorky, že Trojkoalice byla proti zařazení bodu na program zastupitelstva," řekl ČTK. „Není to pravda. Materiál byl od začátku veden pouze jako informativní," reagoval Wolf.


Další články
Nahoru