dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - skorojasno
30°C
Zastupitelé při jednání zpívali radnímu, který slaví 50. narozeniny
Radní Radek Lacko. Foto: archiv MHMP

Zastupitelé při jednání zpívali radnímu, který slaví 50. narozeniny

Při jednání pražských zastupitelů často bývá vypjatá atmosféra, ani dnešek nebyl výjimkou, volební zástupci metropole si při diskusi několikrát „vjeli do vlasů“. V 18 hodin už v poklidnější atmosféře ukázali zastupitelé přívětivější tvář a dokonce si zazpívali.

Radní pro oblast zdravotnictví a bydlení Radek Lacko (ANO) se v 18 hodin postavil k řečnickému pultíku, aby začal seznamovat zastupitel s body, které chtěl na této schůzi předložit.

Z pléna si však vzal slovo opoziční zastupitel Alexander Bellu (ODS) a připomenul, že „oblíbený a milovaný radní Radek“ dnes slaví padesáté narozeniny a že mu tímto způsobem přeje vše nejlepší. Následně vyzval ostatní zastupitele, aby Lackovi zazpívali. A hned také začal zpívat, jeho kolegyně a kolegové napříč stranami se přidali.

„Hodně štěstí, zdraví, hodně štěstí, zdraví, hodně štěstí milý Radku, hodně štěstí, zdraví,“ znělo sálem. Po ukončení zpěvu zastupitelé radnímu, který všem poděkoval, zatleskali.

Zastupitel ODS František Švarc následně připomněl, že by oslavenec měl nějak přispět na oslavu. „Nemusíme zacházet až do takových extrémů,“ ukončila kulturní vložku podvečerního jednání primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Ekonom Radek Lacko se narodil 30. listopadu 1967, kromě působení ve vedení metropole je také zastupitelem v Praze 4.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru