dnes
Neděle - zatazeno
16°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
20°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
23°C
Zastupitelé při jednání zpívali radnímu, který slaví 50. narozeniny
Radní Radek Lacko. Foto: archiv MHMP

Zastupitelé při jednání zpívali radnímu, který slaví 50. narozeniny

Při jednání pražských zastupitelů často bývá vypjatá atmosféra, ani dnešek nebyl výjimkou, volební zástupci metropole si při diskusi několikrát „vjeli do vlasů“. V 18 hodin už v poklidnější atmosféře ukázali zastupitelé přívětivější tvář a dokonce si zazpívali.

Radní pro oblast zdravotnictví a bydlení Radek Lacko (ANO) se v 18 hodin postavil k řečnickému pultíku, aby začal seznamovat zastupitel s body, které chtěl na této schůzi předložit.

Z pléna si však vzal slovo opoziční zastupitel Alexander Bellu (ODS) a připomenul, že „oblíbený a milovaný radní Radek“ dnes slaví padesáté narozeniny a že mu tímto způsobem přeje vše nejlepší. Následně vyzval ostatní zastupitele, aby Lackovi zazpívali. A hned také začal zpívat, jeho kolegyně a kolegové napříč stranami se přidali.

„Hodně štěstí, zdraví, hodně štěstí, zdraví, hodně štěstí milý Radku, hodně štěstí, zdraví,“ znělo sálem. Po ukončení zpěvu zastupitelé radnímu, který všem poděkoval, zatleskali.

Zastupitel ODS František Švarc následně připomněl, že by oslavenec měl nějak přispět na oslavu. „Nemusíme zacházet až do takových extrémů,“ ukončila kulturní vložku podvečerního jednání primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Ekonom Radek Lacko se narodil 30. listopadu 1967, kromě působení ve vedení metropole je také zastupitelem v Praze 4.


Praha spustila Golemio - největší městský datový projekt v České republice

Včera v 07:33

Městská firma Operátor ICT, která je Prahou pověřena k zavádění inovací do života města, spustila zatím největší městský datový projekt v ČR. Datová platforma Golemio bude sloužit jako jednotné informační místo, kde se budou sbíhat a vyhodnocovat důležitá data o chodu metropole. Takové jednotné...

Strážníkům v Libuši se rozšíří služebna

21. června 2018 v 10:44

Město vyšlo vstříc žádosti pražské Libuše o poskytnutí finančních prostředků ve výši 8 a půl milionu na přístavbu služebny městské policie. Tento krok umožní navýšit potřebný počet strážníků, což přispěje ke zvýšení bezpečnosti v této části Prahy. 

Praha má plán vodohospodářské infrastruktury pro roky 2019-2023

20. června 2018 v 09:38

Střednědobý investiční plán, podle kterého se řídí činnost Pražské vodohospodářské společnost, schválila Rada hl. m. Prahy. Plán definuje pro horizont pěti let věcné a finanční potřeby na rekonstrukce a dostavbu jednotlivých systémů pražské vodohospodářské infrastruktury. Je zpracováván na základě...

Fotosoutěž Hostivař – z5 v čase v Praze 15

20. června 2018 v 09:24

Praha 15 vyhlásila 4. ročník fotografické soutěže na téma „ Hostivař – z5 v čase“. Soutěž je určena pro všechny věkové kategorie a pořádá se v rámci Dnů Prahy 15.

Další články
Nahoru