dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - jasno
12°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Zastupitelé Prahy 7 zvolili vedení radnice, ve funkci starosty pokračuje Jan Čižinský
Starostou Prahy 7 zůstane Jana Čižinský (v popředí). Radním bude další čtyři roky Ondřej Mirovský. Foto: archiv

Zastupitelé Prahy 7 zvolili vedení radnice, ve funkci starosty pokračuje Jan Čižinský

Na ustavujícím zasedání zastupitelstva Prahy 7 bylo dnes zvoleno vedení sedmé městské části pro volební období 2018 až 2022. Pokračovat bude spolupráce vítěze voleb hnutí Praha 7 Sobě s koalicí Pirátů a Zelených. 

„Praha 7 Sobě získala podpisy od občanů Prahy 7 a ve volbách pak naši čtyřletou práci ocenilo svým hlasem 55 procent voličů. Naši sousedé nám tak dali jasný signál, že chtějí, aby pokračovala proměna Prahy 7 v řádně spravovanou, udržovanou, přátelskou a solidární čtvrť. Rádi navazujeme na dobře fungující spolupráci s Piráty a Zelenými,“ uvedl Jan Čižinský (Praha 7 Sobě), který obhájil post starosty sedmé městské části.

„Těším se na pokračování spolupráce v radě i zastupitelstvu. V uplynulých čtyřech letech jsme společně udělali velký kus práce. Máme na čem stavět. Chceme fungující městskou část, čisté ulice, opravené chodníky, klidnou a bezpečnou dopravu a moderní a otevřený úřad,“ doplnil radní Prahy 7 Ondřej Mirovský (Piráti a Zelení Praha 7).

Zastupitelé na svém ustavujícím zasedání rozhodli, že Rada bude devítičlenná. Do funkce místostarostů byli za Prahu 7 Sobě zvoleni Kamil Vavřinec Mareš, Hana Třeštíková, Lenka Burgerová a Pavel Zelenka. Hana Třeštíková a Pavel Zelenka budou svou funkci vykonávat jako neuvolnění členové rady.

Radními se stali Ondřej Mirovský (Piráti a Zelení Praha 7) a za Prahu 7 Sobě Jakob Hurrle, Hana Šišková a Jiří Knitl.

Zvoleni byli rovněž předsedové výborů zastupitelstva. Předsedkyní Výboru pro školství, zdravotnictví a sociální věci se stala Marcela Kravciv Janečková (Praha 7 Sobě), předsedou Kontrolního výboru byl zvolen Jiří Hejnic (TOP 09 a STAN) a neuvolněným předsedou Finančního výboru se stal Michal Hašek (ANO 2011).


Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

31. ledna 2019 v 19:34

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi...

Další články
Nahoru