dnes
Pátek - zatazeno
0°C
zítra
Sobota - zatazeno
0°C
pozítří
Neděle - zatazeno
0°C
Zastupitelé Prahy 7 zvolili vedení radnice, ve funkci starosty pokračuje Jan Čižinský
Starostou Prahy 7 zůstane Jana Čižinský (v popředí). Radním bude další čtyři roky Ondřej Mirovský. Foto: archiv

Zastupitelé Prahy 7 zvolili vedení radnice, ve funkci starosty pokračuje Jan Čižinský

Na ustavujícím zasedání zastupitelstva Prahy 7 bylo dnes zvoleno vedení sedmé městské části pro volební období 2018 až 2022. Pokračovat bude spolupráce vítěze voleb hnutí Praha 7 Sobě s koalicí Pirátů a Zelených. 

„Praha 7 Sobě získala podpisy od občanů Prahy 7 a ve volbách pak naši čtyřletou práci ocenilo svým hlasem 55 procent voličů. Naši sousedé nám tak dali jasný signál, že chtějí, aby pokračovala proměna Prahy 7 v řádně spravovanou, udržovanou, přátelskou a solidární čtvrť. Rádi navazujeme na dobře fungující spolupráci s Piráty a Zelenými,“ uvedl Jan Čižinský (Praha 7 Sobě), který obhájil post starosty sedmé městské části.

„Těším se na pokračování spolupráce v radě i zastupitelstvu. V uplynulých čtyřech letech jsme společně udělali velký kus práce. Máme na čem stavět. Chceme fungující městskou část, čisté ulice, opravené chodníky, klidnou a bezpečnou dopravu a moderní a otevřený úřad,“ doplnil radní Prahy 7 Ondřej Mirovský (Piráti a Zelení Praha 7).

Zastupitelé na svém ustavujícím zasedání rozhodli, že Rada bude devítičlenná. Do funkce místostarostů byli za Prahu 7 Sobě zvoleni Kamil Vavřinec Mareš, Hana Třeštíková, Lenka Burgerová a Pavel Zelenka. Hana Třeštíková a Pavel Zelenka budou svou funkci vykonávat jako neuvolnění členové rady.

Radními se stali Ondřej Mirovský (Piráti a Zelení Praha 7) a za Prahu 7 Sobě Jakob Hurrle, Hana Šišková a Jiří Knitl.

Zvoleni byli rovněž předsedové výborů zastupitelstva. Předsedkyní Výboru pro školství, zdravotnictví a sociální věci se stala Marcela Kravciv Janečková (Praha 7 Sobě), předsedou Kontrolního výboru byl zvolen Jiří Hejnic (TOP 09 a STAN) a neuvolněným předsedou Finančního výboru se stal Michal Hašek (ANO 2011).


Pražští zastupitelé odmítli stáhnout z programu jednání rozpočet metropole na rok 2019

Včera v 15:48

Opozičním ODS a ANO se nepodařilo prosadit vyškrtnutí návrhu rozpočtu na rok 2019 z programu dnešního jednání pražských zastupitelů. Po téměř dvouhodinové diskusi zastupitelé návrh v hlasování odmítli, uvedla ČTK. 

ODS: Nechceme, aby měla Praha 80 procent prostředků na investice zaparkováno v rezervách

Včera v 10:30

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ODS kritizovali návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019. Je podle nich málo ambiciózní.

ANO: Návrh pražského rozpočtu v aktuální podobě je pro nás nepřijatelný

Včera v 09:50

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ANO prohlásili, že návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019 toto opoziční hnutí nepodpoří. Rozpočet má být hlavním bodem programu jednání zastupitelstva, které začne v 10...

Další články
Nahoru