dnes
Úterý - polojasno
16°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
18°C
Zastupitelé Prahy 7 zvolili vedení radnice, ve funkci starosty pokračuje Jan Čižinský
Starostou Prahy 7 zůstane Jana Čižinský (v popředí). Radním bude další čtyři roky Ondřej Mirovský. Foto: archiv

Zastupitelé Prahy 7 zvolili vedení radnice, ve funkci starosty pokračuje Jan Čižinský

Na ustavujícím zasedání zastupitelstva Prahy 7 bylo dnes zvoleno vedení sedmé městské části pro volební období 2018 až 2022. Pokračovat bude spolupráce vítěze voleb hnutí Praha 7 Sobě s koalicí Pirátů a Zelených. 

„Praha 7 Sobě získala podpisy od občanů Prahy 7 a ve volbách pak naši čtyřletou práci ocenilo svým hlasem 55 procent voličů. Naši sousedé nám tak dali jasný signál, že chtějí, aby pokračovala proměna Prahy 7 v řádně spravovanou, udržovanou, přátelskou a solidární čtvrť. Rádi navazujeme na dobře fungující spolupráci s Piráty a Zelenými,“ uvedl Jan Čižinský (Praha 7 Sobě), který obhájil post starosty sedmé městské části.

„Těším se na pokračování spolupráce v radě i zastupitelstvu. V uplynulých čtyřech letech jsme společně udělali velký kus práce. Máme na čem stavět. Chceme fungující městskou část, čisté ulice, opravené chodníky, klidnou a bezpečnou dopravu a moderní a otevřený úřad,“ doplnil radní Prahy 7 Ondřej Mirovský (Piráti a Zelení Praha 7).

Zastupitelé na svém ustavujícím zasedání rozhodli, že Rada bude devítičlenná. Do funkce místostarostů byli za Prahu 7 Sobě zvoleni Kamil Vavřinec Mareš, Hana Třeštíková, Lenka Burgerová a Pavel Zelenka. Hana Třeštíková a Pavel Zelenka budou svou funkci vykonávat jako neuvolnění členové rady.

Radními se stali Ondřej Mirovský (Piráti a Zelení Praha 7) a za Prahu 7 Sobě Jakob Hurrle, Hana Šišková a Jiří Knitl.

Zvoleni byli rovněž předsedové výborů zastupitelstva. Předsedkyní Výboru pro školství, zdravotnictví a sociální věci se stala Marcela Kravciv Janečková (Praha 7 Sobě), předsedou Kontrolního výboru byl zvolen Jiří Hejnic (TOP 09 a STAN) a neuvolněným předsedou Finančního výboru se stal Michal Hašek (ANO 2011).


Poslance a pražského zastupitele ODS Svobodu odvezli do nemocnice

15. května 2019 ve 21:21

Bývalý pražský primátor a současný poslanec a pražský zastupitel ODS Bohuslav Svoboda dnes odpoledne zkolaboval v budově Poslanecké sněmovny na Malé Straně. S podezřením na mozkovou příhodu ho záchranáři odvezli do nemocnice, informoval server Novinky.cz. Mluvčí pražské záchranné služby Jana...

Další články
Nahoru