dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Zastupitelé Prahy 4 se sejdou na mimořádném zasedání. Řešit budou hazard, petice a granty
Historická budova, ve které dříve sídlila radnice Prahy 4. Dodnes se zde konají zasedání zastupitelstev. Foto: archiv

Zastupitelé Prahy 4 se sejdou na mimořádném zasedání. Řešit budou hazard, petice a granty

Mimořádné zasedání zastupitelstva Prahy 4, které si vyžádala opozice, se bude konat v pátek 24. dubna. Na programu bude hazard, pětice adresované městské části a granty.  K žádosti opozičních TOP 09 a ČSSD se přidala část zastupitelů za ANO.

„Problematika hazardu na území Prahy 4, pomalá reakce rady na petice adresované městské části a granty udělované radnicí nejlidnatější městské části. To jsou tři hlavní důvody, proč jsme podali minulý týden žádost o svolání mimořádného zastupitelstva,“ vysvětlil Jan Petr, předseda místní organizace TOP 09 Praha 4.

„Čekali jsme, že po schválení rozpočtu na minulém jednání bude svoláno co nejdříve další jednání zastupitelstva a budou se řešit nepalčivější problémy,“ pokračoval.

Starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice) se už dříve vyjádřil, že považuje svolání zastupitelstva za účelové. „Opozice se snaží schůzi svolat dříve hlavně kvůli plánovanému omezení hazardu, aby se pokusila zachránit některé z heren," řekl ČTK.

V Praze 4 vládly po loňských volbách TOP 09, ČSSD a Štěpánkova Trojkoalice. Koalice se ale rozpadla a TOP 09 s ČSSD skončily v opozici. Nyní vládne Trojkoalice, k níž se přidal bývalý člen klubu TOP 09 Ladislav Kunert, společně s ODS, hnutím Pro Prahu, jehož členem je bývalý starosta Pavel Caldr, a částí hnutí ANO. To se krátce po volbách v městské části rozdělilo na dvě frakce.


Další články
Nahoru