Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zastupitelé Prahy 4 se neshodli na odpovědi magistrátu na vyhlášku o pohybu psů
Ilustrační foto: archiv

Zastupitelé Prahy 4 se neshodli na odpovědi magistrátu na vyhlášku o pohybu psů

Zastupitelé Prahy 4 se včera neshodli na odpovědi městské části magistrátu k připravované novele městské vyhlášky, která upravuje volný pohyb psů. Opozice vyčetla vedení radnice to, že promeškalo lhůtu na odpověď a že Praha 4 je jediná městská část, která se k problému nevyjádřila. Vedení radnice kritiku odmítlo. Magistrát připravuje novelu vyhlášky, která by zpřísnila pohyb psů v parcích, kde by museli být pouze na vodítku. Cílem návrhu novely je zajistit větší bezpečnost obyvatel a zamezit útokům psů na člověka.

Opoziční zastupitelé vedení městské části vyčítali především to, že podle nich včas nereagovalo na dopis z magistrátu, kterým je úřad vyzýval k vyjádření připomínek a postoje.

Podle opozičního zastupitele a bývalého starosty Petra Štěpánka (Praha 4 sobě, Zelení) na to měli placení radní a předsedkyně bezpečnostního výboru dost času. Stejně se vyjádřil opoziční zastupitel a bývalý místostarosta Tibor Vansa (Piráti), který zároveň nabídl pomoc při jednání s magistrátem, kde jsou Piráti členy vládnoucí koalice.

Kritiku kromě dalších představitelů koalice odmítla také předsedkyně bezpečnostního výboru Lucie Michková (ODS). Řekla, že má pocit, že se při jednání zastupitelů „otáčí pravda".

Dopis, který měl z magistrátu na radnici přijít, údajně neviděla a takových lidí je podle ní na úřadě více. Problém, zda má mít pes vodítko či náhubek, je podle ní neprojednatelný. „Jsem přesvědčena o tom, že tuto důležitou věc bude řešit nové zastupitelstvo po roce 2022," řekla.

Po více než hodinové diskusi se nakonec zastupitelé neshodli na konkrétním usnesení. Neschválili ani Štěpánkův návrh, aby radní připravili odpověď magistrátu a předložili ji na příštím jednání zastupitelstva Prahy 4.

Magistrát připravuje vyhlášku, podle které by museli být psi ve veřejné zeleni na vodítku. Jeho délka by musela být upravena tak, aby nebránilo dalším uživatelům v pohybu.

Volný pohyb psů by byl povolen jen na k tomu určených místech. Praha podobnou vyhlášku má, avšak prostranství veřejné zeleně zde jsou přesně určena. Novelou by se rozšířila.


Autor: ČTK

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru