Dnes Neděle - polojasno 28°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zastupitelé Prahy 4 se neshodli na odpovědi magistrátu na vyhlášku o pohybu psů
Ilustrační foto: archiv

Zastupitelé Prahy 4 se neshodli na odpovědi magistrátu na vyhlášku o pohybu psů

Zastupitelé Prahy 4 se včera neshodli na odpovědi městské části magistrátu k připravované novele městské vyhlášky, která upravuje volný pohyb psů. Opozice vyčetla vedení radnice to, že promeškalo lhůtu na odpověď a že Praha 4 je jediná městská část, která se k problému nevyjádřila. Vedení radnice kritiku odmítlo. Magistrát připravuje novelu vyhlášky, která by zpřísnila pohyb psů v parcích, kde by museli být pouze na vodítku. Cílem návrhu novely je zajistit větší bezpečnost obyvatel a zamezit útokům psů na člověka.

Opoziční zastupitelé vedení městské části vyčítali především to, že podle nich včas nereagovalo na dopis z magistrátu, kterým je úřad vyzýval k vyjádření připomínek a postoje.

Podle opozičního zastupitele a bývalého starosty Petra Štěpánka (Praha 4 sobě, Zelení) na to měli placení radní a předsedkyně bezpečnostního výboru dost času. Stejně se vyjádřil opoziční zastupitel a bývalý místostarosta Tibor Vansa (Piráti), který zároveň nabídl pomoc při jednání s magistrátem, kde jsou Piráti členy vládnoucí koalice.

Kritiku kromě dalších představitelů koalice odmítla také předsedkyně bezpečnostního výboru Lucie Michková (ODS). Řekla, že má pocit, že se při jednání zastupitelů „otáčí pravda".

Dopis, který měl z magistrátu na radnici přijít, údajně neviděla a takových lidí je podle ní na úřadě více. Problém, zda má mít pes vodítko či náhubek, je podle ní neprojednatelný. „Jsem přesvědčena o tom, že tuto důležitou věc bude řešit nové zastupitelstvo po roce 2022," řekla.

Po více než hodinové diskusi se nakonec zastupitelé neshodli na konkrétním usnesení. Neschválili ani Štěpánkův návrh, aby radní připravili odpověď magistrátu a předložili ji na příštím jednání zastupitelstva Prahy 4.

Magistrát připravuje vyhlášku, podle které by museli být psi ve veřejné zeleni na vodítku. Jeho délka by musela být upravena tak, aby nebránilo dalším uživatelům v pohybu.

Volný pohyb psů by byl povolen jen na k tomu určených místech. Praha podobnou vyhlášku má, avšak prostranství veřejné zeleně zde jsou přesně určena. Novelou by se rozšířila.


Autor: ČTK

Zastupitelé Prahy 4 se sejdou na 21. zasedání, radnice zveřejnila program

Dnes v 09:53

V zasedacím sále 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500) se ve středu 29. června uskuteční od 13 hodin 21. zasedání zastupitelstva Prahy 4. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Bigas.

Zastupitelstvo Prahy 17 schválilo vypsání tendru na pečovatelský dům

Včera v 10:06

Stavba domu s pečovatelskou službou (DPS) v pražských Řepích by měla odhadem stát 380 milionů korun. Kapacita domova je plánovaná pro 125 osob. Vyplývá to z usnesení zastupitelstva Prahy 17, které schválilo vypsání zadávacího řízení na stavitele DPS. Informovala...

Zastupitelé Prahy 15 se sejdou na mimořádném zasedání

23. června 2022 v 07:11

Osmé mimořádné zasedání ZMČ Praha 15 se koná dne 24. června od 17 hodin v Kulturním centru Varta, Boloňská 310, Horní Měcholupy. Zasedání bude opět vysíláno on‑line.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou na zasedání

22. června 2022 ve 20:24

Ve čtvrtek 23. června se bude v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9) konat 16. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14. Začátek je v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17.30 hodin.  

Další články
Nahoru