Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zastupitelé Prahy 4 se neshodli na odpovědi magistrátu na vyhlášku o pohybu psů
Ilustrační foto: archiv

Zastupitelé Prahy 4 se neshodli na odpovědi magistrátu na vyhlášku o pohybu psů

Zastupitelé Prahy 4 se včera neshodli na odpovědi městské části magistrátu k připravované novele městské vyhlášky, která upravuje volný pohyb psů. Opozice vyčetla vedení radnice to, že promeškalo lhůtu na odpověď a že Praha 4 je jediná městská část, která se k problému nevyjádřila. Vedení radnice kritiku odmítlo. Magistrát připravuje novelu vyhlášky, která by zpřísnila pohyb psů v parcích, kde by museli být pouze na vodítku. Cílem návrhu novely je zajistit větší bezpečnost obyvatel a zamezit útokům psů na člověka.

Opoziční zastupitelé vedení městské části vyčítali především to, že podle nich včas nereagovalo na dopis z magistrátu, kterým je úřad vyzýval k vyjádření připomínek a postoje.

Podle opozičního zastupitele a bývalého starosty Petra Štěpánka (Praha 4 sobě, Zelení) na to měli placení radní a předsedkyně bezpečnostního výboru dost času. Stejně se vyjádřil opoziční zastupitel a bývalý místostarosta Tibor Vansa (Piráti), který zároveň nabídl pomoc při jednání s magistrátem, kde jsou Piráti členy vládnoucí koalice.

Kritiku kromě dalších představitelů koalice odmítla také předsedkyně bezpečnostního výboru Lucie Michková (ODS). Řekla, že má pocit, že se při jednání zastupitelů „otáčí pravda".

Dopis, který měl z magistrátu na radnici přijít, údajně neviděla a takových lidí je podle ní na úřadě více. Problém, zda má mít pes vodítko či náhubek, je podle ní neprojednatelný. „Jsem přesvědčena o tom, že tuto důležitou věc bude řešit nové zastupitelstvo po roce 2022," řekla.

Po více než hodinové diskusi se nakonec zastupitelé neshodli na konkrétním usnesení. Neschválili ani Štěpánkův návrh, aby radní připravili odpověď magistrátu a předložili ji na příštím jednání zastupitelstva Prahy 4.

Magistrát připravuje vyhlášku, podle které by museli být psi ve veřejné zeleni na vodítku. Jeho délka by musela být upravena tak, aby nebránilo dalším uživatelům v pohybu.

Volný pohyb psů by byl povolen jen na k tomu určených místech. Praha podobnou vyhlášku má, avšak prostranství veřejné zeleně zde jsou přesně určena. Novelou by se rozšířila.


Autor: ČTK

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru