Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zastupitelé Prahy 4 schválili vyrovnaný rozpočet na rok 2024
Radnice Prahy 4 na Budějovické. Foto: archiv

Zastupitelé Prahy 4 schválili vyrovnaný rozpočet na rok 2024

Zastupitelstvo Prahy 4 ve středu schválilo rozpočet na rok 2024. Městská část bude podle něj v příštím roce hospodařit s rozpočtem přesahujícím jednu miliardu korun a její hospodaření bude zdrojově vyrovnané.  

„Rozpočet, který jsme schválili, dokáže i v mimořádných podmínkách vysokých cen energií zajistit plnou šíři potřeb každodenního života naší městské části,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS), který má finance ve své kompetenci. 

Prioritami rozpočtu jsou podle něj zejména zajištění školství, sociální oblasti, podpory sportu a péče o životní prostředí. 

Rozpočet Prahy 4 na rok 2024 je stejně jako v předchozích letech nastaven tak, aby byl se zapojením vlastních zdrojů městské části vyrovnaný. Příjmy jsou navrženy konzervativně ve výši 913 milionů korun a výdaje ve výši 1,2 miliardy korun.

Rozdíl je kryt vlastními prostředky městské části z roku 2023. Běžné výdaje jsou 825,4 milionu korun a kapitálové 367,6 milionu.   

„Rozpočet je z hlediska užití finančních prostředků vyrovnaný a pokračuje v zodpovědné finanční politice Prahy 4,“ dodal starosta. 

Při zpracování výdajové stránky návrhu rozpočtu byl podle něj zachován princip, který Praha 4 uplatňuje již několik let, že běžné (provozní) výdaje jsou kryty rozpočtovými příjmy daného roku a úsporou provozních prostředků roku předchozího. Zdrojem provozních výdajů nejsou prostředky ekonomické činnosti, ty jsou určeny na kapitálové výdaje.


Autor: puc

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru