Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zastupitelé Prahy 4 schválili rozpočet na příští rok
Radnice Prahy 4 na Budějovické. Foto: archiv

Zastupitelé Prahy 4 schválili rozpočet na příští rok

Praha 4 bude v příštím roce hospodařit s příjmy 839,85 milionu korun a výdaji 1,13 miliardy korun. Rozdíl pokryje ze přebytku hospodaření. Na investice je vyčleněno 332 milionů korun. Návrh rozpočtu v pátek schválili zastupitelé městské části. Informoval o tom mluvčí radnice Jiří Bigas. Pro letošek schválili zastupitelé na konci loňského roku rozpočet s příjmy 781,79 milionu a výdaji 1,12 miliardy.

„Rozpočet, který jsme schválili, dokáže i ve zcela mimořádných podmínkách vysokých cen energií zajistit plnou šíři potřeb každodenního života naší městské části,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS), který má finance městské části ve své kompetenci. „Prioritami jsou pro nás zejména zajištění školství, sociální oblasti, podpory sportu a péče o životní prostředí,“ pokračoval.

Rozpočet čtvrté městské části na rok 2023 je stejně jako v loňském roce nastaven tak, aby byl se zapojením vlastních zdrojů městské části vyrovnaný. Příjmy jsou navrženy konzervativně ve výši 839 milionů korun a výdaje ve výši 1 miliardy a 134 milionů korun. Rozdíl je kryt vlastními prostředky městské části z letošního roku.

„Rozpočet je z hlediska užití finančních prostředků vyrovnaný a pokračuje v zodpovědné finanční politice Prahy 4,“ dodal starosta Kubín.

Při zpracování výdajové stránky návrhu rozpočtu byl podle něj zachován princip, který městská část Praha 4 uplatňuje již několik let, tj. že běžné (provozní) výdaje jsou kryty rozpočtovými příjmy daného roku a úsporou provozních prostředků roku předcházejícího. Zdrojem provozních výdajů nejsou prostředky ekonomické činnosti, ty jsou určeny na kapitálové výdaje.

Běžné (provozní) výdaje:          801 milionů korun

Kapitálové (investiční) výdaje:   332 milionů korun

Zdroj: MČ Praha 4 

Radnice si vytvořila v rozpočtu rovněž několik rozpočtových rezerv. Jednou z nich je například pětimilionová rezerva na nepředvídatelné události, jeden milion je vyčleněn na dotace nebo rezervu 12,7 milionu na energie. „(Ceny) jsou nepředvídatelné vzhledem k výhledu, proto se snažíme vyčlenit dostatek prostředků v rámci rezervy," řekl Kubín.


Autor: red

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Dnes v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

Včera ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru