Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zastupitelé Prahy 4 schválili rozpočet na příští rok
Radnice Prahy 4 na Budějovické. Foto: archiv

Zastupitelé Prahy 4 schválili rozpočet na příští rok

Praha 4 bude v příštím roce hospodařit s příjmy 839,85 milionu korun a výdaji 1,13 miliardy korun. Rozdíl pokryje ze přebytku hospodaření. Na investice je vyčleněno 332 milionů korun. Návrh rozpočtu v pátek schválili zastupitelé městské části. Informoval o tom mluvčí radnice Jiří Bigas. Pro letošek schválili zastupitelé na konci loňského roku rozpočet s příjmy 781,79 milionu a výdaji 1,12 miliardy.

„Rozpočet, který jsme schválili, dokáže i ve zcela mimořádných podmínkách vysokých cen energií zajistit plnou šíři potřeb každodenního života naší městské části,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS), který má finance městské části ve své kompetenci. „Prioritami jsou pro nás zejména zajištění školství, sociální oblasti, podpory sportu a péče o životní prostředí,“ pokračoval.

Rozpočet čtvrté městské části na rok 2023 je stejně jako v loňském roce nastaven tak, aby byl se zapojením vlastních zdrojů městské části vyrovnaný. Příjmy jsou navrženy konzervativně ve výši 839 milionů korun a výdaje ve výši 1 miliardy a 134 milionů korun. Rozdíl je kryt vlastními prostředky městské části z letošního roku.

„Rozpočet je z hlediska užití finančních prostředků vyrovnaný a pokračuje v zodpovědné finanční politice Prahy 4,“ dodal starosta Kubín.

Při zpracování výdajové stránky návrhu rozpočtu byl podle něj zachován princip, který městská část Praha 4 uplatňuje již několik let, tj. že běžné (provozní) výdaje jsou kryty rozpočtovými příjmy daného roku a úsporou provozních prostředků roku předcházejícího. Zdrojem provozních výdajů nejsou prostředky ekonomické činnosti, ty jsou určeny na kapitálové výdaje.

Běžné (provozní) výdaje:          801 milionů korun

Kapitálové (investiční) výdaje:   332 milionů korun

Zdroj: MČ Praha 4 

Radnice si vytvořila v rozpočtu rovněž několik rozpočtových rezerv. Jednou z nich je například pětimilionová rezerva na nepředvídatelné události, jeden milion je vyčleněn na dotace nebo rezervu 12,7 milionu na energie. „(Ceny) jsou nepředvídatelné vzhledem k výhledu, proto se snažíme vyčlenit dostatek prostředků v rámci rezervy," řekl Kubín.


Autor: red

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Další články
Nahoru