Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 24°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zastupitelé Prahy 4 schválili rozpočet na příští rok
Radnice Prahy 4 na Budějovické. Foto: archiv

Zastupitelé Prahy 4 schválili rozpočet na příští rok

Praha 4 bude v příštím roce hospodařit s příjmy 839,85 milionu korun a výdaji 1,13 miliardy korun. Rozdíl pokryje ze přebytku hospodaření. Na investice je vyčleněno 332 milionů korun. Návrh rozpočtu v pátek schválili zastupitelé městské části. Informoval o tom mluvčí radnice Jiří Bigas. Pro letošek schválili zastupitelé na konci loňského roku rozpočet s příjmy 781,79 milionu a výdaji 1,12 miliardy.

„Rozpočet, který jsme schválili, dokáže i ve zcela mimořádných podmínkách vysokých cen energií zajistit plnou šíři potřeb každodenního života naší městské části,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS), který má finance městské části ve své kompetenci. „Prioritami jsou pro nás zejména zajištění školství, sociální oblasti, podpory sportu a péče o životní prostředí,“ pokračoval.

Rozpočet čtvrté městské části na rok 2023 je stejně jako v loňském roce nastaven tak, aby byl se zapojením vlastních zdrojů městské části vyrovnaný. Příjmy jsou navrženy konzervativně ve výši 839 milionů korun a výdaje ve výši 1 miliardy a 134 milionů korun. Rozdíl je kryt vlastními prostředky městské části z letošního roku.

„Rozpočet je z hlediska užití finančních prostředků vyrovnaný a pokračuje v zodpovědné finanční politice Prahy 4,“ dodal starosta Kubín.

Při zpracování výdajové stránky návrhu rozpočtu byl podle něj zachován princip, který městská část Praha 4 uplatňuje již několik let, tj. že běžné (provozní) výdaje jsou kryty rozpočtovými příjmy daného roku a úsporou provozních prostředků roku předcházejícího. Zdrojem provozních výdajů nejsou prostředky ekonomické činnosti, ty jsou určeny na kapitálové výdaje.

Běžné (provozní) výdaje:          801 milionů korun

Kapitálové (investiční) výdaje:   332 milionů korun

Zdroj: MČ Praha 4 

Radnice si vytvořila v rozpočtu rovněž několik rozpočtových rezerv. Jednou z nich je například pětimilionová rezerva na nepředvídatelné události, jeden milion je vyčleněn na dotace nebo rezervu 12,7 milionu na energie. „(Ceny) jsou nepředvídatelné vzhledem k výhledu, proto se snažíme vyčlenit dostatek prostředků v rámci rezervy," řekl Kubín.


Autor: red

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Dnes v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Dnes v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Na zastávce u motolské nemocnice ležel mrtvý muž

9. července 2024 ve 20:28

Pražští strážníci našli v úterý odpoledne mrtvého muže na autobusové zastávce v Kukulově ulici u motolské nemocnice. „Ohledáním na místě bylo zjištěno, že se jedná o náhlé úmrtí,“ řekl Novinkám policejní mluvčí Jan Daněk.

Další články
Nahoru