Dnes Pondělí - skorojasno 12°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 20. 5. 2024
Svátek má Zbyšek
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zastupitelé Prahy 3 přerušili ustavující schůzi, zatím nemají koalici
Radnice Prahy 3 na Havlíčkově náměstí. Foto: archiv

Zastupitelé Prahy 3 přerušili ustavující schůzi, zatím nemají koalici

Zastupitelé Prahy 3 přerušili včerejší ustavující schůzi, protože žádné strany, které uspěly ve volbách, se zatím nedohodly na koalici schopné získat v zastupitelstvu většinu. Schůze bude pokračovat v úterý 8. listopadu.

Podle informací ČTK se nejpravděpodobněji jeví koalice TOP 09 se STAN, Piráti, Zelení a Praha 3 Sobě, která by měla ve 35členném zastupitelstvu 19 hlasů. Praha 3 má 74 300 obyvatel a zahrnuje Žižkov a menší části Vinohrad, Strašnic a Vysočan.

Přerušení jednání včera podpořilo všech 34 přítomných zastupitelů. Komunální volby v Praze 3 vyhrály TOP 09 a STAN s podporou uskupení Žižkov sobě se ziskem 11 mandátů.

Druhá skončila Koalice pro Prahu 3 (ODS, KDU-ČSL) se šesti mandáty. Třetí ANO má šest zastupitelů a čtvrtí Piráti čtyři. Po dvou zastupitelích získali Zelení, Praha 3 Sobě, koalice Trikolory a SPD a Patrioti pro Prahu 3.

Dosud v Praze 3 vládla koalice TOP 09 a STAN, Pirátů a Zelených pod vedením starosty Jiřího Ptáčka (TOP 09). Ten ve volbách funkci neobhajoval, v čele letošní kandidátky TOP 09 a STAN ho nahradil jeho stranický kolega Michal Vronský.


Autor: ČTK

10. mimořádné zasedání zastupitelstva Prahy 4 bude v pátek 24. května

Dnes v 07:44

10. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 24. května od 9 hodin v zasedacím sále č. 301 v budově historické Nuselské radnice v Táborské ulici č.p. 500.

Další články
Nahoru