Dnes Neděle - zatazeno 6°C
Zítra Pondělí - zatazeno 6°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zastupitelé Prahy 3 přerušili ustavující schůzi, zatím nemají koalici
Radnice Prahy 3 na Havlíčkově náměstí. Foto: archiv

Zastupitelé Prahy 3 přerušili ustavující schůzi, zatím nemají koalici

Zastupitelé Prahy 3 přerušili včerejší ustavující schůzi, protože žádné strany, které uspěly ve volbách, se zatím nedohodly na koalici schopné získat v zastupitelstvu většinu. Schůze bude pokračovat v úterý 8. listopadu.

Podle informací ČTK se nejpravděpodobněji jeví koalice TOP 09 se STAN, Piráti, Zelení a Praha 3 Sobě, která by měla ve 35členném zastupitelstvu 19 hlasů. Praha 3 má 74 300 obyvatel a zahrnuje Žižkov a menší části Vinohrad, Strašnic a Vysočan.

Přerušení jednání včera podpořilo všech 34 přítomných zastupitelů. Komunální volby v Praze 3 vyhrály TOP 09 a STAN s podporou uskupení Žižkov sobě se ziskem 11 mandátů.

Druhá skončila Koalice pro Prahu 3 (ODS, KDU-ČSL) se šesti mandáty. Třetí ANO má šest zastupitelů a čtvrtí Piráti čtyři. Po dvou zastupitelích získali Zelení, Praha 3 Sobě, koalice Trikolory a SPD a Patrioti pro Prahu 3.

Dosud v Praze 3 vládla koalice TOP 09 a STAN, Pirátů a Zelených pod vedením starosty Jiřího Ptáčka (TOP 09). Ten ve volbách funkci neobhajoval, v čele letošní kandidátky TOP 09 a STAN ho nahradil jeho stranický kolega Michal Vronský.


Autor: ČTK

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru