Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - skorojasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zastupitelé Prahy 3 podruhé přerušili ustavující schůzi, nemají koalici
Radnice Prahy 3 na Havlíčkově náměstí. Foto: archiv

Zastupitelé Prahy 3 podruhé přerušili ustavující schůzi, nemají koalici

Zastupitelé Prahy 3 včera již podruhé přerušili své ustavující zastupitelstvo, protože se stranám stále nepodařilo dohodnout na koalici. Znovu se sejdou za tři týdny 29. listopadu, včera si pouze zvolili členy dvou ze zákona povinných výborů. Praha 3 má 74 300 obyvatel a zahrnuje Žižkov a menší části Vinohrad, Strašnic a Vysočan.

Komunální volby v Praze 3 vyhrála koalice TOP 09 a STAN se ziskem 11 mandátů v 35členném zastupitelstvu. Druhá skončila Koalice pro P3 (ODS, KDU-ČSL) se šesti mandáty, třetí ANO rovněž se šesti a čtvrtí Piráti se čtyřmi zastupiteli.

Do zastupitelstva se dostali ještě Zelení, Praha 3 Sobě, koalice Trikolory a SPD a Patrioti pro Prahu 3, každé ze čtyř uskupení má po dvou zastupitelích.

Vítězná koalice TOP 09 se STAN od voleb jednala o koalici s Piráty, Zelenými a Prahou 3 Sobě. Tato koalice by měla v 35členném zastupitelstvu 19 hlasů. Dohody však strany stále nedosáhly, takže včera jednání opět přerušily. Poprvé se zastupitelé sešli 24. října.

Zastupitelstvo včera jednalo pouze asi čtvrt hodiny do zvolení členů finančního a kontrolního výboru. Předsedou kontrolního výboru se stala Michaela Schwarzová (za ANO) a finančnímu předsedá Jan Materna (TOP 09).

Podle dosluhujícího starosty Jiřího Ptáčka (TOP 09) je nynější složení výboru provizorní a po dohodnutí koalice se změní, stejně jako počet jejich členů, který se zvýší z nynějších devíti na jedenáct.

Lídr TOP 09 a STAN Michal Vronský nedávno na facebooku uvedl, že by před dosud vyjednávanou koalicí s 19 hlasy preferoval stabilnější se silnějším mandátem.

Piráti, Zelení a Praha 3 Sobě nicméně odmítají spolupráci s ODS. Spor se podle informací ČTK objevil také kolem požadavku TOP 09 a STAN na vyšší počet uvolněných zastupitelů, kteří za práci na radnici budou dostávat plný plat.

Dosud v Praze 3 vládla koalice TOP 09 a STAN, Pirátů a Zelených pod vedením starosty Ptáčka. Ten ve volbách funkci neobhajoval, v čele letošní kandidátky TOP 09 a STAN ho nahradil jeho stranický kolega Vronský.


Autor: ČTK

Při povodních byla obětována, teď na její nástupkyni odsouhlasili zastupitelé dva miliony

28. února 2014 v 17:11

Pražský magistrát zaplatí nový most přes Rokytku v Praze 9, který poškodila povodeň v červnu 2013. Zastupitelé hlavního města schválili na stavbu mostu pro pěší dotaci pro radnici deváté městské části dva miliony korun.

Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Radnice Prahy 6 pomůže postiženým povodní

16. července 2013 v 18:32

Praha 6 zajistí přesně 1,2 milionu korun na pomoc občanům Prahy 6 postižených červnovými povodněmi. V Sedlci a Podbabě je celkem 24 domácností, kde voda řádila nejvíce. Každá z těchto domácností dostane dar 50 tisíc korun, ve kterých je část peněz z povodňové sbírky, část z daru společnosti...

Příspěvek pro památky postižené výbuchem v Divadelní a povodní

8. července 2013 v 11:55

Rada hlavního města Prahy schválila záměr poskytnout vlastníkům památkově chráněných objektů, které byly v letošním roce poškozeny povodněmi nebo výbuchem plynu v Divadelní ulici v Praze 1, příspěvek na jejich opravu a odstranění způsobených škod. K tomuto účelu byly z rezervy primátora hl. m....

V Praze 7 zůstávají uzavřeny dvě cyklostezky

4. července 2013 v 10:39

Na území Prahy 7 jsou již po povodních zprovozněny téměř všechny komunikace. Nadále uzavřeny zůstávají pouze dvě cyklostezky: Cyklostezka A1 – vedoucí z ulic Za elektrárnou do Pobaby a Cyklostezka A2 – ulice Povltavská, v úseku od lávky pro pěší k ul....

Naplavený odpad z povodní zdokumentujte

30. června 2013 ve 14:45

V reakci na současnou povodňovou situaci se autoři projektu ZmapujTo.cz rozhodli aplikaci rozšířit tak, aby pomohla s likvidací následků povodní.

Další články
Nahoru