dnes
Neděle - polojasno
20°C
zítra
Pondělí - skorojasno
22°C
pozítří
Úterý - polojasno
24°C
Zastupitelé Prahy 2 zpívali před kostelem sv. Ludmily
Zpívání před kostelem na náměstí Míru. Foto: JP

Zastupitelé Prahy 2 zpívali před kostelem sv. Ludmily

Každý rok se poslední adventní neděli scházejí na schodech kostela sv. Ludmily zastupitelé Prahy 2 a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru zpívají koledy. Ani letošek nebyl výjimkou, do zpívání se zapojila zhruba třetina zastupitelů, převážně těch koaličních. 

Na úvod starostka Jana Černochová (ODS) předala plyšové hračky a další drobné dárečky od Prahy 2 vylosovaným dětem, které nedávno vyrobily vánoční ozdoby při Adventním zastavení u Ludmily.

„Zastupitelé by si měli umět ze sebe udělat trochu i legraci, a proto se každý rok snažíme ze sebe vyloudit nějaký tón. Scházíme se zde, abychom zpomalili, zastavili se a uvědomili si duchovní rozsah Vánoc,“ uvedla starostka.

„Máme jedny z nejhezčích trhů v Praze, jsou to trhy, které jsou opravdu vánoční, takže vánoční rozjímání je zde autentické. Děkuji, že ,dvojce´ zachováváte přízeň a určitě vám jménem svých kolegyň a kolegů mohu slíbit, že se budeme snažit pracovat pro obyvatele i podnikatele tak, aby Praha 2 byla stále městskou částí, která se drží na špici, kde lidé rádi žijí, pracují a chodí se sem bavit,“ dodala Jana Černochová.


Praha 4: Rybí polévka se bude rozdávat na Pankráci

23. prosince 2019 v 15:58

Tradiční vánoční rybí polévka se letos bude rozdávat i v Praze 4, a to na Štědrý den od 10:30 hodin před obchodním centrem Arkády Pankrác, kam na polévku, vánočku a svařené víno zve starostka Irena Michalcová.

Dnes: Poslední z Adventních koncertů Prahy 5

22. prosince 2019 v 09:52

Od 17 hodin se v obřadní síni Prahy 5 ve Stroupežnického ulici koná čtvrtý z koncetrů radnice páté městské části.

Praha 5: Adventní koncert Pražákova kvarteta

22. prosince 2019 v 07:46

Dnes, 22. prosince, se v kostele sv. Václava na Smíchově koná Adventní koncert. Začíná v 16 hodin a je zdarma.

Dnes: Zastupitelé budou zpívat před kostelem

22. prosince 2019 v 07:28

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily v Praze 2 scházejí zastupitelé druhé městské části a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru