Dnes Čtvrtek - jasno 13°C
Zítra Pátek - zatazeno 9°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zastupitelé Prahy 2 schválili rozpočet na letošek, investice budou 255 milionů korun
Radnice Prahy 2 sídlí na náměstí Míru. Foto: archiv

Zastupitelé Prahy 2 schválili rozpočet na letošek, investice budou 255 milionů korun

Zastupitelé Prahy 2 schválili na svém dnešním jednání rozpočet a finanční plán zdaňované činnosti městské části na rok 2023. Informovala o tom mluvčí radnice Andrea Zoulová. Hospodaření bude vyrovnané.

„Dlouhodobé vyrovnané hospodaření patří mezi základní priority naší rady.  Nacházíme se v nelehké době, proto jsme také rozpočet a finanční plán zdaňované činnosti připravili s maximální odpovědností. Finanční prostředky budeme vynakládat co nejefektivněji bez jakýchkoli půjček a zadlužování,“ uvedl místostarosta Jan Korseska (ODS), který má ve své gesci oblast financí.

Příjmová i výdajová část rozpočtu MČ Praha 2 bude letos ve výši 941,96 milionu korun. Běžné výdaje jsou stanoveny ve výši 687,39 milionu korun, kapitálové tvoří 254,57 milionu korun.

Z běžných výdajů jsou financovány oblasti jako je školství, kultura a sociální péče, ale i péče o veřejnou zeleň nebo činnost samosprávy. Kapitálové, respektive investiční výdaje, zajišťují péči o nemovitý majetek v rámci bytového fondu, budov a pozemků základních a mateřských škol.

Nejvíc finančních prostředků míří již tradičně do oblasti školství, letos celkem 156,07 milionu korun. „Chceme pokračovat v rekonstrukcích budov mateřských a základních škol, včetně vnitřního vybavení, v investicích do rekonstrukcí školních sportovišť a hřišť,“ pokračoval místostarosta.

Velkou investiční akcí je například realizace půdní vestavby v ZŠ Londýnská (28 milionů korun) nebo rekonstrukce střechy, podkroví a přípravy teplé vody včetně rozvodů (21 milionů korun) v ZŠ Na Smetance.

Realizována bude výstavba pavilonového objektu učeben pro 1. třídy ZŠ u svatého Štěpána (45 milionů korun) nebo rekonstrukce objektu v Sarajevské ulici (20 milionů), kde dojde k vybudování školní dílny 21. stolení zaměřené na tradiční řemesla. 

Další velkou část z rozpočtu představuje také péče o veřejná prostranství a zeleň. V této kapitole je pro letošek vyčleněno 85,59 milionu korun. Částka je určena na údržbu veřejné zeleně, čištění chodníků, na nákup vodních prvků, opravy v parcích či na dosadbu stromořadí.

Městská část letos počítá i se zhotovením projektových dokumentací na rekonstrukci vodní kaskády v parku Folimanka, revitalizaci parku Sady Svatopluka Čecha, části parku Sady Bratří Čapků, Karlovského předmostí nebo Agiliti hřiště v Perucké stráni.

Radnice podle Korsesky plánuje pokračovat také v investicích do bytového fondu městské části. Kromě oprav bytů, rekonstrukcí výtahů a kotelen připravuje Praha 2 i rekonstrukci objektů, které využívá Policie ČR, a to v Sokolské a Belgické ulici a v ulici Anny Letenské.

Ve vnitrobloku domu Korunní 29 pak probíhá příprava zázemí pro nové oddělení přestupků Úřadu městské části Praha 2.


Autor: TZ, red

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

Včera ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

29. května 2024 v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Další články
Nahoru