Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zastupitelé Prahy 2 schválili pravidla rozpočtového provizoria na příští rok
Radnice Prahy 2 sídlí na náměstí Míru. Foto: archiv

Zastupitelé Prahy 2 schválili pravidla rozpočtového provizoria na příští rok

Radnice Prahy 2 se připravuje na vstup do příštího roku v rozpočtovém provizoriu. V něm bude moci do schválení rozpočtu na rok 2024 každý měsíc užívat maximálně jednu dvanáctinu letošního rozpočtu a nesmí zahajovat nové investice. Pravidla rozpočtového provizoria v pondělí schválili zastupitelé městské části. Druhá městská část vstupovala do nového roku v provizoriu i v minulých letech, pro letošek schvalovali zastupitelé rozpočet v březnu.

„Je to tak, jak to (schvalování pravidel provizoria) bývá v září zvykem. Víte dobře, a osvědčilo se to, že schvalujeme rozpočet až začátkem následujícího roku, až když je jasné, jak dopadl ten předchozí rok. Nehrajeme si tak s čísly, ale dáváme tam čísla, která jsou pravdivá," řekl starosta Jiří Korseska (ODS).

Pro letošní rok schválili zastupitelé letos v březnu rozpočet s příjmy 629,6 milionu korun a výdaji 941,96 milionu korun, což je meziročně méně. Na investice plánuje městská část vydat 254,57 milionu korun. Rozdíl mezi výší příjmů a výdajů pokryje z úspor hospodaření z minulých let.

Praha 2 zahrnuje velký díl centra hlavního města, jsou v ní části Nového Města, Královských Vinohrad a Nuslí a také Vyšehrad. Současné hranice druhé městské části byly stanoveny v roce 1960.

Praha 2 má rozlohu 418 hektarů a žije v ní zhruba 50.000 obyvatel. V Praze 2 se na koalici domluvily Společně pro Prahu 2 (ODS a TOP 09) a ANO, v 35členném zastupitelstvu mají těsnou většinu 18 hlasů.


Autor: ČTK

Při srážce s nákladním autem zemřel ve Vršovicích chodec

Včera ve 22:43

Srážku s nákladním autem ve Vršovické ulici u Kubánského náměstí v Praze 10 ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny nepřežil zhruba sedmdesátiletý muž. Jak uvedl server Novinky.cz, nejdřív řidič od nehody ujel, protože si nevšiml, že někoho srazil. Na situaci ho upozornil řidič auta jedoucího za ním....

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

13. června 2024 v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

12. června 2024 ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru