Dnes Pátek - obcasny-dest 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zastupitelé Prahy 2 schválili pravidla rozpočtového provizoria na příští rok
Radnice Prahy 2 sídlí na náměstí Míru. Foto: archiv

Zastupitelé Prahy 2 schválili pravidla rozpočtového provizoria na příští rok

Radnice Prahy 2 se připravuje na vstup do příštího roku v rozpočtovém provizoriu. V něm bude moci do schválení rozpočtu na rok 2024 každý měsíc užívat maximálně jednu dvanáctinu letošního rozpočtu a nesmí zahajovat nové investice. Pravidla rozpočtového provizoria v pondělí schválili zastupitelé městské části. Druhá městská část vstupovala do nového roku v provizoriu i v minulých letech, pro letošek schvalovali zastupitelé rozpočet v březnu.

„Je to tak, jak to (schvalování pravidel provizoria) bývá v září zvykem. Víte dobře, a osvědčilo se to, že schvalujeme rozpočet až začátkem následujícího roku, až když je jasné, jak dopadl ten předchozí rok. Nehrajeme si tak s čísly, ale dáváme tam čísla, která jsou pravdivá," řekl starosta Jiří Korseska (ODS).

Pro letošní rok schválili zastupitelé letos v březnu rozpočet s příjmy 629,6 milionu korun a výdaji 941,96 milionu korun, což je meziročně méně. Na investice plánuje městská část vydat 254,57 milionu korun. Rozdíl mezi výší příjmů a výdajů pokryje z úspor hospodaření z minulých let.

Praha 2 zahrnuje velký díl centra hlavního města, jsou v ní části Nového Města, Královských Vinohrad a Nuslí a také Vyšehrad. Současné hranice druhé městské části byly stanoveny v roce 1960.

Praha 2 má rozlohu 418 hektarů a žije v ní zhruba 50.000 obyvatel. V Praze 2 se na koalici domluvily Společně pro Prahu 2 (ODS a TOP 09) a ANO, v 35členném zastupitelstvu mají těsnou většinu 18 hlasů.


Autor: ČTK

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

20. září 2023 v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru