dnes
Sobota - prehanky-dest
31°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
30°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
29°C
Zastupitelé Prahy 2 rozhodli o grantech, městská část je rozdělí v sedmi oblastech
Ilustrační foto: archiv

Zastupitelé Prahy 2 rozhodli o grantech, městská část je rozdělí v sedmi oblastech

Městská část Praha 2 poskytne veřejnou finanční podporu na rok 2018 a první čtvrtletí roku 2019 v těchto oblastech: sport, kultura, mimoškolní činnosti dětí a mládeže, sociální a sociálně zdravotní, životní prostředí, prevence kriminality, prevence sociálně patologických jevů a návazné kriminality. O projektech v hodnotě nad 50 000 korun rozhodovali zastupitelé Prahy 2 na svém dnešním zasedání.

Nejvyšší částka, 1 954 100 korun, je určena na oblast sportu. Jsou do ní zahrnuty i peníze z výtěžku hracích automatů, které magistrát přerozděluje jednotlivým městským částem. Bude rozdělena mezi 17 projektů, mezi nimiž převládají aktivity pro děti zaměřené na různé druhy sportu. Nově mohou od loňského roku žádat o grant na sportovní projekt i jednotlivci ve věku osmnáct let a více.

Na mimoškolní aktivity dětí a mládeže poskytne městská část částku půl milionu korun, kterou si mezi sebou rozdělí 16 projektů. Budou využity zejména na činnost zájmových kroužků pro děti a mládež, které pořádají například DDM Praha 2, sportovně vzdělávací centrum Palaestra, oddíly Junáka nebo mladí ochránci přírody.

Na oblast kultury bude poskytnuto stejně jako vloni 800 000 korun. Granty získá 34 tradičních i zcela nových projektů, z nichž mnohé se váží k některému z letošních kulturních a společenských výročí. Mezi úspěšnými žadateli o grant je tak i nejstarší tuzemský spolek Vltavan, který chystá akce k 100. výročí existence samostatného Československa.

Celkem 900 000 korun je vyčleněno na oblast sociální a sociálně zdravotní. V žádostech o grant uspělo 20 subjektů, které splnily požadovaná kritéria. Městská část tímto způsobem podpoří programy určené na podporu seniorů a rodin s ohroženými dětmi v Praze 2, ale také poradenské služby pro občany v tíživé životní situaci nebo programy rehabilitační a terapeutické péče o občany s chronickým onemocněním.

O veřejnou finanční podporu v oblasti prevence kriminality a v oblasti prevence sociálně patologických jevů a návazné kriminality se podělí celkem 13 projektů. Jedná se o organizace, které pomáhají obětem trestných činů nebo domácího násilí, poskytují krizovou či poradenskou pomoc či se zaměřují na terapii závislých osob a jejich rodin. Celkem bude na tuto veřejnou finanční podporu poskytnuto 800 000 korun.

Do oblasti životního prostředí míří 250 000 korun z rozpočtu městské části. Získá je 11 projektů se zaměřením zejména na obnovu a úpravu vnitrobloků, díky grantu vznikne například i předzahrádka v Bruselské ulici.


Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

19. července 2018 v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

18. července 2018 v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

18. července 2018 v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Nadační fond Kapka naděje dostane dotaci

18. července 2018 v 09:10

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Další články
Nahoru