dnes
Sobota - obcasny-dest
18°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - polojasno
23°C
Zastupitelé Prahy 15 řešili na mimořádném jednání studii k územnímu plánu a lokalitu u Trojmezí
Radnice patnácté městské části. Foto: Praha 15

Zastupitelé Prahy 15 řešili na mimořádném jednání studii k územnímu plánu a lokalitu u Trojmezí

Na mimořádném jednání nedávno zastupitelé Prahy 15 jednali o změně územního plánu týkající se lokality v Hostivaři a také o lokalitě kolem Botiče. 

Zastupitelé patnácté městské části se v pátek 17. května sešli na žádost opozičního zastupitelského klubu Patnáctka náš domov na svém v pořadí druhém mimořádném zastupitelstvu, aby projednali materiál s názvem: „Neoprávněnost podkladové studie ke změně územního plánu Z 2896".

Opozice navrhla, aby zastupitelstvo konstatovalo, že žádost o změnu územního plánu byla na magistrát podána neoprávněně, bez schválení příslušnými volenými orgány Prahy 15 a nemá proto sloužit jako podklad pro zpracování návrhu této změny územního plánu. Podkladovou studii podle opozice v minulém volebním období dodal na magistrát externí pracovník radnice bez vědomí radních.

K materiálu vedli zastupitelé dlouhou diskusi. Koaliční zastupitelé argumenty opozice odmítli. Návrh na prohlášení podkladové studie za neoprávněnou proto nakonec nebyl schválen. Pro hlasovalo 13 zastupitelů, 14 se zdrželo a 3 nehlasovali. Ke schválení by bylo potřeba 16 hlasů.

Pokud by ke schválení došlo, příprava změny plánu by se zkomplikovala. Změna se má týkat pozemků v blízkosti obchodního centra VIVO! Hostivař, na kterých má zájem developer vybudovat bytové domy. V současnosti jsou pozemky jako plochy určené pro sport. Záměr pořídit změnu územního plánu pro tuto lokalitu za účelem efektivnějšího využití ploch schválilo pražské zastupitelstvo již před pěti lety.

„Do této změny chceme zapracovat naše připomínky k Metropolitnímu plánu, a pokud možno i připomínky občanů,“ uvedl po jednání místostarosta Prahy 15 pro územní rozvoj a úspory energií Petr Neumann (TOP 09 a Naše 15 s podporou STAN).

Dalším bodem, který v pátek 17. května zastupitelé Prahy 15 projednávali, byl materiál, který řeší lokalitu s pracovním názvem Botičsko. Mělo by zde vzniknout rozsáhlejší oddychové území, které by se propojilo na území Trojmezí.

Praha 15 tuto lokalitu řeší ve snaze zpřístupnit ji místním obyvatelům dlouhodobě. Poprvé vedení radnice podalo návrh na změnu územního plánu už před šesti lety.

V roce 2017 zastupitelstvo Prahy 15 těsnou většinou odhlasovalo zpět vzetí této změny. Pražští zastupitelé nicméně následně rozhodli, že tato celoměstsky významná změna územního plánu bude pokračovat.

Letos v lednu zastupitelé Prahy 15 přijali materiál, který koncepčně řeší i protipovodňová opatření, včetně propojení obou břehů Botiče a to, jak pro chodce a pro cyklisty, tak i pro složky integrovaného záchranného systému.

„Naší snahou je připojení Trojmezí k lokalitě Botičsko, vytvoření městského parku se zázemím a zachování plochy pro sport na tomto území,“ upřesnil místostarosta Neumann. V současné době jsou dotčené pozemky pro veřejnost nepřístupné. Majitelé je ohradili a na části pozemků je chov koní.


Veřejné jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11

9. července 2020 v 09:31

V Praze 11 proběhne v úterý 14. července 15. mimořádné jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11.

Městské části se zapojují do aplikace CityVizor, nyní o tom rozhodla i Praha 8

6. července 2020 v 07:48

Od loňského prosince se do aplikace CityVizor zapojilo sedm městských částí. Další, které projevily zájem, se nachází v přípravné či testovací fázi projektu. Všechny pražské městské části mají možnost zapojit se do aplikace, přičemž technickou podporu jim poskytuje městská společnost...

Senioři vs. koronavirus – lze je lépe ochránit? Pracovní skupina přichází s návrhy opatření

5. července 2020 v 17:11

Jak ochránit seniory v mimořádných situacích? V reakci na pandemii koronaviru přichází s návrhy opatření pracovní skupina zákonodárců a odborné veřejnosti k problematice zneužívání seniorů. Doporučení, včetně těch legislativních, vychází z praktických zkušeností pobytových zařízení, neziskového...

Starosta Řeporyjí Novotný čelí obvinění

5. července 2020 v 09:12

Policie obvinila starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) z výtržnictví a podněcování k trestnému činu vůči někdejšímu policejnímu prezidentovi Stanislavu Novotnému.

Další články
Nahoru