dnes
Pondělí - oblacno
4°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
8°C
pozítří
Středa - prehanky-snih
5°C
Zastupitelé Prahy 15 řešili na mimořádném jednání studii k územnímu plánu a lokalitu u Trojmezí
Radnice patnácté městské části. Foto: Praha 15

Zastupitelé Prahy 15 řešili na mimořádném jednání studii k územnímu plánu a lokalitu u Trojmezí

Na mimořádném jednání nedávno zastupitelé Prahy 15 jednali o změně územního plánu týkající se lokality v Hostivaři a také o lokalitě kolem Botiče. 

Zastupitelé patnácté městské části se v pátek 17. května sešli na žádost opozičního zastupitelského klubu Patnáctka náš domov na svém v pořadí druhém mimořádném zastupitelstvu, aby projednali materiál s názvem: „Neoprávněnost podkladové studie ke změně územního plánu Z 2896".

Opozice navrhla, aby zastupitelstvo konstatovalo, že žádost o změnu územního plánu byla na magistrát podána neoprávněně, bez schválení příslušnými volenými orgány Prahy 15 a nemá proto sloužit jako podklad pro zpracování návrhu této změny územního plánu. Podkladovou studii podle opozice v minulém volebním období dodal na magistrát externí pracovník radnice bez vědomí radních.

K materiálu vedli zastupitelé dlouhou diskusi. Koaliční zastupitelé argumenty opozice odmítli. Návrh na prohlášení podkladové studie za neoprávněnou proto nakonec nebyl schválen. Pro hlasovalo 13 zastupitelů, 14 se zdrželo a 3 nehlasovali. Ke schválení by bylo potřeba 16 hlasů.

Pokud by ke schválení došlo, příprava změny plánu by se zkomplikovala. Změna se má týkat pozemků v blízkosti obchodního centra VIVO! Hostivař, na kterých má zájem developer vybudovat bytové domy. V současnosti jsou pozemky jako plochy určené pro sport. Záměr pořídit změnu územního plánu pro tuto lokalitu za účelem efektivnějšího využití ploch schválilo pražské zastupitelstvo již před pěti lety.

„Do této změny chceme zapracovat naše připomínky k Metropolitnímu plánu, a pokud možno i připomínky občanů,“ uvedl po jednání místostarosta Prahy 15 pro územní rozvoj a úspory energií Petr Neumann (TOP 09 a Naše 15 s podporou STAN).

Dalším bodem, který v pátek 17. května zastupitelé Prahy 15 projednávali, byl materiál, který řeší lokalitu s pracovním názvem Botičsko. Mělo by zde vzniknout rozsáhlejší oddychové území, které by se propojilo na území Trojmezí.

Praha 15 tuto lokalitu řeší ve snaze zpřístupnit ji místním obyvatelům dlouhodobě. Poprvé vedení radnice podalo návrh na změnu územního plánu už před šesti lety.

V roce 2017 zastupitelstvo Prahy 15 těsnou většinou odhlasovalo zpět vzetí této změny. Pražští zastupitelé nicméně následně rozhodli, že tato celoměstsky významná změna územního plánu bude pokračovat.

Letos v lednu zastupitelé Prahy 15 přijali materiál, který koncepčně řeší i protipovodňová opatření, včetně propojení obou břehů Botiče a to, jak pro chodce a pro cyklisty, tak i pro složky integrovaného záchranného systému.

„Naší snahou je připojení Trojmezí k lokalitě Botičsko, vytvoření městského parku se zázemím a zachování plochy pro sport na tomto území,“ upřesnil místostarosta Neumann. V současné době jsou dotčené pozemky pro veřejnost nepřístupné. Majitelé je ohradili a na části pozemků je chov koní.


Kandidáti na předsedu KDU-ČSL se utkají v debatě

15. ledna 2020 v 05:59

Kandidáti na post předsedy KDU-ČSL, kterými jsou poslanci Jan Bartošek a Marian Jurečka a europoslanec Tomáš Zdechovský, se utkají v debatě v pátek 17. ledna od 14 hodin v Obecním domě v Praze. Debata bude rozdělena do tří bloků a bude přenášena živě na webu a facebooku KDU-ČSL a také na...

Gesce nových radních Prahy 1

14. ledna 2020 ve 23:41

Na mimořádném zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 1, konaném v úterý 14. ledna, odvolali zastupitelé dosavadní Radu MČ Praha 1 i předsedy Výborů ZMČ Praha 1 a zvolili nové vedení.

Zastupitelstvo Prahy 12 projedná petici proti zahušťování sídlišť

14. ledna 2020 ve 14:19

Na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 12 (od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany) bude projednána petice Spolku náš Kamýk proti dalšímu nadměrnému a nekoncepčnímu zahušťování sídlišť, které představují návrhy jednotlivých developerských projektů....

Praha 1 schválila pravidla pro označování provozoven a manuál pro veřejná prostranství

14. ledna 2020 v 10:19

Rada Prahy 1 včera jednomyslně schválila Pravidla pro označování provozoven v centru, která v prosinci přijala rada hlavního města. Stalo se tak ve stejný den, kdy v centru začala demontáž telefonních budek, o kterou zástupci Prahy 1 dlouhodobě usilovali. Z Pražské památkové zóny by měly být...

Další články
Nahoru