Dnes Pondělí - obcasny-dest 16°C
Zítra Úterý - polojasno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zastupitelé Prahy 11 odvolali radního pro majetek Jiřího Dohnala
Jiří Dohnal byl odvolán z vedení Prahy 11. Foto: Facebook

Zastupitelé Prahy 11 odvolali radního pro majetek Jiřího Dohnala

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek na svém zasedání odvolali radního pro majetek Jiřího Dohnala (Piráti). Důvodem je podle bývalé radní Ivany Hovorkové (HPP11), která návrh na odvolání předložila, to, že Piráti destabilizovali fungování rady odvoláním starostky Šárky Zdeňkové (HPP11) na prosincovém jednání a Dohnalova práce je podle ní nekvalitní. Dohnal to označil za vyřizování politických účtů. Pro odvolání hlasovalo 19 z 35 zastupitelů.

„Mrzí mě, že Piráti destabilizovali fungování rady, uvedli radu do stavu, kdy městská část stojí a nepracuje se. Domnívám se, že není správné, že Piráti v radě zůstali, a navíc považuji práci některých členů za nekvalitní, konkrétně pana Dohnala," řekla Hovorková.

Zastupitelé Prahy 11 odvolali na prosincovém zasedání starostku městské části, pro odvolání kromě opozice hlasovali i původně koaliční Piráti. Jako důvod uvedli mimo jiné neschopnost radnice řešit problémy.

„Beru to jako vyřizování politických účtů a nemyslím si, že je důvodem pro mé odvolání nějaká moje neschopnost, i když chyby každý děláme," řekl Dohnal. „Ta gesce je totiž jedna z nejnáročnějších v celé městské části a vyžaduje těžké rozhodování," dodal.

Odvolání Dohnala kritizovali někteří opoziční zastupitelé, například Radka Soukupová (STAN). Podle ní se jeho odvoláním ještě více destabilizuje rada městské části. Podle ostatních zastupitelů je třeba nyní jednat o koalici, aby měla rada důvěru zastupitelstva.

„Doposud nikdo nedal najevo, že by se podařilo domluvit nějakou koalici. Máme se přitom snažit o to, aby tady byla stabilní koalice," řekl místostarosta Jan Jaroš (Praha 11 Sobě).

Po odvolání Zdeňkové radní z HPP11 podali výzvu k rezignaci Pirátů z rady. Piráti ji nevyslyšeli, a tak radní z hnutí Hovorková, Libor Vrkoč a Marek Milaberský rezignovali.

V radě jsou tak nyní po odvolání Dohnala čtyři členové. Pokud by zbylí Piráti z funkce v radě rezignovali, zbyli by dva členové a rada nebude usnášeníschopná. Musela by se v takovém případě volit nová rada.

Komunální volby v Praze 11 vyhrálo HPP11 s 11 mandáty v zastupitelstvu, které má 35 členů. Druhé skončilo ANO s deseti mandáty a třetí Společně – ODS a NK se čtyřmi zastupiteli. Praha 11 Sobě získala čtyři mandáty, tři zastupitele mají Piráti a TOP 09 se STAN také tři. Dosavadní koalice Hnutí pro Prahu 11, Pirátů a Prahy 11 Sobě měla těsnou většinu 18 hlasů.


Autor: ČTK

Primátor Svoboda zavítal v rámci návštěv v městských částech také do Řep

29. března 2024 v 19:57

Jednání o hotových, rozestavěných, ale i plánovaných projektech tvořilo hlavní část programu primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) během jeho návštěvy Prahy 17, kterou tvoří městská čtvrť Řepy. Setkání s představiteli místní radnice se uskutečnilo ve středu...

Zastupitelé Prahy 1 odvolali Čižinského z funkce předsedy Kontrolního výboru

13. března 2024 v 09:17

Pavla Čižinského (Praha 1 Sobě) z funkce předsedy Kontrolního výboru odvolalo na svém zasedání v úterý 12. března Zastupitelstvo Prahy 1. Návrh na odvolání podpořila většina 14 z celkem 27 zastupitelů. Důvodem jsou pochybení Čižinského v tzv. kauze Donlič. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí...

Premiér Fiala se setkal s exprezidentem USA Clintonem

11. března 2024 v 19:19

Premiér Petr Fiala se v pondělí 11. března setkal v Kramářově vile s bývalým americkým prezidentem Billem Clintonem. Mezi hlavní témata jednání patřila mezinárodní bezpečnostní situace, ruská agrese na Ukrajině, rozšiřování NATO a další zahraničně-politické výzvy....

Žofín bude hostit 14. zasedání zastupitelstva Prahy 1

10. března 2024 ve 20:25

V úterý 12. března proběhne od 10 hodin v reprezentační budově Žofín (Slovanský ostrov č. p. 226/2) v Malém sále 14. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 1. Dotazy a interpelace veřejnosti: 17:30 – 18:15 hod. (a dále od 20:00 – 20:45 hod., pokud do té doby nebude ukončeno...

Další články
Nahoru