Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zastupitelé Prahy 11 nesouhlasí s rušením poboček pošty v Benkově a Opatovské
Ilustrační foto: archiv

Zastupitelé Prahy 11 nesouhlasí s rušením poboček pošty v Benkově a Opatovské

Zastupitelé Prahy 11 nesouhlasí se zrušením poboček pošty v Benkově a Opatovské ulici. Na pátečním jednání pověřili vedení radnice znovu jednat se zástupci České pošty o zachování zejména pobočky v Opatovské ulici. Návrh rady městské části schválili zastupitelé Prahy 11. Pošta chce od července kvůli úsporám zrušit v celé zemi 300 poboček. V Praze 11 by to znamenalo konec dvou ze čtyř a v celé metropoli 35 ze 106 pošt. S rušením nesouhlasí většina pražských starostů, jejichž části se plán pošty týká.

„Radě nezbývalo než se pustit do jednání s poštou o zachování zejména pobočky Opatovská. Podnikli jsme některé kroky, včetně usnesení rady. Pokoušela jsem se jednat jménem radnice s poštou. Po našich snahách ale přišlo, že rozhodnutí je neměnné," řekla starostka Šárka Zdeňková (HPP11).

Vedení pošty podle starostky ujišťuje, že pobočka v Podjavorinské ulici, která zůstane, nahradí služby poskytované v Opatovské a Benkově ulici. „Já k tomu mám řadu výhrad a myslím si o tom své," řekla starostka.

Slibu pošty nevěří ani opoziční zastupitel Ondřej Prokop (ANO). „(Pobočka) Podjavorinská je už nyní přeplněná a nevěřím, že to zvládne. Pošta není tak dobře dostupná a já nevěřím proklamacím pošty, že navýší kapacitu tak, aby to zvládla. Jsem tam spádový a už nyní, když tam jdu, tak čekám dlouho a obávám se, že tam bude kolaps," řekl Prokop.

Vedení radnice nabídlo poště, že jí pronajme prostory v Opatovské ulici za jednu korunu ročně. Zástupci pošty to však podle Zdeňkové odmítli. Pro poštu by návrh radnice znamenal roční úsporu asi 400 000 korun, které by zaplatila radnice.

O rušení poboček s poštou jednali také další starostové městských částí, kterých se rušení poboček týká. Většina starostů s rušením poboček nesouhlasí, avšak návrhům jednotlivých radnic pošta dosud nevyhověla.


Autor: ČTK

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru