Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 24°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zastupitelé Prahy 11 nesouhlasí s rušením poboček pošty v Benkově a Opatovské
Ilustrační foto: archiv

Zastupitelé Prahy 11 nesouhlasí s rušením poboček pošty v Benkově a Opatovské

Zastupitelé Prahy 11 nesouhlasí se zrušením poboček pošty v Benkově a Opatovské ulici. Na pátečním jednání pověřili vedení radnice znovu jednat se zástupci České pošty o zachování zejména pobočky v Opatovské ulici. Návrh rady městské části schválili zastupitelé Prahy 11. Pošta chce od července kvůli úsporám zrušit v celé zemi 300 poboček. V Praze 11 by to znamenalo konec dvou ze čtyř a v celé metropoli 35 ze 106 pošt. S rušením nesouhlasí většina pražských starostů, jejichž části se plán pošty týká.

„Radě nezbývalo než se pustit do jednání s poštou o zachování zejména pobočky Opatovská. Podnikli jsme některé kroky, včetně usnesení rady. Pokoušela jsem se jednat jménem radnice s poštou. Po našich snahách ale přišlo, že rozhodnutí je neměnné," řekla starostka Šárka Zdeňková (HPP11).

Vedení pošty podle starostky ujišťuje, že pobočka v Podjavorinské ulici, která zůstane, nahradí služby poskytované v Opatovské a Benkově ulici. „Já k tomu mám řadu výhrad a myslím si o tom své," řekla starostka.

Slibu pošty nevěří ani opoziční zastupitel Ondřej Prokop (ANO). „(Pobočka) Podjavorinská je už nyní přeplněná a nevěřím, že to zvládne. Pošta není tak dobře dostupná a já nevěřím proklamacím pošty, že navýší kapacitu tak, aby to zvládla. Jsem tam spádový a už nyní, když tam jdu, tak čekám dlouho a obávám se, že tam bude kolaps," řekl Prokop.

Vedení radnice nabídlo poště, že jí pronajme prostory v Opatovské ulici za jednu korunu ročně. Zástupci pošty to však podle Zdeňkové odmítli. Pro poštu by návrh radnice znamenal roční úsporu asi 400 000 korun, které by zaplatila radnice.

O rušení poboček s poštou jednali také další starostové městských částí, kterých se rušení poboček týká. Většina starostů s rušením poboček nesouhlasí, avšak návrhům jednotlivých radnic pošta dosud nevyhověla.


Autor: ČTK

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Další články
Nahoru