dnes
Sobota - skorojasno
20°C
zítra
Neděle - jasno
22°C
pozítří
Pondělí - jasno
23°C
Zastupitelé Prahy 11 jsou v preventivní karanténě
Ilustrační foto: archiv

Zastupitelé Prahy 11 jsou v preventivní karanténě

V preventivní karanténě je nyní 40 zastupitelů Prahy 11. Na zasedání, které se konalo 3. září, přišli do kontaktu se zastupitelem nakaženým covidem-19. Testy členové jihoměstského zastupitelstva podstoupili až později, hygienici radnici o nákaze informovali ve středu. ČTK to řekla mluvčí městské části Anna Kočicová.

„Jedná se o preventivní karanténu v délce deseti dnů od dne, kdy bylo zastupitelstvo," řekla Kočicová. Konec preventivní karantény hygienici zastupitelům stanovili na neděli 13. září.

Zastupitelé museli kromě preventivní desetidenní karantény podstoupit také test výtěrem z nosohltanu. Negativním výsledkem PCR testu se podle Kočicové může prokázat například starosta městské části Jiří Dohnal (Piráti). Zda byly některé výsledky pozitivní, mluvčí nesdělila.

Radnice musela kvůli karanténě zrušit jednání některých poradních orgánů. Nesetkali se například členové kontrolního výboru zastupitelstva městské části, dopravní komise nebo komise pro výchovu a vzdělávání.

Pražští hygienici podle radnice doporučili s ohledem na délku trvání zasedání zastupitelstva i prostory, v nichž se zasedání konalo, všem osobám přítomným na zářijovém zasedání zastupitelstva kontaktovat svého praktického lékaře a podstoupit test na covid-19.

V ČR se za více než půl roku nakazilo 32 413 lidí, z nich se téměř 20 800 vyléčilo a 448 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 11 178 lidí. U většiny nakažených má nemoc mírný průběh.

V nemocnicích je podle posledních údajů 249 lidí s prokázanou nákazou, stav 64 z nich hodnotí lékaři jako vážný. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


Zákaz návštěv v celém areálu Všeobecné fakultní nemocnice

Včera v 11:59

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci, jsou od dnešního dne, 18. září, až do odvolání zakázány návštěvy na všech klinikách a odděleních Všeobecné fakultní nemocnice.

Pátý ročník Palm Off Festu je zrušen

Včera v 09:54

Mezinárodní setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest 2020 se vzhledem k omezením spojených s pandemickou krizí přesouvá na podzim následujícího roku. 

Praha chce víc odběrových míst

Včera v 09:05

Na návrh ODS přijalo Zastupitelstvo hlavního města Prahy podporu nových opatření na zamezení šíření koronavirové infekce.

Praha 8 připravila výdej dezinfekce veřejnosti

16. září 2020 ve 22:51

Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 mohou získat 1 litr dezinfekce u stánku na farmářských trzích v Ládví a Karlíně.

Praha 9 zajistila ve svých organizacích plošné testování na covid-19

16. září 2020 ve 21:49

„V organizacích zřizovaných městskou částí Praha 9 jsme zajistili plošné testování v případě podezření na covid-19 v potenciálně zasažené skupině, jako jsou například třídy ve školách a školkách, zaměstnanci na oddělení sociálních služeb,“ uvedl místostarosta deváté městské části Praha 9 Tomáš...

Kvůli covidu-19 je na týden uzavřena ZŠ Donovalská v Praze 11, zaměstanci jsou v karanténě

14. září 2020 v 11:39

Kvůli nákaze covidem-19 je uzavřená Základní škola Donovalská v Praze 11. Na webu školy to uvedl její ředitel Pavel Dittrich. „Třicet zaměstnanců školy, převážně pedagogů, je rozhodnutím hygieniků v karanténě do 19. září,“ sdělil Dittrich. Pokud nedojde ke zhoršení situace nebo k jiným...

Další články
Nahoru