Dnes Úterý - polojasno 29°C
Zítra Středa - obcasny-dest 17°C
Úterý 11. 5. 2021
Svátek má Svatava
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zastupitelé Prahy 11 jsou v preventivní karanténě
Ilustrační foto: archiv

Zastupitelé Prahy 11 jsou v preventivní karanténě

V preventivní karanténě je nyní 40 zastupitelů Prahy 11. Na zasedání, které se konalo 3. září, přišli do kontaktu se zastupitelem nakaženým covidem-19. Testy členové jihoměstského zastupitelstva podstoupili až později, hygienici radnici o nákaze informovali ve středu. ČTK to řekla mluvčí městské části Anna Kočicová.

„Jedná se o preventivní karanténu v délce deseti dnů od dne, kdy bylo zastupitelstvo," řekla Kočicová. Konec preventivní karantény hygienici zastupitelům stanovili na neděli 13. září.

Zastupitelé museli kromě preventivní desetidenní karantény podstoupit také test výtěrem z nosohltanu. Negativním výsledkem PCR testu se podle Kočicové může prokázat například starosta městské části Jiří Dohnal (Piráti). Zda byly některé výsledky pozitivní, mluvčí nesdělila.

Radnice musela kvůli karanténě zrušit jednání některých poradních orgánů. Nesetkali se například členové kontrolního výboru zastupitelstva městské části, dopravní komise nebo komise pro výchovu a vzdělávání.

Pražští hygienici podle radnice doporučili s ohledem na délku trvání zasedání zastupitelstva i prostory, v nichž se zasedání konalo, všem osobám přítomným na zářijovém zasedání zastupitelstva kontaktovat svého praktického lékaře a podstoupit test na covid-19.

V ČR se za více než půl roku nakazilo 32 413 lidí, z nich se téměř 20 800 vyléčilo a 448 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 11 178 lidí. U většiny nakažených má nemoc mírný průběh.

V nemocnicích je podle posledních údajů 249 lidí s prokázanou nákazou, stav 64 z nich hodnotí lékaři jako vážný. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Kontribuce investorů. Poslankyně zve na diskusi

3. května 2021 v 09:57

Poslankyně Monik Červíčková zve na diskusi na téma KONTRIBUCE INVESTORŮ: ANO ČI NE?, která se uskuteční v úterý 4. května od 9:30 hodin on-line. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru