dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Zastupitelé Prahy 10 se definitivně vyjádří k záchraně Ďolíčku
Kotel v Ďolíčku je vždy plný. Foto: bofor.cz

Zastupitelé Prahy 10 se definitivně vyjádří k záchraně Ďolíčku

Zastupitelé Prahy 10 by se na svém dnešním zasedání měli definitivně vyjádřit k záchraně stadionu Ďolíček, na kterém hraje fotbalový klub Bohemians 1905. K transakci, která počítá se směnou pozemků a doplatkem za stadion, se na svém zasedání vyjádřila již v úterý rada hlavního města a jejími připomínkami se včera zabývali radní v Praze 10.

Na základě požadavku pražských radních desátá městská část změnila hodnotu doplatku za stadion Ďolíček o 3,3 miliony korun. „Tato částka byla odvedena jako DPH ze strany Bohemians 1905, která tak bohužel o tyto peníze přijde prakticky za to, že řádně splnila svoji daňovou povinnost,“ poznamenal starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.pro Prahu 10).

Magistrát Praze 10 také navrhoval, aby majetek Bohemians Real (které patří stadion) získala koupí a nikoli s pomocí směny pozemků. „To zrealizovat ale bohužel nejde. Pokoušeli jsme se o to již v roce 2011, ale majitel Ďolíčku to odmítl,“ vysvětlil starosta Zoufalík důvod, proč v tomto bodě radní z Prahy 10 magistrátu nemohli vyhovět.

„Neověřené usnesení magistrátní rady nám hodinu před zasedáním naší rady dovezla asistentka radní Vorlíčkové. Něco takového se nám v Praze 10 nestalo za posledních 12 let,“ upozornil starosta na další zvláštní přístup ze strany magistrátu.

Perličky vedení Prahy aneb Nejlepší obrana? Útok!

Vedení Prahy je v posledních týdnech kritizováno za svou nečinnost, kterou děsí fanoušky „klokanů“, že přijdou o svůj milovaný stadion ve Vršovicích. Jelikož do voleb zbývá už jen týden, nechtějí vrcholní politici dovolit, aby jim kauza „Ďolíček“ vzala moc politických bodů.

Nejlepší obrana? Útok! Jsme obviňováni? Tak začneme obviňovat! Tyto otázky a odpovědi si možná řekli primátor a radní, když připravovali prohlášení, které včera rozeslali médiím.

Zde jsou největší perličky z něj:

Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09):

„Chtěl bych připomenout, že celou kauzu kolem Ďolíčku vyvolala Městská část Praha 10."

„My tak pouze zachraňujeme to, co oni za poslední čtyři roky natropili." (oni jsou myšleni lidé ze současného i předchozího vedení Prahy 10)

Radní Eva Vorlíčková (TOP 09)

„Mým cílem je dohoda v zájmu všech příznivců vršovického fotbalu."

„Jakékoliv další úsilí Městské části Praha 10 v oblasti směny považujeme v tuto chvíli za bezpředmětné."


Další články
Nahoru