dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Zastupitelé Prahy 10 schválili záchranu Ďolíčku. TOP 09 byla proti, ANO nehlasovalo
Legendární Ďolíček ve Vršovicích. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Zastupitelé Prahy 10 schválili záchranu Ďolíčku. TOP 09 byla proti, ANO nehlasovalo

Zastupitelstvo Prahy 10 schválilo výměnu fotbalového stadionu Ďolíček, kde hraje prvoligový tým Bohemians 1905, za jiný pozemek s doplatkem 49 milionů korun. Nevyslyšelo usnesení rady hlavního města, které směnu nedoporučovalo a navrhovalo jen jeho koupi. Pro návrh usnesení bylo 22 zastupitelů, proti čtyři, dva se zdrželi. Nehlasovalo osm lidí, z nichž pět bylo omluvených.

Proti hlasovali pouze zástupci TOP 09, ANO se hlasování zdrželo. Návrh podpořili naopak zastupitelé Desítky pro domácí, ODS, ČSSD, Strany zelených, KSČM a Nezávislí. Schválená transakce počítá se směnou pozemků a doplatkem za stadion.

Na základě požadavku Rady hlavního města dnes Praha 10 změnila hodnotu doplatku za stadion Ďolíček o 3,3 milióny korun, které byly odvedeny ze strany Bohemians 1905 jako DPH.

„Návrh primátora Hudečka na to, aby se stadion a pozemky pod ním vykoupil, a nikoliv vyměnil za sousední pozemky, byl zcela neproveditelný. Pro majitele totiž byla výměna pozemků hlavní podmínkou toho, aby na obchod vůbec přistoupil. TOP 09 opět ukázala, že ji o záchranu stadionu vůbec nejde,“ konstatoval starosta Bohumil Zoufalík (Nez. pro Prahu 10).

Schválili i pronájem stadionu za korunu ročně

Dnešní návrh do zastupitelstva předložil radní Petr Vozobule z Desítky pro domácí, který jednání o koupi stadionu vedl poslední tři roky. „Záměr záchrany stadionu jsme měli v programovém prohlášení pro toto volební období a já ve svém hlasování tento slib daný našim občanům hodlám splnit,“ doplnil ve vzrušené debatě předcházející úspěšnému hlasování bývalý starosta a zastupitel za ODS Milan Richter.

Praha 10 již schválila i významnou pomoc fotbalovému klubu Bohemians 1905 – uzavřela s ním smlouvu na pronájem stadionu za symbolickou korunu na rok po dobu 20 let. Tato smlouva vejde v platnost v okamžiku převodu stadionu do majetku městské části a souvisejícího zápisu do katastru nemovitostí.

Tento zápis by měl procesně ještě potvrdit příslušný odbor pražského magistrátu, protože Praha 10 stadion i pozemek pod ním pořídila za své peníze fakticky do majetku hlavního města.

Kdo nehlasoval pro výměnu fotbalového stadionu Ďolíček?

Hlasovali proti:

Jan Šnajdr (TOP 09)

Jan Sandner (TOP 09)

Pavlína Hájková (TOP 09)

Martin Uhlíř (Nezařazení)

Zdrželi se:

Michal Narovec (TOP 09)

Radek Lojda (TOP 09)

Nehlasovali:

Blanka Espinoza (TOP 09)

Tomáš Ján (ODS)

Viktor Lojík (TOP 09)

Kamila Procházková (TOP 09)

Martina Suchá (Desítka pro domácí)

Zdeněk Vávra (SZ)

Jindřich Nepevný (ANO)

Radmila Kleslová (ANO)


Další články
Nahoru