dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Pražská politika

Zastupitelé odmítli úpravu budované budovy archivu na Chodovci

Pražští zastupitelé dnes odmítli úpravu budovaného městského archivu na Chodovci. V návrhu byly změny stavby před dokončením za více než 130 milionů korun. Pro archivaci dat i tiskovin měly zajistit modernější technologie, které by odpovídaly zákonu o kybernetické bezpečnosti. Stavba bude po dnešním nepřijetí usnesení dál zakonzervovaná, což měsíčně stojí 1,3 milionu až dva miliony korun podle počasí.

Budova měla původně stát 530 milionů korun, nová varianta by měla být podle radního Jana Wolfa (KDU-ČSL/Trojkoalice) o sedm milionů levnější.

Hotová je hrubá stavba, další práce už pět měsíců stojí, její správa si vyžádala už deset milionů korun. V zimních měsících je třeba budovu vyhřívat, cena na správu a ostrahu tak stoupá ke dvěma milionům korun měsíčně.

Rozestavěná budova na Chodovci má Praze poskytnout 6300 metrů čtverečních plochy. Sídlit v nich má datové centrum, centrum digitalizace a archiv elektronických dokumentů a archiv téměř 17 000 metrů spisového materiálu. Poskytnout má prostor pro dalších 30 až 50 let, napsala ČTK.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru