dnes
Středa - obcasny-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - snih-dest
4°C
Zastupitelé dali zelenou škole v Šeberově, předcházela tomu hádka
Ilustrační foto: sxc.hu

Zastupitelé dali zelenou škole v Šeberově, předcházela tomu hádka

Pražští zastupitelé schválili změnu územního plánu, na základě kterého by v budoucnu mohla být v městské části Šeberov vybudována základní škola.

Do školy, která by mohla začít fungovat za několik let, by mohly chodit i děti z okolních míst – třeba z Kunratic. Jelikož rada města původně navrhovala změnu územního plánu nepodpořit, strhla se diskuse.

„Ty děti existují už nyní. Víte, kam nyní chodí do školy a kdo to platí?“ zeptal se jízlivě zastupitel a starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský (ODS).

„Víme. Chodí do školy na Jižním Městě a platí to Praha 11,“ reagovala zastupitelka Helena Chudomelová (TOP 09). Podle Mlejnského se Praha 11 potýká s nedostatkem míst ve školách, takže by školu v Šeberově uvítal i proto.

Radní pro školství Ludimila Štvánová (TOP 09) uvedla, že pro vznik školy je, vyděsila ji ale cena školy. Zastupitelka Aleksandra Udženija (ODS) řekla, že stavba školy by měla vyjít na 200 až 250 milionů korun, což je podle ní neporovnatelně málo oproti například půl miliardě, která jde na Útvar rozvoje hlavního města Prahy.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru