dnes
Úterý - skorojasno
24°C
zítra
Středa - zatazeno
23°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
24°C
Pražská politika

Zastupitel Prahy 2 Perlín složil mandát, nahradil jej Růžička

V zastupitelském klubu ODS v Praze 2 došlo ke změně. Radim Perlín rezignoval na mandát člena zastupitelstva, nahradil jej Adam Růžička, který byl po loňských volbách „první pod čarou". 

Pondělní zasedání zastupitelstva proběhlo již bez Radima Perlína. Jeho písemná rezignace na zastupitelský mandát byla starostce Janě Černochové (ODS) doručena 25. listopadu. Místo člena zastupitelstva zaujmul Adam Růžička, kterému Rada městské části vydala osvědčení o nastoupení do této funkce a který složil slib zastupitele právě na pondělním zastupitelstvu.

„Radimu Perlínovi bych chtěla za celou městskou část poděkovat za jeho dlouholetou práci komunálního politika a zastupitele. Oceňuji, s jakým nasazením pracoval dlouhých jedenadvacet let ve prospěch občanů Prahy 2 a přeji mu hodně štěstí v jeho působení na akademické půdě. Zároveň jsem ráda, že bude i nadále působit ve výborech a komisích městské části, takže dneškem naše spolupráce nekončí,“ uvedla starostka Černochová.

Loňské komunální volby v Praze 2 vyhrála s výrazným náskokem Občanská demokratická strana. Dostala 32,34 % hlasů a má v pětatřicetičlenném zastupitelstvu 13 zastupitelů. Adam Růžička byl na kandidátní listině občanských demokratů na čtrnáctém místě, byl tedy prvním náhradníkem. Radim Perlín měl na kandidátce jedenáctou pozici.


Zasedání zastupitelů Prahy 4 se bude konat ve středu. Jaký je program?

Včera v 11:50

Jedenácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 23. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice v Táborské ulici (sál 301).

Zastupitelé Prahy 1 se mimořádně sejdou kvůli hazardu

7. září 2020 ve 22:43

Na základě žádosti členů zastupitelstva bylo na středu 9. září na 9:00 hodin svoláno do Galerie 1 (Štěpánská 47) mimořádné jednání Zastupitelstva MČ Praha 1. Všichni přítomní musí mít ochranné prostředky dýchacích cest.

Další články
Nahoru