dnes
Středa - zatazeno
5°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
12°C
Pražská politika

Zastupitel Prahy 2 Perlín složil mandát, nahradil jej Růžička

V zastupitelském klubu ODS v Praze 2 došlo ke změně. Radim Perlín rezignoval na mandát člena zastupitelstva, nahradil jej Adam Růžička, který byl po loňských volbách „první pod čarou". 

Pondělní zasedání zastupitelstva proběhlo již bez Radima Perlína. Jeho písemná rezignace na zastupitelský mandát byla starostce Janě Černochové (ODS) doručena 25. listopadu. Místo člena zastupitelstva zaujmul Adam Růžička, kterému Rada městské části vydala osvědčení o nastoupení do této funkce a který složil slib zastupitele právě na pondělním zastupitelstvu.

„Radimu Perlínovi bych chtěla za celou městskou část poděkovat za jeho dlouholetou práci komunálního politika a zastupitele. Oceňuji, s jakým nasazením pracoval dlouhých jedenadvacet let ve prospěch občanů Prahy 2 a přeji mu hodně štěstí v jeho působení na akademické půdě. Zároveň jsem ráda, že bude i nadále působit ve výborech a komisích městské části, takže dneškem naše spolupráce nekončí,“ uvedla starostka Černochová.

Loňské komunální volby v Praze 2 vyhrála s výrazným náskokem Občanská demokratická strana. Dostala 32,34 % hlasů a má v pětatřicetičlenném zastupitelstvu 13 zastupitelů. Adam Růžička byl na kandidátní listině občanských demokratů na čtrnáctém místě, byl tedy prvním náhradníkem. Radim Perlín měl na kandidátce jedenáctou pozici.


Kandidáti na předsedu KDU-ČSL se utkají v debatě

15. ledna 2020 v 05:59

Kandidáti na post předsedy KDU-ČSL, kterými jsou poslanci Jan Bartošek a Marian Jurečka a europoslanec Tomáš Zdechovský, se utkají v debatě v pátek 17. ledna od 14 hodin v Obecním domě v Praze. Debata bude rozdělena do tří bloků a bude přenášena živě na webu a facebooku KDU-ČSL a také na...

Gesce nových radních Prahy 1

14. ledna 2020 ve 23:41

Na mimořádném zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 1, konaném v úterý 14. ledna, odvolali zastupitelé dosavadní Radu MČ Praha 1 i předsedy Výborů ZMČ Praha 1 a zvolili nové vedení.

Další články
Nahoru