dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Zastupitel Březina: primátor lhal, žádám omluvu!
Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) a zastupitel Karel Březina (ČSSD) ještě v době, kdy vládla městu koalice občanských a sociálních demokratů. Foto: archiv

Zastupitel Březina: primátor lhal, žádám omluvu!

Opoziční zastupitel Karel Březina (ČSSD) navrhl do programu dnešního jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy zařadit informaci pražské rady o aktuálním stavu projektu Opencard. Zastupitelstvo o tom odmítlo jednat, pro zařazení nového bodu se vyslovili jen opoziční zastupitelé z ČSSD, KSČM a jedna zastupitelka ODS.

Březina uvedl, že důvodem, proč chtěl o bodu jednat, není to, že se v médiích spekuluje o tom, že Police ČR šetří zakázku na magistrátu.

Důvody měl jiné. „Naprosto lživé informace pana primátora v televizním pořadu Otázky Václava Moravce, které uvedl na moji adresu,“ řekl Březina.

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) v televizi řekl: „Podle informací, které mám, byla cena podpory, že to firma Haguess dodává, domluvena ještě za pana náměstka Březiny, za pět milionů měsíčně. Paní radní v jednání s firmou Hages dohodla podporu 2,4 milionu korun měsíčně.“ Měl na mysli radní Evu Vorlíčkovou (TOP 09)

Trestní oznámení nevylučuje

„Vyzývám primátora, nebo ty, co mu podstrčili tyto lživé informace, aby přednesl důkazy na zastupitelstvu, nebo se omluvil. Se společností Haguess jsem nikdy nejednal, a to zcela záměrně, nikdy jsem s ní nic nedomluvil,“ řekl Březina. Dodal, že se nemohl bránit v televizním pořadu.

A co Březina chystá, když bod na jednání zastupitelstva nebyl schválen? „Budu žádat omluvu písemně, pak zvážím další kroky,“ řekl pro Pražský patriot. Na náš dotaz, zda zvažuje podat trestní oznámení, řekl: „Nevylučuji to, ani nepotvrzuji.“

Přednost dává omluvě. „Očekávám, že když někdo lže, tak se má omluvit, může se omluvit třeba tím, že měl špatné podklady," dodal.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru