Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - zatazeno 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Na schůzce, kterou iniciovala druhá městská část, se její zástupci setkali s developerem, který památkově chráněnou budovu získal od předchozího majitele. 

„Těší nás, že po dlouhých letech nejistoty máme nyní partnera, se kterým můžeme společně na záchraně nádraží Vyšehrad pracovat. Máme před sebou dlouhou cestu, ale setkání a vzájemnou komunikaci vnímáme jako první krok k obnově a revitalizaci tohoto významného kulturního dědictví. Chceme, aby nádraží Vyšehrad bylo do budoucna z hlediska funkčnosti chloubou nejen naší městské části, ale celé Prahy," uvedl k setkání místostarosta Recman, který má v gesci oblast výstavby a územního rozvoje.

Developer zástupcům Prahy 2 představil samotný projekt, který je plně v rámci platného Územního plánu a počítá se zachováním stávající historické budovy nádraží. Ta bude koncipována jako multifunkční a bude zahrnovat i byty standardní velikosti. 

V jejím přízemí se bude nacházet občanská vybavenost a projekt bude zahrnovat také dostatečné množství podzemních parkovacích stání v souladu s Pražskými stavebními předpisy. Ve dvou nových budovách pak budou další bytové jednotky určené pro trvalé bydlení. 

V rámci dohody s městskou částí také developer přislíbil, že provede první nezbytné kroky vedoucí k zabezpečení budovy a jejího okolí, tak aby se zabránilo dalšímu poškození. Tento záměr detailně představí na příštím setkání. Plán zahrnuje i samotné zakrytí objektu, které by mělo být hotové do konce března.


Autor: red

Primátor Svoboda zavítal v rámci návštěv v městských částech také do Řep

29. března 2024 v 19:57

Jednání o hotových, rozestavěných, ale i plánovaných projektech tvořilo hlavní část programu primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) během jeho návštěvy Prahy 17, kterou tvoří městská čtvrť Řepy. Setkání s představiteli místní radnice se uskutečnilo ve středu...

Zastupitelé Prahy 1 odvolali Čižinského z funkce předsedy Kontrolního výboru

13. března 2024 v 09:17

Pavla Čižinského (Praha 1 Sobě) z funkce předsedy Kontrolního výboru odvolalo na svém zasedání v úterý 12. března Zastupitelstvo Prahy 1. Návrh na odvolání podpořila většina 14 z celkem 27 zastupitelů. Důvodem jsou pochybení Čižinského v tzv. kauze Donlič. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí...

Další články
Nahoru