Dnes Neděle - oblacno 14°C
Zítra Pondělí - bourky 16°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zástupci radnice Prahy 11 se budou častěji setkávat s nespokojenými řediteli základních škol
Jednou ze škol zřizovaných jedenáctou městskou částí je ZŠ Květnového vítězství. Foto: kvetnak.cz

Zástupci radnice Prahy 11 se budou častěji setkávat s nespokojenými řediteli základních škol

Členové zastupitelského klubu Pirátů v Praze 11 chtějí komunikaci mezi řediteli základních škol zřizovaných Prahou 11 a radnicí zlepšit prostřednictvím pravidelných schůzek ředitelů s radními pro majetek, finance a školství. ČTK o tom včera informovala radní Prahy 11 Zuzana Ujhelyiová (Piráti), která má ve své gesci oblast školství. Piráti tak reagovali na otevřený dopis, který radním Prahy 11 minulý týden zaslali ředitelé jihoměstských ZŠ. Ti v dopise vyjádřili nespokojenost se spoluprací se zřizovatelem.

Vedení jihoměstských škol kritizovalo mimo jiné to, že od svého zřizovatele dostávají nejednoznačné a chaotické pokyny a nemohou se účastnit jednání, které přímo ovlivňují jejich práci a rozhodování jako například jednání k rozpočtu pro školství, k účtování dotací nebo k elektronickým zápisům. Dopis, zaslaný radním městské části ve čtvrtek 11. února, podepsali ředitelé všech devíti základních škol, které Praha 11 zřizuje.

Podle Pirátů Prahy 11 je školství v městské části „ve velmi dobré kondici", jak uvedli v prohlášení. Ředitelé byli podle Pirátů o nových projektech ve školství informovaní na poradách. Ty se konaly několikrát ročně. Na elektronickou formu, kterou ředitelé kritizovali, se komunikace podle Pirátů omezila v době mimořádného stavu kvůli covidu-19.

Nově by se setkání s řediteli měla konat každý měsíc. Za důsledek současné pandemické situace a měnících se okolností Piráti označili i případné nejasnosti a nejistotu, s nimiž se ředitelé mohli potýkat.

Piráti rovněž odmítli, že by školám nebyla poskytovaná podpora při žádání o dotace a granty a součinnost při financování projektů. „Veškeré změny, které provede magistrát hlavního města Prahy či ministerstvo (školství), jsou dodávány v předstihu a s přesným postupem a vysvětlením. Pokud je některé účetní něco nejasného, vždy následuje dovysvětlení," píše se v prohlášení.

Zastupitelský klub ANO v Praze 11 v pátek 12. února na svém FB uvedl, že Praha 11 čelí „manažerskému selhání v řízení gesce školství ze strany radní Zuzany Ujhelyiové„. Podle nich se na Jižním Městě „ještě nestalo, aby se všichni ředitelé základních škol takto silně vymezili vůči členovi rady městské části“. Členové zastupitelského klubu ANO proto navrhli zřízení pracovní skupiny.

Na Jižním Městě vládne koalice Pirátů, ANO, ODS, TOP 09 a STAN. Městská část, kde žije 77 600 obyvatel, zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů.


Autor: ČTK

Slovenská prezidenta Čaputová uctila památku parašutistů z operace Anthropoid

27. května 2022 v 18:16

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zahájila dnes svou návštěvu Prahy v Resslově ulici uctěním památky československých parašutistů Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří před 80 lety uskutečnili atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Prezidenta Miloše Zemana při...

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Další články
Nahoru