Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - zatazeno 3°C
Pondělí 1. 3. 2021
Svátek má Bedřich
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zástupci radnice Prahy 11 se budou častěji setkávat s nespokojenými řediteli základních škol
Jednou ze škol zřizovaných jedenáctou městskou částí je ZŠ Květnového vítězství. Foto: kvetnak.cz

Zástupci radnice Prahy 11 se budou častěji setkávat s nespokojenými řediteli základních škol

Členové zastupitelského klubu Pirátů v Praze 11 chtějí komunikaci mezi řediteli základních škol zřizovaných Prahou 11 a radnicí zlepšit prostřednictvím pravidelných schůzek ředitelů s radními pro majetek, finance a školství. ČTK o tom včera informovala radní Prahy 11 Zuzana Ujhelyiová (Piráti), která má ve své gesci oblast školství. Piráti tak reagovali na otevřený dopis, který radním Prahy 11 minulý týden zaslali ředitelé jihoměstských ZŠ. Ti v dopise vyjádřili nespokojenost se spoluprací se zřizovatelem.

Vedení jihoměstských škol kritizovalo mimo jiné to, že od svého zřizovatele dostávají nejednoznačné a chaotické pokyny a nemohou se účastnit jednání, které přímo ovlivňují jejich práci a rozhodování jako například jednání k rozpočtu pro školství, k účtování dotací nebo k elektronickým zápisům. Dopis, zaslaný radním městské části ve čtvrtek 11. února, podepsali ředitelé všech devíti základních škol, které Praha 11 zřizuje.

Podle Pirátů Prahy 11 je školství v městské části „ve velmi dobré kondici", jak uvedli v prohlášení. Ředitelé byli podle Pirátů o nových projektech ve školství informovaní na poradách. Ty se konaly několikrát ročně. Na elektronickou formu, kterou ředitelé kritizovali, se komunikace podle Pirátů omezila v době mimořádného stavu kvůli covidu-19.

Nově by se setkání s řediteli měla konat každý měsíc. Za důsledek současné pandemické situace a měnících se okolností Piráti označili i případné nejasnosti a nejistotu, s nimiž se ředitelé mohli potýkat.

Piráti rovněž odmítli, že by školám nebyla poskytovaná podpora při žádání o dotace a granty a součinnost při financování projektů. „Veškeré změny, které provede magistrát hlavního města Prahy či ministerstvo (školství), jsou dodávány v předstihu a s přesným postupem a vysvětlením. Pokud je některé účetní něco nejasného, vždy následuje dovysvětlení," píše se v prohlášení.

Zastupitelský klub ANO v Praze 11 v pátek 12. února na svém FB uvedl, že Praha 11 čelí „manažerskému selhání v řízení gesce školství ze strany radní Zuzany Ujhelyiové„. Podle nich se na Jižním Městě „ještě nestalo, aby se všichni ředitelé základních škol takto silně vymezili vůči členovi rady městské části“. Členové zastupitelského klubu ANO proto navrhli zřízení pracovní skupiny.

Na Jižním Městě vládne koalice Pirátů, ANO, ODS, TOP 09 a STAN. Městská část, kde žije 77 600 obyvatel, zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů.


Praha 2: Omezení činnosti matričního úřadu

Včera ve 20:58

Od pondělí 1. března bude z důvodu karanténního opatření dočasně omezena matriční agenda radnice Prahy 2. V provozu zůstává pouze vydávání matričních dokladů.

V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

26. února 2021 v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

25. února 2021 v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Další články
Nahoru