Dnes Sobota - zatazeno 9°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zástupci radnice Prahy 11 se budou častěji setkávat s nespokojenými řediteli základních škol
Jednou ze škol zřizovaných jedenáctou městskou částí je ZŠ Květnového vítězství. Foto: kvetnak.cz

Zástupci radnice Prahy 11 se budou častěji setkávat s nespokojenými řediteli základních škol

Členové zastupitelského klubu Pirátů v Praze 11 chtějí komunikaci mezi řediteli základních škol zřizovaných Prahou 11 a radnicí zlepšit prostřednictvím pravidelných schůzek ředitelů s radními pro majetek, finance a školství. ČTK o tom včera informovala radní Prahy 11 Zuzana Ujhelyiová (Piráti), která má ve své gesci oblast školství. Piráti tak reagovali na otevřený dopis, který radním Prahy 11 minulý týden zaslali ředitelé jihoměstských ZŠ. Ti v dopise vyjádřili nespokojenost se spoluprací se zřizovatelem.

Vedení jihoměstských škol kritizovalo mimo jiné to, že od svého zřizovatele dostávají nejednoznačné a chaotické pokyny a nemohou se účastnit jednání, které přímo ovlivňují jejich práci a rozhodování jako například jednání k rozpočtu pro školství, k účtování dotací nebo k elektronickým zápisům. Dopis, zaslaný radním městské části ve čtvrtek 11. února, podepsali ředitelé všech devíti základních škol, které Praha 11 zřizuje.

Podle Pirátů Prahy 11 je školství v městské části „ve velmi dobré kondici", jak uvedli v prohlášení. Ředitelé byli podle Pirátů o nových projektech ve školství informovaní na poradách. Ty se konaly několikrát ročně. Na elektronickou formu, kterou ředitelé kritizovali, se komunikace podle Pirátů omezila v době mimořádného stavu kvůli covidu-19.

Nově by se setkání s řediteli měla konat každý měsíc. Za důsledek současné pandemické situace a měnících se okolností Piráti označili i případné nejasnosti a nejistotu, s nimiž se ředitelé mohli potýkat.

Piráti rovněž odmítli, že by školám nebyla poskytovaná podpora při žádání o dotace a granty a součinnost při financování projektů. „Veškeré změny, které provede magistrát hlavního města Prahy či ministerstvo (školství), jsou dodávány v předstihu a s přesným postupem a vysvětlením. Pokud je některé účetní něco nejasného, vždy následuje dovysvětlení," píše se v prohlášení.

Zastupitelský klub ANO v Praze 11 v pátek 12. února na svém FB uvedl, že Praha 11 čelí „manažerskému selhání v řízení gesce školství ze strany radní Zuzany Ujhelyiové„. Podle nich se na Jižním Městě „ještě nestalo, aby se všichni ředitelé základních škol takto silně vymezili vůči členovi rady městské části“. Členové zastupitelského klubu ANO proto navrhli zřízení pracovní skupiny.

Na Jižním Městě vládne koalice Pirátů, ANO, ODS, TOP 09 a STAN. Městská část, kde žije 77 600 obyvatel, zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů.


Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

Dnes v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru