Dnes Úterý - mlha 3°C
Zítra Středa - oblacno 5°C
Úterý 2. 3. 2021
Svátek má Anežka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KomentářeKoronavirus

Zástupci Prahy 6: Berme boj s koronavirem vážně, ministr Prymula nejde příkladem

Nerozumíme chování ministra zdravotnictví, opatření vůči koronaviru je nutné dodržovat, zní shodně od nejvyšších volených představitelů městské části Praha 6 – starosty Ondřeje Koláře, statutárního místostarosty Jakuba Stárka a místostarosty Jana Laciny. Reagují tak na aktuální politickou kauzu, kdy podle fotografií médií ministr zdravotnictví Roman Prymula i přes vládní protikoronavirová omezení absolvoval osobní schůzku v uzavřené restauraci. 

„Mám pochopení pro vládní nařízení a restrikce. Přestože jsou uváděna v život chaoticky, tak mají smysl a chrání životy. Nemohu ale mít pochopení pro ministra, který je sám neváhal porušit a ještě se teď vymlouvá jako malé dítě. Skutečně nevím, jak teď máme my starostové po lidech chtít, aby na radnicích i mimo ně dodržovali všechna pravidla. Lidé jsou právem naštvaní,“ říká starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) a dodává: „Přesto všechny moc prosím, aby se chovali odpovědně. Exces několika jedinců nesmí být vnímán jako pokyn k anarchii. My dál budeme dělat vše, co je v našich silách, abychom Prahu 6 udrželi v chodu a naše sousedy co nejvíc v bezpečí. Chci poděkovat všem kolegům, kdo v tomto pomáhají a všem sousedům z Prahy 6, že si neberou špatné příklady a chovají se odpovědně.“ 

Městská část již počátkem koronavirové nákazy v Česku přistoupila k dezinfikování veřejných prostor – pravidelně se tak dezinfikují lavičky, dětská hřiště či stanice hromadné dopravy v Praze 6. Radnice rovněž zajišťuje dezinfikování školních budov a vnitřních prostor úřadu městské části. Sociálním a zdravotním zařízením, stejně jako základním a mateřským školám několikrát také dodala ochranné prostředky.

„Zrovna v pátek jsme řešili v Radě městské části Praha 6, jak efektivně pomoci restauracím a dalším provozovnám, které ministr zdravotnictví svým rozhodnutím letos už podruhé uzavřel. Situace je totiž ve druhé vlně mnohem vážnější než na jaře, přesto striktně dodržujeme všechna vládní nařízení, rušíme od března jednu kulturní či sportovní akci za druhou a na úřadě úzkostlivě dodržujeme všechna hygienická nařízení tajemníka úřadu. Z chování pana ministra Prymuly, který je symbolem nouzového stavu, mi zůstává rozum stát," konstatuje místostarosta pro správu majetku, kulturu, sport a volný čas Jan Lacina (STAN).

„Obecně nejsem příznivec toho, aby se komunální politici vyjadřovali k politice celostátní. Velice mne však znepokojuje nedůvěryhodné vystupování, kterého jsme nyní u pana ministra zdravotnictví svědky. To není dobrý signál vůči veřejnosti a zejména těm, kteří jsou pandemií a vládními restrikcemi citelně zasaženi. V naší městské části vnímáme koronavirovou pandemii se vší vážností a tak tomu rozhodně bude i nadále,“ připojuje statutární místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS), jenž zodpovídá za územní rozvoj a informační technologie.

Stál tak mj. za spuštěním nového Geoportálu Prahy 6, kde si obyvatelé městské části mohou snadno vyhledat například restaurace s výdejním okénkem. „Je to cesta, jak podpořit místní podnikatele, kteří se snaží v mezích vládních nařízení dále poskytovat svoje služby. Řada obyvatel šestky chce zároveň podpořit své oblíbené restaurace. Právě geoportál je jakýmsi průsečíkem této solidarity,“ doplňuje Jakub Stárek.


Dětská hřiště a sportoviště Prahy 13 jsou uzavřena

Včera v 19:44

V návaznosti na důrazné doporučení vlády jsou ve třinácté městské části od 1. března uzavřena všechna dětská a sportovní hřiště.

Očkovací centrum v O2 universum se otevře 11. dubna

Včera v 16:32

Velkokapacitní očkovací centrum v pražské hale O2 universum začne fungovat 11. dubna, o dva dny dříve projde testem. Po dnešním jednaní s šéfy krajských nemocnic to uvedl na sociálních sítích premiér Andrej Babiš (ANO).

Dětská hřiště v Praze 2 zůstanou otevřená, budou dezinfikována

Včera ve 13:06

Dětská hřiště pro nejmenší na Dvojce zůstanou otevřená. Od pondělí 1. března vstupují v platnost nová vládní opatření, která mimo jiné uzavírají základní a mateřské školy, a také poprvé jesle a dětské skupiny.

V neděli přibylo v Praze 944 nakažených

Včera v 11:17

V Praze v neděli přibylo 944 potvrzených případů nemoci covid-19. V porovnání se sobotou jich bylo zhruba o 290 méně, proti minulé neděli ale o 155 více, uvedla ČTK.

Startuje druhá vlna očkování. Registrovat se v ní můžou senioři a seniorky nad 70 let.

Včera v 11:03

Do další fáze očkování se budou moct ode dneška zapojit i lidé starší 70ti let. Dle domluvy s krajskými koordinátory budou nyní očkovat také praktičtí lékaři. Stále je nutná registrace, v případě potřeby s ní pomůžou operátoři organizace ŽIVOT 90 na krizové lince, kterou zřídil magistrát hlavního...

Očkování imobilních seniorů zahájila Praha 1

28. února 2021 ve 21:33

Nemocnice Na Františku, zřizovaná Prahou 1, už naočkovala více než dva tisíce lidi. Od pátku 26. února zahájil navíc její mobilní tým očkování imobilních pacientů starších osmdesáti let v jejich domácím prostředí.

Praha 13 zajistila dezinfekci pro bytová družstva a SVJ

27. února 2021 v 16:56

V návaznosti na zhoršující se epidemickou situaci a na přijatá opatření proti šíření koronaviru bude Praha 13 opět vydávat pro potřeby bytový družstev a SVJ dezinfekci.  

Školy i školky Prahy 2 jsou připraveny pomoci

27. února 2021 ve 14:49

Radnice Prahy 2 aktivovala sběrnou školu i školku, aby zajistila péči o děti pro zaměstnance klíčových profesí jako jsou lékaři, policisté, sociální pracovní a další.

Praha 15: Registrace k očkování 70+

27. února 2021 v 10:40

Od 1. března mají možnost se registrovat k očkování také senioři 70+. Radnice patnácté městské části je připravena pomoci s registrací.

Další články
Nahoru