dnes
Středa - zatazeno
0°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
0°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
KomentářeKoronavirus

Zástupci Prahy 6: Berme boj s koronavirem vážně, ministr Prymula nejde příkladem

Nerozumíme chování ministra zdravotnictví, opatření vůči koronaviru je nutné dodržovat, zní shodně od nejvyšších volených představitelů městské části Praha 6 – starosty Ondřeje Koláře, statutárního místostarosty Jakuba Stárka a místostarosty Jana Laciny. Reagují tak na aktuální politickou kauzu, kdy podle fotografií médií ministr zdravotnictví Roman Prymula i přes vládní protikoronavirová omezení absolvoval osobní schůzku v uzavřené restauraci. 

„Mám pochopení pro vládní nařízení a restrikce. Přestože jsou uváděna v život chaoticky, tak mají smysl a chrání životy. Nemohu ale mít pochopení pro ministra, který je sám neváhal porušit a ještě se teď vymlouvá jako malé dítě. Skutečně nevím, jak teď máme my starostové po lidech chtít, aby na radnicích i mimo ně dodržovali všechna pravidla. Lidé jsou právem naštvaní,“ říká starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) a dodává: „Přesto všechny moc prosím, aby se chovali odpovědně. Exces několika jedinců nesmí být vnímán jako pokyn k anarchii. My dál budeme dělat vše, co je v našich silách, abychom Prahu 6 udrželi v chodu a naše sousedy co nejvíc v bezpečí. Chci poděkovat všem kolegům, kdo v tomto pomáhají a všem sousedům z Prahy 6, že si neberou špatné příklady a chovají se odpovědně.“ 

Městská část již počátkem koronavirové nákazy v Česku přistoupila k dezinfikování veřejných prostor – pravidelně se tak dezinfikují lavičky, dětská hřiště či stanice hromadné dopravy v Praze 6. Radnice rovněž zajišťuje dezinfikování školních budov a vnitřních prostor úřadu městské části. Sociálním a zdravotním zařízením, stejně jako základním a mateřským školám několikrát také dodala ochranné prostředky.

„Zrovna v pátek jsme řešili v Radě městské části Praha 6, jak efektivně pomoci restauracím a dalším provozovnám, které ministr zdravotnictví svým rozhodnutím letos už podruhé uzavřel. Situace je totiž ve druhé vlně mnohem vážnější než na jaře, přesto striktně dodržujeme všechna vládní nařízení, rušíme od března jednu kulturní či sportovní akci za druhou a na úřadě úzkostlivě dodržujeme všechna hygienická nařízení tajemníka úřadu. Z chování pana ministra Prymuly, který je symbolem nouzového stavu, mi zůstává rozum stát," konstatuje místostarosta pro správu majetku, kulturu, sport a volný čas Jan Lacina (STAN).

„Obecně nejsem příznivec toho, aby se komunální politici vyjadřovali k politice celostátní. Velice mne však znepokojuje nedůvěryhodné vystupování, kterého jsme nyní u pana ministra zdravotnictví svědky. To není dobrý signál vůči veřejnosti a zejména těm, kteří jsou pandemií a vládními restrikcemi citelně zasaženi. V naší městské části vnímáme koronavirovou pandemii se vší vážností a tak tomu rozhodně bude i nadále,“ připojuje statutární místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS), jenž zodpovídá za územní rozvoj a informační technologie.

Stál tak mj. za spuštěním nového Geoportálu Prahy 6, kde si obyvatelé městské části mohou snadno vyhledat například restaurace s výdejním okénkem. „Je to cesta, jak podpořit místní podnikatele, kteří se snaží v mezích vládních nařízení dále poskytovat svoje služby. Řada obyvatel šestky chce zároveň podpořit své oblíbené restaurace. Právě geoportál je jakýmsi průsečíkem této solidarity,“ doplňuje Jakub Stárek.


Ministra prý příště napadne, aby se mohli lidi nerespektující zákaz vycházení mlátit holemi

Včera v 09:16

Návrh, aby hygienici mohli lézt lidem do mobilů, je úplně skvělý. Ještě lepší by teda bylo, aby mohli mlátit lidi nerespektující zákaz vycházení holemi jako v Indii. Ale to pana ministra Blatného napadne až příště.

Tyto nápady jsou podle něj tak šílené, že jde buď o nejapný žert, nebo o přípravu na další výměnu ministra

30. listopadu 2020 ve 23:49

„Centrální úřad Státní hygienické služby má mít podle nového návrhu možnost rozhodovat o zavádění opatření či trasování mobilních telefonů. Tyto nápady jsou tak šílené, že jde buď o nejapný žert, nebo o přípravu na další výměnu ministra zdravotnictví. Již při prvních pokusech Ministerstva...

Komentář: Argumentace ke změně datumu rozvolnění je nesrozumitelná

30. listopadu 2020 v 11:43

Stejně jako většina provozovatelů služeb jsme i my na základě metodiky PES spoléhali na otevření ještě v listopadu, tedy dnes. Připravili jsme naše provozovny Saunia na otevření v rámci dodržení nařízených opatření, zavedli online rezervační systém a spustili marketingové kampaně s týdenním...

Nesou plnou odpovědnost za Zemanův pokus hrající do rukou Kremlu, tvrdí Pehe

30. listopadu 2020 v 08:57

Strany, které odmítly v Poslanecké sněmovně ústavní žalobu na Zemana, schválenou Senátem, nesou plnou odpovědnost za nejnovější pokus Zemana rozvrátit bezpečnost státu, který hraje přímo do rukou Kremlu.

Podle Kalouska jsme padlý stát a naše cesta zpět bude dlouhá

30. listopadu 2020 v 08:50

Prezident České republiky bojuje proti zpravodajské službě svého státu v zájmu cizí velmoci. Nic víc, nic méně. Přesto se ve sněmovně najde výrazná většina, u které mu to projde. Jsme padlý stát a cesta zpět mezi civilizované země bude těžká a dlouhá.

Šafr: Za tohle to Babiš celé ještě schytá

29. listopadu 2020 v 09:07

Na Babišův útok na novináře z Deníku Referendum reaguje řada evropských organizací a obrací se na Jourovou. Jsem rád, že naše výzva nezapadla. Babiš se neobtěžoval ani odpovědět, ale on to celé ještě schytá. Nenecháme si jeho chování líbit.

Jana Černochová: Ruské a čínské firmy by měly být v zakázce „Dukovany“ mimo hru

26. listopadu 2020 v 09:22

Občanští demokraté považují jadernou energii za důležitou součást energetického mixu ČR. Ruské a čínské firmy by ale podle nich měly být vyřazeny z účasti v tendru o dostavbu Dukovan. První místopředsedkyně poslaneckého klubu Jana Černochová argumentuje především bezpečnostními...

Starostka Zajíčková: Otevření kostela Krista Spasitele je pro Prahu 5 historickou událostí

25. listopadu 2020 v 18:40

V Grussově ulici na pražském Barrandově byl v neděli 22. listopadu kardinálem Dominikem Dukou slavnostně zasvěcen nově vystavěný kostel Krista Spasitele.

Další články
Nahoru