Dnes Středa - polojasno 9°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 9°C
Středa 22. 3. 2023
Svátek má Leona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zástupci Prahy 5 a Letiště Praha uzavřeli memorandum na podporu výstavby paralelní dráhy
Ilustrační foto: archiv Letiště Praha

Zástupci Prahy 5 a Letiště Praha uzavřeli memorandum na podporu výstavby paralelní dráhy

Na čtvrtečním mimořádném zasedání Rady městské části Praha 5 bylo schváleno Memorandum o porozumění a spolupráci mezi městskou částí a společností Letiště Praha. Informovala o tom Gabriela Froňková Dousková z Odboru vnějších vztahů a komunikace Prahy 5. Klíčovým bodem Memoranda je podpora ze strany Prahy 5 výstavbě paralelní dráhy RWY 06R/24L.

Zásadním přínosem dráhy by podle představitelů Prahy 5 mělo být zvýšení bezpečnosti letového provozu, neboť jedna dráha bude využívána na vzlety a druhá na přistání.

Dalším přínosem nové dráhy by mělo být snížení negativního vlivu leteckého provozu právě nad územím Prahy 5.

„Dalším důležitým faktem Memoranda je skutečnost, že po zprovoznění a kolaudaci paralelní dráhy s hlavní vzletovou a přistávací dráhou bude dnešní vedlejší dráha 12/30 změněna na pojezdovou dráhu a nebude využívána pro vzlety a přistání letadel,“ uvedla Froňková Dousková. 

„Je to problém, který nás na Praze 5 už delší dobu trápí. Ten hluk je v některých částech městské části, jako jsou například Barrandov, Staré Butovice či Jinonice, opravdu výrazný, takže jsem rád, že se nám podařilo Memorandum uzavřít v krátké době,“ uvedl radní Prahy 5 David Dušek (STAN). 

„Tato situace je pro obyvatele Prahy 5 opravdu nepříjemná. Nemálo z nich se na mě obrací s žádostí o pomoc a řešení. Proto jsme se rozhodli do toho výrazně vstoupit a výsledkem je uzavřené Memorandum, které pozitivně ovlivní život občanů Prahy 5“, řekla starostka páté městské části Renáta Zajíčková (ODS).   


Autor: TZ, red

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Dnes v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

Včera ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru