Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - jasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zástupci Prahy 5 a Letiště Praha uzavřeli memorandum na podporu výstavby paralelní dráhy
Ilustrační foto: archiv Letiště Praha

Zástupci Prahy 5 a Letiště Praha uzavřeli memorandum na podporu výstavby paralelní dráhy

Na čtvrtečním mimořádném zasedání Rady městské části Praha 5 bylo schváleno Memorandum o porozumění a spolupráci mezi městskou částí a společností Letiště Praha. Informovala o tom Gabriela Froňková Dousková z Odboru vnějších vztahů a komunikace Prahy 5. Klíčovým bodem Memoranda je podpora ze strany Prahy 5 výstavbě paralelní dráhy RWY 06R/24L.

Zásadním přínosem dráhy by podle představitelů Prahy 5 mělo být zvýšení bezpečnosti letového provozu, neboť jedna dráha bude využívána na vzlety a druhá na přistání.

Dalším přínosem nové dráhy by mělo být snížení negativního vlivu leteckého provozu právě nad územím Prahy 5.

„Dalším důležitým faktem Memoranda je skutečnost, že po zprovoznění a kolaudaci paralelní dráhy s hlavní vzletovou a přistávací dráhou bude dnešní vedlejší dráha 12/30 změněna na pojezdovou dráhu a nebude využívána pro vzlety a přistání letadel,“ uvedla Froňková Dousková. 

„Je to problém, který nás na Praze 5 už delší dobu trápí. Ten hluk je v některých částech městské části, jako jsou například Barrandov, Staré Butovice či Jinonice, opravdu výrazný, takže jsem rád, že se nám podařilo Memorandum uzavřít v krátké době,“ uvedl radní Prahy 5 David Dušek (STAN). 

„Tato situace je pro obyvatele Prahy 5 opravdu nepříjemná. Nemálo z nich se na mě obrací s žádostí o pomoc a řešení. Proto jsme se rozhodli do toho výrazně vstoupit a výsledkem je uzavřené Memorandum, které pozitivně ovlivní život občanů Prahy 5“, řekla starostka páté městské části Renáta Zajíčková (ODS).   


Autor: TZ, red

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

Včera v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

Včera v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru