dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
1°C
pozítří
Sobota - zatazeno
3°C
Zástupci Prahy 2 předali útulkům krmení a hračky pro pejsky z charitativní sbírky
Místostarosta Jaroslav Šolc, starostka Jana Černochová, radní Renáta Kašická a Michal Zuna přivezli darované věci do útulku. Foto: P2

Zástupci Prahy 2 předali útulkům krmení a hračky pro pejsky z charitativní sbírky

Charitativní sbírku #GivingTuesday zahájila starostka Prahy 2 Jana Černochová již v neděli 1. prosince v rámci Adventního zastavení u Ludmily. Praha 2 byla loni vůbec první městskou částí, která se rozhodla do projektu zapojit a letos tak učinila opět. Do kontejneru bylo možné vhazovat i přáníčka pro pejsky.

Vybrané dary a přáníčka rozvezli starostka Jana Černochová, místostarosta Jaroslav Šolc, radní Renáta Kašická a Michal Zuna do vybraných útulků a to paní Kladivové v Komořanech a do Voříškova v Praze-západ.

„Obě majitelky útulků byly nadšeny. Z toho, co jsme jim loni dovezli, tak útulky žily skoro rok. Letos přibyla do kontejneru novinka, bylo možné vhazovat i přáníčka pro pejsky. Jeden příběh byl velmi smutný. Rodině zemřel pes před Vánoci, a tak se rozhodla, že s nakoupeným žrádlem udělá radost jiným psům,“ řekla starostka Jana Černochová.

A jaké mají útulky vánoční přání?
Paní Kladivová z Komořan si skromně přeje, ať je pejskům na sklonku života u ní nadále tak dobře jako doposud. To ve Voříškově mají velké přání, aby se pro jejich svěřence našli hodní páníčci, kteří by si pejsky adoptovali. Útulek totiž praská v těchto dnech doslova ve švech a vítá jakoukoli pomoc včetně dočasné péče. Bližší informace o možnostech adopce naleznete na stránkách útulku https://voriskov.cz/.
Advent v Praze 15. Radnice pošle pozdravy ze čtyř míst

Dnes v 08:37

Každoročně se zástupci radnice patnácté městské části a veřejnost setkávají u vánočního punče nebo teplého čaje a ochutnávky cukroví za zvuku koled.

Čtvrtý vánoční stromek Prahy 8

Dnes v 08:17

Dnes, 26. listopadu v 17 hodin, rozsvítí strom před KD Krakov Kateřina Halfarová, ředitelka Osmičky pro rodinu.

Vánoce na Dvojce budou, náměstí Míru se obleče do svátečního

Dnes v 08:15

I když letos pandemie nedovoluje pořádání všech tradičních akcí radnice Prahy 2, o některé z nich veřejnost nepřijde.

V následujících dnech se v Praze 1 budou rozsvěcet vánoční stromky

Dnes v 07:16

Začíná se již tuto neděli na Petrském náměstí a Kozím plácku, kde pro kolemjdoucí občany dodržující rozestupy zahraje Podřípský žesťový kvintet.

Struny dětem vítají advent

Včera ve 13:04

Barbora Poláková, Ondřej Ruml, Beata Hlavenková, Radek Baborák, Terezie Vodička Kovalová, Jiří Vodička, Miroslav Sekera a řada dalších hudebníků zpříjemní nejen dětem čekání na Ježíška.

Praha 5 rozsvítí stromek před kostelem sv. Václava

Včera ve 12:41

V neděli 29. listopadu v 16:30 bude před kostelem sv. Václava na náměstí 14. října rozsvícen vánoční stromeček.

Dnes se rozsvítí strom před KD Ládví

Včera v 08:08

V Praze 8 bude letos rozsvíceno pět vánočních stromů. Včera rozsvítil strom na Elsnicově náměstí Josef Vojta, čestný občan Prahy 8 a fotbalista.

V Praze 8 začaly Adventní koncerty

Včera v 07:41

Včera se odehrál historicky první z Adventních koncertů Prahy 8 online. Z obřadní síně zaznělo Kubelíkovo kvarteto.

Rozsvícení Petrského náměstí

24. listopadu 2020 ve 12:28

Vzhledem k současným protiepidemickým opatřením radnice Prahy 1 na rozsvícení nemůže veřejnost pozvat, ale pokud půjdete kolem náměstí, svítit začne v 17 hodin. Zahraje Podřípský žesťový kvintet.

Praha 8 zve na první z Adventních koncertů

24. listopadu 2020 v 11:58

Adventní koncerty připravila Praha 8 letos celkem čtyři. Poslechnou si je můžete online.

Praha 11 pořádá Netradiční mikulášské tvoření

24. listopadu 2020 v 08:48

Netradiční mikulášské tvoření je on-line alternativa Mikulášského průvodu Jižním Městem, která se bude konat v sobotu 5. prosince v 18 hodin.

Na Elsnicově náměstí se dnes rozzáří vánoční strom

24. listopadu 2020 v 07:03

Praha 8 dnes v 17 hodin rozsvítí strom na Elsnicově náměstí. Akce se ujme pan Josef Vojta, fotbalista a čestný občan Prahy 8.

Na Karlínském náměstí svítí vánoční stromek

23. listopadu 2020 ve 22:15

První z pěti vánočních stromků Prahy 8 dnes v podvečer se starostou Ondřejem Grosem rozsvítila paní Marie Petrželová, čestná občanka Prahy 8 a zakladatelka Centra integrace dětí.

Praha 8 rozsvítí pět vánočních stromů a připravila čtyři online Adventní koncerty

23. listopadu 2020 v 19:52

Praha 8 připravila sérii čtyř Adventních koncertů z obřadní síně Libeňského zámku. Vzhledem k současné situaci proběhnou online.

Další články
Nahoru