dnes
Sobota - polojasno
20°C
zítra
Neděle - jasno
22°C
pozítří
Pondělí - jasno
23°C
Zástupci Prahy 2 předali útulkům krmení a hračky pro pejsky z charitativní sbírky
Místostarosta Jaroslav Šolc, starostka Jana Černochová, radní Renáta Kašická a Michal Zuna přivezli darované věci do útulku. Foto: P2

Zástupci Prahy 2 předali útulkům krmení a hračky pro pejsky z charitativní sbírky

Charitativní sbírku #GivingTuesday zahájila starostka Prahy 2 Jana Černochová již v neděli 1. prosince v rámci Adventního zastavení u Ludmily. Praha 2 byla loni vůbec první městskou částí, která se rozhodla do projektu zapojit a letos tak učinila opět. Do kontejneru bylo možné vhazovat i přáníčka pro pejsky.

Vybrané dary a přáníčka rozvezli starostka Jana Černochová, místostarosta Jaroslav Šolc, radní Renáta Kašická a Michal Zuna do vybraných útulků a to paní Kladivové v Komořanech a do Voříškova v Praze-západ.

„Obě majitelky útulků byly nadšeny. Z toho, co jsme jim loni dovezli, tak útulky žily skoro rok. Letos přibyla do kontejneru novinka, bylo možné vhazovat i přáníčka pro pejsky. Jeden příběh byl velmi smutný. Rodině zemřel pes před Vánoci, a tak se rozhodla, že s nakoupeným žrádlem udělá radost jiným psům,“ řekla starostka Jana Černochová.

A jaké mají útulky vánoční přání?
Paní Kladivová z Komořan si skromně přeje, ať je pejskům na sklonku života u ní nadále tak dobře jako doposud. To ve Voříškově mají velké přání, aby se pro jejich svěřence našli hodní páníčci, kteří by si pejsky adoptovali. Útulek totiž praská v těchto dnech doslova ve švech a vítá jakoukoli pomoc včetně dočasné péče. Bližší informace o možnostech adopce naleznete na stránkách útulku https://voriskov.cz/.
Praha 4: Rybí polévka se bude rozdávat na Pankráci

23. prosince 2019 v 15:58

Tradiční vánoční rybí polévka se letos bude rozdávat i v Praze 4, a to na Štědrý den od 10:30 hodin před obchodním centrem Arkády Pankrác, kam na polévku, vánočku a svařené víno zve starostka Irena Michalcová.

Dnes: Poslední z Adventních koncertů Prahy 5

22. prosince 2019 v 09:52

Od 17 hodin se v obřadní síni Prahy 5 ve Stroupežnického ulici koná čtvrtý z koncetrů radnice páté městské části.

Praha 5: Adventní koncert Pražákova kvarteta

22. prosince 2019 v 07:46

Dnes, 22. prosince, se v kostele sv. Václava na Smíchově koná Adventní koncert. Začíná v 16 hodin a je zdarma.

Dnes: Zastupitelé budou zpívat před kostelem

22. prosince 2019 v 07:28

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily v Praze 2 scházejí zastupitelé druhé městské části a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Zpívání koled na Štědrý den u bistra Bruncvík

22. prosince 2019 v 07:03

Přijďte si i letos zazpívat koledy. Zpěvníčky dostanete na místě.

Další články
Nahoru