Dnes Úterý - zatazeno 18°C
Zítra Středa - oblacno 17°C
Úterý 22. 6. 2021
Svátek má Pavla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zástupci Prahy 2 předali útulkům krmení a hračky pro pejsky z charitativní sbírky
Místostarosta Jaroslav Šolc, starostka Jana Černochová, radní Renáta Kašická a Michal Zuna přivezli darované věci do útulku. Foto: P2

Zástupci Prahy 2 předali útulkům krmení a hračky pro pejsky z charitativní sbírky

Charitativní sbírku #GivingTuesday zahájila starostka Prahy 2 Jana Černochová již v neděli 1. prosince v rámci Adventního zastavení u Ludmily. Praha 2 byla loni vůbec první městskou částí, která se rozhodla do projektu zapojit a letos tak učinila opět. Do kontejneru bylo možné vhazovat i přáníčka pro pejsky.

Vybrané dary a přáníčka rozvezli starostka Jana Černochová, místostarosta Jaroslav Šolc, radní Renáta Kašická a Michal Zuna do vybraných útulků a to paní Kladivové v Komořanech a do Voříškova v Praze-západ.

„Obě majitelky útulků byly nadšeny. Z toho, co jsme jim loni dovezli, tak útulky žily skoro rok. Letos přibyla do kontejneru novinka, bylo možné vhazovat i přáníčka pro pejsky. Jeden příběh byl velmi smutný. Rodině zemřel pes před Vánoci, a tak se rozhodla, že s nakoupeným žrádlem udělá radost jiným psům,“ řekla starostka Jana Černochová.

A jaké mají útulky vánoční přání?
Paní Kladivová z Komořan si skromně přeje, ať je pejskům na sklonku života u ní nadále tak dobře jako doposud. To ve Voříškově mají velké přání, aby se pro jejich svěřence našli hodní páníčci, kteří by si pejsky adoptovali. Útulek totiž praská v těchto dnech doslova ve švech a vítá jakoukoli pomoc včetně dočasné péče. Bližší informace o možnostech adopce naleznete na stránkách útulku https://voriskov.cz/.
V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Praha 8: Srdce Osmičky plní přání

15. prosince 2020 ve 12:45

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Další články
Nahoru