Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zástupci Prahy 1 a magistrátu budou jednat o omezení vjezdu na Staré Město
Zneplatněné značky. Foto: Facebook

Zástupci Prahy 1 a magistrátu budou jednat o omezení vjezdu na Staré Město

Vedení Prahy 1 se chce do poloviny března sejít se zástupci magistrátu nad novým návrhem omezení vjezdu do části Starého Města kolem Dlouhé ulice. Na dotaz ČTK to řekl radní první městské části pro dopravu Vojtěch Ryvola (nez., dříve ANO). Noční zákaz již městská část loni v listopadu zavedla, obratem jej však zrušil magistrátní odbor pozemních komunikací. Radnice podle Ryvoly na opatření trvá, chce jej ale tentokrát lépe projednat s městem.

„Na radě jsme se domluvili, že celý proces začneme od začátku s plným zapojením magistrátu," řekl ve středu radní ČTK. Dodal, že schůzka se zástupci magistrátu nad dalším návrhem dopravního opatření by se měla uskutečnit do poloviny března.

„Dostali jsme od rezidentů tolik pozitivních reakcí a žádné negativní, že určitě víme, že jsme se vydali správnou cestou," uvedl dále.

Silniční úřad Prahy 1 nechal loni na konci listopadu nainstalovat značky zakazující vjezd mimo dopravní obsluhu mezi 22:00 a 06:00 do fakticky celé oblasti mezi Dvořákovým nábřežím, Pařížskou ulicí, Staroměstským náměstím a Revoluční ulicí.

Cílem bylo omezit hluk z aut, který v noci ruší místní obyvatele. Na ten si dlouhodobě stěžují zejména obyvatelé Dlouhé ulice, kde se nachází velké množství nočních podniků.

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) následně řekl, že magistrát o kroku Prahy 1 nevěděl. Poté nechal značky zneplatnit a magistrátní odbor zahájil přezkum, který skončil zrušením zákazu z důvodu formálních pochybení při jeho přípravě a schvalování.

Zastupitelé Prahy 1 již loni v prosinci schválili, že městská část bude pracovat na dalším pokusu opatření zavést. Zároveň v usnesení uznali, že radnice o přípravě původního opatření nedostatečně informovala. Minulý týden pak usnesení o dalším postupu schválili radní městské části.


Autor: ČTK

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru